Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Wasteland 2

24 Dec 2013 15:11 #137911 by Stamatimenos
Wasteland 2 was created by Stamatimenos
Το Wasteland είναι από τα καλύτερα RPGs που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ. Το σημείο-κλειδί που το κάνει να ξεχωρίζει είναι η υψηλή διαδραστικότητα που έχει ο παίκτης με το περιβάλλον, τον κόσμο του παιχνιδιού. Θα το συνιστούσα σε όλους, ανεξαιρέτου ηλικίας, αν και οι πολύ μικροί δεν θα το εκτιμήσετε.
www.gog.com/game/wasteland_the_classic_original

Όσοι το έχετε παίξει, τι πιστεύετε για το Wasteland 2? (που πρόκειται να κυκλοφορήσει στην ολοκληρωμένη του μορφή τους επόμενους μήνες)
Θα είναι αντάξιο του προκατόχου του, ή θα είναι υπερβολικά απλοποιημένο και θα "πατάει" απλά πάνω στο μεγάλο του όνομα για να πουλήσει, όπως κάνουν πολλά παιχνίδια? (π.χ. Diablo 3, Skyrim, Gothic 4)
wasteland.inxile-entertainment.com/

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Dec 2013 17:57 #138320 by Παντελής Δασκαλέλος
Εγώ παίζοντας την beta μπορώ να πω ότι πατά στα βήματα του προκατόχου του. Επίσης είναι απίστευτα hardcore, καθώς από τις πρώτες κιόλας μάχες έχασα την μισή ομάδα μου. Νομίζω πως δύσκολα θα βρει απήχηση σε νέους gamers, για την ώρα πάντως επιφυλάσσομαι να εκφέρω άποψη αν δεν του αφιερώσω περισσότερο χρόνο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Feb 2014 00:04 #140885 by Κώστας Λάβαρης
[UPDATE 24/02/2014] H beta του Wasteland 2 ανοίγει για δεύτερη φορά μετά από μήνες. Οι developers κατάφεραν να διορθώσουν 1.000 από τα 2.300 bugs που βρέθηκαν όπως επίσης και να δημιουργήσουν νέο inventory και καινούριες περιοχές. Όσο για το πότε θα κυκλοφορήσει, οι developers δεν αποκάλυψαν κάποια πιθανή ημερομηνία. Βασίζονται στο feedback των παικτών τους, όπως δήλωσαν, συνεπώς θα κυκλοφορήσουν το RPG τους όταν θεωρήσουν ότι είναι έτοιμο ως τελικό προϊόν.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Aug 2014 11:45 #148112 by Πιέρρος Φουστέρης
Μετά από πολλές ανακοινώσεις για την ημερομηνία κυκλοφορίας του Wasteland 2, ο Brian Fargo δήλωσε, μέσω του Twitter, πως το παιχνίδι θα κυκλοφορήσει στις 19 Σεπτεμβρίου! Για περισσότερες πληροφορίες, διαβάστε το σχετικό άρθρο από τον Γιώργο Τασούλα!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Aug 2014 15:29 #148352 by Σπύρος Μπαρμπαρής
Δεν ξέρω το περίμενα πως και πως, αλλά η beta δεν με τρέλανε ιδιαίτερα. Είναι καθαρά ένα Fallout που κυκλοφορεί εν έτη 2014, από συναισθηματικής πλευράς αμά το δεις οκ, αλλά ρεαλιστικά δε νομίζω ότι έχει κάτι να προσφέρει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Oct 2014 21:08 #150163 by Γιάννης Μοσχονάς
Τερματίζοντας το Wasteland 2 μπορώ να πω υπεύθυνα πλέον ότι ανήκει στην κατηγορία των video games που μπορούν να κάνουν τρισευτυχισμένο τον κάτοχο τους αν εκείνος έχει την υπομονή και την επιμονή να ξεψαχνίσει το περιεχόμενο τους στο έπακρο. Πρόκειται για τόσο ποιοτικό RPG που σκοπεύω να παίξω και το πρωτότυπο αδιαφορώντας για τα ξεπερασμένα γραφικά του, μόνο και μόνο για να απολαύσω το, ανάλογης ποιότητας, gameplay του B) B) B)

Το Wasteland 2 είναι η χαρά του user που απολαμβάνει την δημιουργία και την παραμετροποίηση των μαχητών του στο έπακρο. Μια σειρά από attributes και skills διατίθενται για να χτίσουμε τον κάθε μαχητή ανάλογα με την θέση του στην ομάδα. Άλλοι πολεμιστές ειδικεύονται στην θεραπεία των πληγωμένων, άλλοι στο άνοιγμα κλειδαριών και πορτών ή στην απενεργοποίηση παγίδων, άλλοι στο μάξιμουμ damage επί των εχθρών στην εκάστοτε μάχη κ.ο.κ. Η πληθώρα εξοπλισμού για τις ανάγκες της ομάδας μπορεί να συγκριθεί μόνο με την πληθώρα επιλογών στους διαλόγους και στην προτεραιότητα που δίνεται στις αποστολές, αμφότερες οι επιλογές σπρώχνουν το σενάριο σε διαφορετικά μονοπάτια, προσκαλώντας μας έτσι να ξαναπαίξουμε το παιχνίδι B) B) B)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2014 14:39 #151045 by Donnie Darko

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Nov 2014 13:07 #151691 by Χρύσα Ζιώρη
Replied by Χρύσα Ζιώρη on topic Wasteland 2
Πολύ ωραίο παιχνίδι για τους φαν του είδους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Dec 2019 17:04 #229507 by Giorgos Tsolaridis
Replied by Giorgos Tsolaridis on topic Wasteland 2
Κατεβάστε δωρεάν το Wasteland 2
Στην έκδοση Director's Cut.


Το GOG δίνει δωρεάν το Wasteland 2: Director's Cut, αρκεί να το κατεβάσετε μέσα στις επόμενες 48 ώρες.

Κάντε κλικ εδώ και μετά στο κάτω μέρος της σελίδας θα δείτε μια οριζόντια μπάρα "Get it Free".

Το συγκεκριμένο Tactical RPG είναι από τα καλύτερα στο είδος του.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification