Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Darksiders:Wrath of war

06 Dec 2016 21:16 #190444 by Παντελής Δασκαλέλος
Darksiders: Warmastered Edition review
Δηλώνω ευθαρσώς ότι το Darksiders αποτελεί ένα από τα αγαπημένα μου games των τελευταίων 10 ετών, καθώς το έχω λιώσει αρκετές φορές στο Xbox 360 μου. Δυστυχώς οι πιθανότητες για να δούμε ένα νέο κεφάλαιο μετά το κλείσιμο της Vigil Games είναι ελάχιστες, εντούτοις η THQ Nordic πήρε την απόφαση να κάνει remaster το Darksiders προσφέροντας το μάλιστα σε μια εξαιρετικά προσιτή τιμή.

Σπάνια πηγαίνω να αγοράσω games την πρώτη μέρα κυκλοφορίας τους, αλλά με το Darksiders Warmastered Edition δεν μπορούσα να συγκρατηθώ. Βάζοντας το δισκάκι στο Xbox One μου ένιωσα την ίδια ακριβώς συγκίνηση, όπως όταν έπαιζα το παιχνίδι στο Xbox 360. H δουλειά της KAIKO σε ότι έχει να κάνει με το remaster είναι εξαιρετική, καθώς το game τρέχει στα 1080p/60fps, χωρίς να παρατηρείται κανένα απολύτως τεχνικό πρόβλημα (πτώσεις frame rate, screen tearing κ.ο.κ.). Για το gameplay δεν έχω να πω πολλά, απλά θέλω να πω ότι όσοι το παρουσιάζουν ως ένα God of War/Devil May Cry clone απλά το αδικούν και αδικούν ταυτόχρονα και τις προαναφερθείσες δημιουργίες, οι οποίες έχουν ένα πολύ πιο βαθύ σύστημα μάχης. Το Darksiders είναι Action-Adventure με την όλη σημασία των δύο λέξεων και όχι hack and slash.
The following user(s) said Thank You: Πιέρρος Φουστέρης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Apr 2017 17:00 - 07 Apr 2017 17:01 #196689 by Angel
Replied by Angel on topic Darksiders:Wrath of war
Έρχεται στο Wii U

Η ημερομηνία κυκλοφορίας του Darksiders: Warmastered Edition στο Wii U είναι η 23η Μαΐου. Παρά την δήλωση της Nintendo ότι το The Legend of Zelda: Breath of the Wild θα ήταν το τελευταίο video game που θα κυκλοφορούσε στο Wii U, πλέον αναμένονται τα Darksiders: Warmastered Edition τον Μάιο και Cars 3: Driven to Win τον Ιούνιο.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Jan 2020 21:57 #230661 by Giorgos Tsolaridis
Κατεβάστε δωρεάν δύο Darksiders και το Steep
Τα πρώτα δωρεάν games της δεκαετίας.

Το Epic Games Store συνεχίζει τα δωρεάν games κάθε ημέρα, αλλά σήμερα πρωτοχρονιά σας κάνει δώρο τρία games!

Κατεβάστε τα Darksiders: Warmastered Edition, Darksiders II: Deathinitive Edition και Steep. Έχετε αρκετό χρόνο μπροστά σας καθώς θα είναι δωρεάν μέχρι τις 9 Ιανουαρίου.

-Κατεβάστε δωρεάν το Darksiders: Warmastered Edition.
- Κατεβάστε δωρεάν το Darksiders II: Deathinitive Edition.
- Κατεβάστε δωρεάν το Steep.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.