Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Στρατός: Γενική συζήτηση

22 Jan 2011 15:17 #88388 by Aνέστης Αδαμίδης

Shijune wrote: Είναι 2 φίλοι μου τώρα στρατό και εκτός του ότι τον έναν χωρίς βύσμα τον πήγαν στον τόπο του κοντά, είναι και μέρα παρά μέρα έξω (κυρίως για να μην τους ταίζουν απ ότι κατάλαβα,ΔΝΤ). Στο 2ο μήνα πήραν και οι 2 τα κανονικά τους κινητά, PSP και μου λένε πως άλλοι φέραν και λαπτοπς. Δε νομίζω να είναι τόσο χάλια πλέον όσο τα περιγράφουν. Τουλάχιστον αν δεν πας ειδικές δυνάμεις...


Ο κολλητός μου που ήρθε Βάρη, με το που βγήκε την πρώτη φορά πήρε το κανονικό του κινητό μέσα που είχε και οθόνη αφής. Το αποτέλεσμα: τους βάλαν να μεταφέρουν κάτι γραφεία και αυτός ακούμπησε το γραφείο στο μπούτι του και έσπασε η οθόνη του κινητού. Εεεεμ, έτσι είναι αυτά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2011 15:39 #88392 by Γιάννης Ρέμας
και στη Λέσβο κάτι τέτοιο γίνετε και τούς αφήνουν συχνά τα βράδια γιαυτό θέλω να πάω εκεί για να κοιμάμαι και να τρώω καλά στο σπίτι μου

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2011 15:43 #88394 by eliminator
Μη ξαναπειτε οτι ο στρατος στην Ελλαδα ειναι χαλαρα. Το πεζικο ναι, οι ελληνικες ειδικες δυναμεις ειναι οι δευτερες καλυτερες στο κοσμο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2011 15:50 #88395 by Ιβάν

eliminator wrote: Μη ξαναπειτε οτι ο στρατος στην Ελλαδα ειναι χαλαρα. Το πεζικο ναι, οι ελληνικες ειδικες δυναμεις ειναι οι δευτερες καλυτερες στο κοσμο.

Έχεις πάει για να λες; Και ποιος στο είπε αυτό;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2011 15:55 #88399 by Γιάννης Ρέμας

eliminator wrote: Μη ξαναπειτε οτι ο στρατος στην Ελλαδα ειναι χαλαρα. Το πεζικο ναι, οι ελληνικες ειδικες δυναμεις ειναι οι δευτερες καλυτερες στο κοσμο.


που τα ξέρεις όλα αυτά που λες είσαι στρατιωτικός? επίσης με το σώμα που έχω θα μπορώ να μπω στις ειδικές δυνάμεις ? 1,75 και 55 κιλά και πια κατηγορία είναι πιο εύκολη?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2011 16:13 #88404 by eliminator

legend10 wrote:

eliminator wrote: Μη ξαναπειτε οτι ο στρατος στην Ελλαδα ειναι χαλαρα. Το πεζικο ναι, οι ελληνικες ειδικες δυναμεις ειναι οι δευτερες καλυτερες στο κοσμο.


που τα ξέρεις όλα αυτά που λες είσαι στρατιωτικός? επίσης με το σώμα που έχω θα μπορώ να μπω στις ειδικές δυνάμεις ? 1,75 και 55 κιλά και πια κατηγορία είναι πιο εύκολη?


Ο αδερφος μου τωρα ειναι στα αλεξιπτωτα και πηρε πουλαδα και ξερω πολυ καλα τι παιζει. απολυεται σε 1 μηνα.

Μπαινεις αρκει να μην εισαι πολυ κοντος(που δεν εισαι) ή πολυ ψηλος(που παλι δεν εισαι) και αν μπορεις να τραβηξεις καμψεις ελξεις εχεις αντοχη υπομονη τοτε περασες.

Ποιο δυσκολο(επσημως) τα αλεξιπτωτα, πιο ευκολο δε ξερω, παντως οσοι ΚΟΒΟΝΤΑΙ απο τα αλεξιπτωτα, γινονται ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ στους Ορεινους και στους Αμφιβειους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2011 16:17 #88405 by rafor
Ερωτηση: Ποιοι σε κατατασουν σε ομαδες(πυροβολικο,μηχανικο κλπ)?Το θεμα ειναι ομως οτι οι 12 μονο αδειες ειναι παρα πολυ λιγες...Γινεται για παραδειγμα να βγεις 10 λεπτα απο το στρατοπεδο?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2011 16:24 #88407 by Γιάννης Ρέμας
καλά τούς κοιλιακούς τούς έχω κάθε μέρα κάνω πάνω από 100 στο γυμναστήριο τώρα αντοχή δεν ξέρω τον βάζουν να κάνει και push ups και μονόζυγο γιατί αυτά δεν τα έχω επίσης όλο το 9μηνο το έχει κάνει στο μεγάλο πεύκο?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2011 20:22 #88432 by Georgios Papadimitriou
Γεια σας παιδιά. Ήμουν δόκιμος στης ειδικές δυνάμεις και υπηρέτησα 21 μήνες. Πιστεύω ότι για 9 μήνες που πας τώρα είναι καλή εμπειρία αλλά όχι παραπάνω γιατί τότε είναι χάσιμο χρόνου και χρήματος αν έχεις κάποια δουλεία!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2011 12:24 #88479 by eliminator

rafor wrote: Ερωτηση: Ποιοι σε κατατασουν σε ομαδες(πυροβολικο,μηχανικο κλπ)?Το θεμα ειναι ομως οτι οι 12 μονο αδειες ειναι παρα πολυ λιγες...Γινεται για παραδειγμα να βγεις 10 λεπτα απο το στρατοπεδο?


Βασικα μπαινεις σε ενα σωμα και απο κει και περα υπαρχουν ειδικοτητες οι οποιες βγαινουν τυχαια στον η/υ (μαγειρας, καταστροφεας κ.ο.κ), οχι δε γινεται να βγεις καθολου απο το σταρτοπεδο...που εισαι σχολειο;; Στρατος ειναι εκει my friend τπτ δν επιτρεπεται. Βασικα δεν ειναι λιγα γτ αν σκεφτεις οτι οταν παλιωσεις εχεις καθε μερα εξοδο και τις περισσοτερες διανυκτερευση τοτε γινονται πολλα. Παντως οταν εισαι νεοσυλλεκτος οντω θα ΠΗΞΕΙΣ.

@legend10 δε ξερω που θα κανεις ολο το 9μηνο αναλογως το σωμα και το βισμα αν εχεις. Σιγουρα οχι στο πευκο παντως, θα παρεις μεταθεση πολλες φορες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification