Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

PC VS Κονσόλες

31 Dec 2015 23:01 - 31 Dec 2015 23:02 #174546 by wavee
Replied by wavee on topic PC VS Κονσόλες

Scorcher wrote: Τι λες ρε Wavee. Εσύ μάλλον δεν έχεις παίξει τα σωστά indie. Το the last of us που αναφέρεις συνέχεια είναι παιχνίδι του 2013 για το PS3. Έχουμε φτάσει πια στo 2016. Από αυτά που λες, εγώ καταλαβαίνω οτί μάλλον εσύ δεν έχεις παιξει αρκετά games.


Το αναφερω συνεχεια το The last of us γιατι ειναι ενα παιχνιδι πολυ προσεγεμνο και πολυ ποιοτικο. Ανετα μπορει να συγκριθει με παιχνιδια του 2016. Εχω παιξει πολλα indie οπως amnesia, Λιγο το soma, limbo, outlast, και καποια παιδικα οπως αυτα που εγραψες. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα blockbuster. Δεν συγκρινονται. Μιλαμε για ποιοτητα :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jan 2016 02:33 #174555 by Παναγιώτης Τσιάτσος

Mystique wrote: Το The Last of Us ειναι φανταστικο. Δεν ξερω τι διαφορες εχει το remaster του με την παλια εκδοση του ps3 αλλα μονο για 5-6 τετοια παιχνιδια αξιζει η αγορα του ps4. Και αυτο το Final Fantasy XV που ειδα καταπληκτικο. ;)

Η remastered έκδοση, απ' όσο θυμάμαι, περιλαμβάνει κάποιες μικροβελτιώσεις στα γραφικά (όχι αντάξιες για remaster) και κυρίως το σύνολο των dlc που είχαν κυκλοφορήσει στην έκδοση για το PS3.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jan 2016 07:43 - 01 Jan 2016 22:44 #174560 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic PC VS Κονσόλες
Και απ' οτι ειχαν πει ειναι ολο το παιχνιδι & το dlc 1080p 60fps.

Και ενα dlc ειχε κυκλοφορησει οχι πολλα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jan 2016 21:59 #174577 by Κατερίνα Μαρίνου
Εγω που δεν εχω παιξει την εκδοση για το ps3 δεν θα με πειραξει αν δεν εχει μεγαλες βελτιωσεις. Και μονο στην μεγαλη οθονη να το βαλω αν ειναι και 1080p αναλυση θα ειναι υπεροχο. ;)
The following user(s) said Thank You: Grigoris

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Jan 2016 23:06 - 05 Jan 2016 23:23 #174824 by Myrmidon
Replied by Myrmidon on topic PC VS Κονσόλες

Mystique wrote: Εγω που δεν εχω παιξει την εκδοση για το ps3 δεν θα με πειραξει αν δεν εχει μεγαλες βελτιωσεις. Και μονο στην μεγαλη οθονη να το βαλω αν ειναι και 1080p αναλυση θα ειναι υπεροχο. ;)


Τι εννοείς όταν λες "μεγάλη οθόνη" κορίτσι; Ο κόσμος συνήθως εννοεί την οθόνη του κινηματογράφου. :whistle:
Φαντάζομαι θα εννοείς καμιά τηλεόραση. Πάντως να υπενθυμίσω ότι τα PCs μπορούν και συνδέονται άνετα με τηλεοράσεις 50 χρόνια τώρα. Και άμα λάχει βάζουμε και conroller gamepad joystics τιμονιέρες κλπ κλπ, περιφερειακά μερικά των οποίων ψήνουν και καφέ.:woohoo:
Οι κονσόλες όμως δεν μπορούν να πάρουν ένα απλό πληκτρολόγιο, να μην πούμε τίποτα για ποντίκι..... :ohmy:

"Έλα Αλέκο, Πότε θα βάλεις πληκτρολόγιο στην κονσόλα σου; Ποοοοοτε;;;;; Όταν γυρίσει ο Kojima στην Konami;" :silly:

















Γιατί τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ......

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Jan 2016 23:15 #174825 by Κατερίνα Μαρίνου
Σε μια απλη 32' Sony Bravia εχω τις κονσολες μου. Θελω να παρω μια μεγαλυτερη αλλα τωρα ειμαι εκτος προυπολογισμου ηδη και θα χρειαστει ανασυγκροτηση και λιτοτητα. Εχω δει κονσολες ομως σε σπιτια αλλων που τις εχουν σε μεγαλυτερες οθονες (42' και 48') και ηταν θαυμασιο το αποτελεσμα. Σε full led tv η αναλυση και η ποιοτητα της εικονας ειναι τρομερη. Απολαυση σκετη. Ζηλεψα και εγω και θελω να παρω κατι καλυτερο. :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Jan 2016 23:56 #174827 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic PC VS Κονσόλες

Myrmidon wrote:

Mystique wrote: Εγω που δεν εχω παιξει την εκδοση για το ps3 δεν θα με πειραξει αν δεν εχει μεγαλες βελτιωσεις. Και μονο στην μεγαλη οθονη να το βαλω αν ειναι και 1080p αναλυση θα ειναι υπεροχο. ;)


Τι εννοείς όταν λες "μεγάλη οθόνη" κορίτσι; Ο κόσμος συνήθως εννοεί την οθόνη του κινηματογράφου. :whistle:
Φαντάζομαι θα εννοείς καμιά τηλεόραση. Πάντως να υπενθυμίσω ότι τα PCs μπορούν και συνδέονται άνετα με τηλεοράσεις 50 χρόνια τώρα. Και άμα λάχει βάζουμε και conroller gamepad joystics τιμονιέρες κλπ κλπ, περιφερειακά μερικά των οποίων ψήνουν και καφέ.:woohoo:
Οι κονσόλες όμως δεν μπορούν να πάρουν ένα απλό πληκτρολόγιο, να μην πούμε τίποτα για ποντίκι..... :ohmy:

"Έλα Αλέκο, Πότε θα βάλεις πληκτρολόγιο στην κονσόλα σου; Ποοοοοτε;;;;; Όταν γυρίσει ο Kojima στην Konami;" :silly:

















Γιατί τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ......

Μαλλον εχεις μεινει πολυ πισω.
Δες λιγο αυτο .
Αν και για εμενα προσωπικα ειναι ανουσιο να βαλεις ποντικι και πληκτρολογιο στις κονσολες που δεν εχουν πολλα παιχνιδια(Π.χ. στρατηγικης) που να χρειαζονται ποντικι και πληκτρολογιο

Οσο για την δυναμη ενος gaming-pc με μια κονσολα ποτε ειπε καποιος οτι οι κονσολες ειναι δυνατοτερες απο τα gaming-pc?
Ειδικα αν μιλαμε για gaming-pc ανω των 800 ευρω ετσι τη στιγμη που μια κονσολα κοστιζει 300 ευρω.
Αν μπορεσεις να μου φτιαξεις ενα αξιοπρεπες gaming-pc με 300 ευρω που θα παιει ολα τα παιχνιδια ακομα και τα ποιο απαιτητικα τουλαχιστον στα high settings αν οχι στα ultra τοτε οκ αλλα δεν μπορεις να μου συγκρινεις ενα gaming-pc των 800 ευρω και ανω με μια κονσολα των 300 ευρω ετσι δεν ειναι?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jan 2016 00:08 #174829 by tsakos
Replied by tsakos on topic PC VS Κονσόλες
οι κονσόλες μακροπρόθεσμα είναι πολύ πιο ακριβές από τα pc. Εσείς πληρώνετε επιπλέον ακόμα και για το Online. :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jan 2016 10:57 #174854 by Myrmidon
Replied by Myrmidon on topic PC VS Κονσόλες
fits79 πληρώνετε 300 ευρό και δεν έχετε σχεδόν πουθενά 60FPS γιατί απλούστατα οι κονσόλες δεν το αντέχουν. :whistle:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jan 2016 12:43 #174864 by Tony Papailias

Myrmidon wrote: fits79 πληρώνετε 300 ευρό και δεν έχετε σχεδόν πουθενά 60FPS γιατί απλούστατα οι κονσόλες δεν το αντέχουν. :whistle:

1)Υπάρχουν πολλά παιχνίδια σε ps4 που παίζουν 60fps. Μέχρι και στο One υπάρχουν 60fps.
2)Τουλάχιστον τρέχουν παιχνίδια. 300 ευρώ pc το witcher 3(παράδειγμα) ούτε 5 fps δεν παίζει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification