Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Assassin's Creed Odyssey στην Αρχαία Ελλάδα

01 Oct 2018 15:35 - 01 Oct 2018 15:57 #219128 by Blood Prince
Με αυτά που διαβάζω και που βλέπω έχω πωρωθεί αρκετά να το αγοράσω.

Πολύ πιθανόν θα είναι το επόμενο παιχνίδι που θα αγοράσω για το Playstation 4.

Επειδή όμως για την ώρα έχω το Bloodborne και το God of War 2018 να λιώσω και επειδή πρόσφατα έχω κάνει αρκετές αγορές θα το αγοράσω το πιθανότερο,το επόμενο καλοκαίρι που θα έχει πέσει και λίγο η τιμή . xD

edit:Μόλις απέκτησα το theme για το PS4 xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Oct 2018 17:56 - 06 Oct 2018 02:24 #219130 by A
Replied by A on topic Assassin's Creed Odyssey
Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους. Μην χάσατε το review της Χριστιάνας που ανέβηκε σήμερα . Μπήκε κάποιος να το κράξει για ορθογραφικά και αναγραμματισμούς κλπ αλλα όποιος έχει διαβάσει μια φορά review στην ζωή του θα καλυφθεί πλήρως!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Oct 2018 22:06 #219193 by Axilleas Loizidis
Λίγες ώρες επιτέλους για να βγει το νέο assassin's creed odyssey
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Oct 2018 02:29 - 06 Oct 2018 02:32 #219234 by Μάνος Γρυπάρης
Παίξαμε και την τελική έκδοση του Assassin's Creed Odyssey. Δείτε εδώ την πρώτη μισή ώρα του παιχνιδιού:



Αυτό είναι και το τρίτο μας gameplay video αλλά το πρώτο από την τελική έκδοση. Επειδή έχουμε πει ότι σταματήσαμε τα walkthroughs (εξαιρείται το Fifa 19 - The Journey που είναι sponsored) δεν γνωρίζουμε αν θα ανεβάσουμε περισσότερα.

Μέχρι τώρα το παιχνίδι μου έχει αφήσει καλές εντυπώσεις. Αν και δεν συνηθίζω να παίζω Assassin's Creed και η διαδικασία του stealth μου φαίνεται βαρετή, το συγκεκριμένο μου άρεσε λόγω setting. Η Αρχαία Ελλάδα απεικονίζεται πανέμορφα και υπάρχει τρελό χιούμορ. Σε θέμα gameplay έχουν γίνει κάποιες διορθώσεις στο σύστημα μάχης σε σχέση με το Origins, αλλά όχι κάποιες τεράστιες καινοτομίες. Τα RPG στοιχεία πάντως δένουν πολύ όμορφα.

Τώρα είμαι στη φάση όπου φεύγω από την Κεφαλλονιά. Γενικά έχω συμπαθήσει το σενάριο και όταν θα ξεκινήσετε να το παίζετε θα δείτε κάτι απίστευτο που αφορά την Αρχαία Ελλάδα και που δεν σας δείξαμε στο βίντεό μας με το πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού!

efane wrote: Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους. Μην χάσατε το review της Χριστιάνας που ανέβηκε σήμερα . Μπήκε κάποιος να το κράξει για ορθογραφικά και αναγραμματισμούς κλπ αλλα όποιος έχει διαβάσει μια φορά review στην ζωή του θα καλυφθεί πλήρως!

Είναι ο ίδιος πουθενάς συντάκτης άλλου site που μπαίνει σε κάθε review σημαντικού video game που γράφουμε και φτιάχνει account εκείνο το λεπτό μόνο και μόνο για να κράξει. Την μία θα πιαστεί από το ότι ανεβάζουμε reviews νωρίς (ενώ παίζουμε με 12ωρα και ξενύχτια για να τα τερματίσουμε και να τα ανεβάσουμε), την άλλη με ορθογραφικά, όλο και κάποια μπούρδα θα βρει. Το review είχε όλα κι όλα τρία λάθη, κάτι απόλυτα λογικό μέσα σε τόσες σελίδες κείμενο. Τον περιμένουμε και στα επόμενα games. Δεν έχει χάσει review μας, οφείλουμε να τον παραδεχτούμε. Ειδικά τώρα που το site του έχει πέσει πολύ στην κατάταξη, μας παρακολουθεί στενά. :)

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Oct 2018 09:10 #219240 by A
Replied by A on topic Assassin's Creed Odyssey

Manos wrote: Παίξαμε και την τελική έκδοση του Assassin's Creed Odyssey. Δείτε εδώ την πρώτη μισή ώρα του παιχνιδιού:



Αυτό είναι και το τρίτο μας gameplay video αλλά το πρώτο από την τελική έκδοση. Επειδή έχουμε πει ότι σταματήσαμε τα walkthroughs (εξαιρείται το Fifa 19 - The Journey που είναι sponsored) δεν γνωρίζουμε αν θα ανεβάσουμε περισσότερα.

Μέχρι τώρα το παιχνίδι μου έχει αφήσει καλές εντυπώσεις. Αν και δεν συνηθίζω να παίζω Assassin's Creed και η διαδικασία του stealth μου φαίνεται βαρετή, το συγκεκριμένο μου άρεσε λόγω setting. Η Αρχαία Ελλάδα απεικονίζεται πανέμορφα και υπάρχει τρελό χιούμορ. Σε θέμα gameplay έχουν γίνει κάποιες διορθώσεις στο σύστημα μάχης σε σχέση με το Origins, αλλά όχι κάποιες τεράστιες καινοτομίες. Τα RPG στοιχεία πάντως δένουν πολύ όμορφα.

Τώρα είμαι στη φάση όπου φεύγω από την Κεφαλλονιά. Γενικά έχω συμπαθήσει το σενάριο και όταν θα ξεκινήσετε να το παίζετε θα δείτε κάτι απίστευτο που αφορά την Αρχαία Ελλάδα και που δεν σας δείξαμε στο βίντεό μας με το πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού!

efane wrote: Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους. Μην χάσατε το review της Χριστιάνας που ανέβηκε σήμερα . Μπήκε κάποιος να το κράξει για ορθογραφικά και αναγραμματισμούς κλπ αλλα όποιος έχει διαβάσει μια φορά review στην ζωή του θα καλυφθεί πλήρως!

Είναι ο ίδιος πουθενάς συντάκτης άλλου site που μπαίνει σε κάθε review σημαντικού video game που γράφουμε και φτιάχνει account εκείνο το λεπτό μόνο και μόνο για να κράξει. Την μία θα πιαστεί από το ότι ανεβάζουμε reviews νωρίς (ενώ παίζουμε με 12ωρα και ξενύχτια για να τα τερματίσουμε και να τα ανεβάσουμε), την άλλη με ορθογραφικά, όλο και κάποια μπούρδα θα βρει. Το review είχε όλα κι όλα τρία λάθη, κάτι απόλυτα λογικό μέσα σε τόσες σελίδες κείμενο. Τον περιμένουμε και στα επόμενα games. Δεν έχει χάσει review μας, οφείλουμε να τον παραδεχτούμε. Ειδικά τώρα που το site του έχει πέσει πολύ στην κατάταξη, μας παρακολουθεί στενά. :)


Το φαντάστηκα, πιθανόν να τσαντίστηκε επειδή δεν του στείλανε "κλειδί" για το game και μπήκε να βγάλει χολή. ;-)

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Oct 2018 14:38 #219488 by Axilleas Loizidis
Η Ubisoft έβγαλε επίσημη ανακοίνωση στην ιστοσελίδα της πως το patch 1.05 του Assassin's Creed Odyssey είναι πλέον διαθέσιμο. Το μέγεθος της ενημέρωσης ειναι 0.16GB για την PS4 έκδοση του παιχνιδιού και 0.1GB για την Xbox One έκδοση. Μαζί με το νέο uptade λύθηκε και το πρόβλημα που έκανε να κλείνει το παιχνίδι απροειδοποίητα, στέλνοντας τους χρήστες στο μενού της κονσόλας τους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Oct 2018 20:45 #219569 by A
Replied by A on topic Assassin's Creed Odyssey
Παίζει το φιλαράκι το νέο AC και δεν είχε αναφέρει κάτι για κλείσιμο του παιχνιδιού. Μπορεί να γινόταν τυχαία και οχι σε όλους. Τουλάχιστον κυκλοφόρησε το update.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Nov 2018 09:09 #219878 by Giorgos Tsolaridis
Assassin's Creed Odyssey: The Lost Tales of Greece: Δωρεάν DLC
Κυκλοφόρησε με το νέο patch 1.0.6.


H Ubisoft κυκλοφόρησε το patch 1.0.6 για το Assassin’s Creed Odyssey μαζί με το πρώτο επεισόδιο του The Lost Tales of Greece.

Στην σημερινή δωρεάν κυκλοφορία, θα μπορείτε να εξερευνήσετε την περιοχή Elis και να ανακαλύψετε το The Show Must Go On questline, με το οποίο όπως λέει και το όνομα του θα συνεχίσετε την πορεία σας στο παιχνίδι. Το προτεινόμενο level είναι 34 ενώ είναι διαθέσιμο για αυτούς που έχουν φτάσει στο episode 5 στο παιχνίδι. Το patch είναι μέρος του free περιεχομένου που θα έρχεται σε μορφή questline. Καθένα από αυτά θα έχει νέα challenges, χαρακτήρες και άλλα.

Το Legacy of the First Blade, το επί πληρωμή μέρος του season pass, θα είναι διαθέσιμο λίγο πιο αργά. Σας συστήνει με τον πρώτο ήρωα που θα χρησιμοποιήσει το hidden blade στο Assassin’s Creed mythos. Παράλληλα θα μάθετε για την ιστορία των Assasins και γιατί επέλεξαν να πολεμούν στις σκιές.

Από τον επόμενο μήνα, τα τρία επεισόδια του Legacy of the First Blade, θα είναι διαθέσιμα με έξι εβδομάδες κενό ανάμεσα τους. Το δεύτερο κομμάτι της ιστορίας, The Fate of Atlantis θα είναι διαθέσιμο την άνοιξη του 2019.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Dec 2018 10:01 #220673 by Giorgos Tsolaridis
Assassin’s Creed Compilation
Διέρρευσε σε online shop.




Το Γερμανικό κατάστημα MediaMarkt καταχώρησε ένα προϊόν με την ονομασία Assassin's Creed Compilation, το οποίο και έβαλε ως διαθέσιμο για προπαραγγελία.

Η ημερομηνία κυκλοφορίας που αναφερόταν στο προφίλ του ήταν η 29η Μαρτίου 2019, για PS4, Xbox One και Switch. Πέραν όλων αυτών δεν υπάρχουν άλλες πληροφορίες, ενώ η είδηση δεν έχει επιβεβαιωθεί από την Ubisoft.

Αυτή θα είναι και η πρώτη "κανονική" είσοδος του Assassin's Creed στο Nintendo Switch, αφού το Assassin's Creed Odyssey είναι διαθέσιμο στην Ιαπωνία μέσω cloud.

Το Assassin’s Creed Odyssey: Legacy of the First Blade DLC κυκλοφορεί από σήμερα σε όλα τα format.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Dec 2018 09:39 #221664 by Giorgos Tsolaridis
Assassin's Creed Odyssey: Τα 2/3 των παικτών επέλεξαν τον Αλέξιο
Πήγαν κόντρα στα προγνωστικά της Ubisoft.




Ο director του Assassin’s Creed Odyssey αποκάλυψε τις προτιμήσεις των fans σχετικά με τους πρωταγωνιστές.

Το Assassin’s Creed Odyssey έχει ξεφύγει πλέον από την κακή αύρα που το περίκλειε, αφού η Ubisoft κατάφερε με το εντυπωσιακό ελληνικό setting να κλείσει ορισμένα “κακά στόματα”, ιδίως ύστερα από την θέση που είχε το παιχνίδι στα The Game Awards. Πλέον, οι fans περιμένουν με ανυπομονησία τα επερχόμενα DLC, και το Game Informer είχε την ευκαιρία να μιλήσει με τον Scott Phillips, director του παιχνιδιού.

Προς έκπληξη του ίδιου, οι παίκτες του Assassin’s Creed Odyssey και συγκεκριμένα τα 2/3 αυτών προτίμησαν να χρησιμοποιήσουν τον Αλέξιο ως πρωταγωνιστή έναντι της Κασσάνδρας. Ο ίδιος, υποστήριξε πως περίμενε οι επιλογές των fans να είναι μοιρασμένες στο 50-50 περίπου, ίσως και “να υπερίσχυε η Κασσάνδρα στο τέλος”, παρόλα αυτά έπεσε εκτός της πρόβλεψής του. Παρόλα αυτά, όλοι στην ομάδα του δηλώνουν ικανοποιημένοι από την πορεία του Assassin’s Creed Odyssey και την αντιμετώπιση του κόσμου.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification