Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Grand Theft Auto 4

01 Oct 2013 20:05 #133126 by Βασίλης Καμακάρης
Δεν νομίζω, είναι τελείως διαφορετικά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jun 2014 18:48 #145490 by Παναγιώτης Τσιάτσος
Υπάρχει κάποιος που κατάφερε να λύσει το πρόβλημα της συμβατότητας των controllers στα PC και να μπορεί να βοηθήσει? Έχω εγκαταστήσει το παιχνίδι, αλλά δεν υποστηρίζει "χειριστήρι" πλην του XBOX 360. Υπάρχουν καποιες πατέντες στο ίντερνετ, αλλά ακόμα δεν έβγαλα άκρη.

Edit: Βρήκα τρόπο να μου διαβάσει το gamepad, αλλά τα κουμπιά δεν αλλάζουν με τίποτα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jun 2014 22:16 #145496 by Sotiris Greece
Replied by Sotiris Greece on topic Grand Theft Auto IV
Είχα παιδευτεί και εγώ με αυτό το θέμα στο παρελθόν και μετά από πολύ ψάξιμο που είχα κάνει κατέληξα στο παρακάτω. Τα πλήκτρα απ' όσο θυμάμαι τα ορίζεις πηγαίνοντας στα πλήκτρα του πληκτρολογίου π.χ. αν το accelerate το έχει ως προεπιλεγμένο πλήκτρο το W το ορίζεις μετά πατώντας από το χειριστήριο με το πλήκτρο της επιλογής σου.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Oct 2014 17:36 - 15 Oct 2014 17:43 #150456 by Παναγιώτης Τσιάτσος
Με τα πολλά, έπιασα το παιχνίδι πριν καμιά εβδομάδα και το τερμάτισα χθες βράδυ, αφού πρώτα μου έβγαλε την ψυχή με τις βελτιώσεις που χρειάστηκε να κάνω για να το τρέχει το μηχάνημα (Phenom II X4 955, Radeon R9 270X, 8 GB Ram), παρότι εξ αρχής πληρούσα τις προτεινόμενες απαιτήσεις συστήματος. Έβαλα και τα 7 patch (!) που κυκλοφόρησε η Rockstar, εγκατέστησα το xbox360cemu.v.3.0 (controller emulator του χειριστηρίου του Xbox 360) και ένα mod για centered camera διότι ήταν αδύνατο να τρέχεις με το αμάξι και να πρέπει να στρίψεις την κάμερα είτε με right stick είτε με το... ποντίκι (!), πόσο μάλλον αν έπρεπε και να πυροβολάς ταυτόχρονα.

Κι όλα αυτά διότι η έκδοση για τα PC ήταν ένα ΚΑΚΙΣΤΟ port αυτής του Xbox 360. Δε με χάλασε ο πρωταγωνιστής (τρομερό αξάν, όπως εξαιρετικοί ήταν όλοι οι ηθοποιοί), είχε ενδιαφέρον το ότι είχες τη δυνατότητα να επιλέξεις τι θα κάνεις σε κάποια σημεία του παιχνιδιού όπως πριν το τέλος, το οποίο όμως δεν ήταν και το καλύτερο που θα μπορούσε. Επίσης, το παιχνίδι ήταν αρκετά εύκολο. Η Rockstar προφανώς ποντάρει στο όνομα του παιχνιδιού και σ' αυτή καθ' αυτή την απόλυτη ελευθερία κινήσεων που χαρίζει στα GTA. Για την ώρα, θα ζεσταθώ με τα Episodes from Liberty City μέχρι να βγει το GTA V στα PC.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Oct 2014 22:38 #150460 by Petros Kitsaras
Replied by Petros Kitsaras on topic Grand Theft Auto IV
Συμφωνώ μαζί σου Severus... Bad port... Και θέλω να βγάλει το Game for Windows Live!!! τόσα το έβγαλαν! Steamworks θέλω με τα Achievments και όλα.

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Oct 2014 18:17 #150568 by Christos Danil
Replied by Christos Danil on topic Grand Theft Auto IV
Καλησπερα
θα ήθελα την βοήθεια σας σε κατι
εκανα install το gta iv και παταω play και δεν μου φορτώνει το παιχνίδι τι φταίει ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Oct 2014 19:10 #150570 by Παναγιώτης Τσιάτσος
Αν έχεις κόπια, είσαι σφιχτός. Αν όχι, πρέπει σίγουρα να κάνεις εγγραφή στο social club του παιχνιδιού και στο Windows Live για να μπορείς να σώσεις την πρόοδό σου. Σου βγάζει κάποιο μήνυμα και δε σου ανοίγει?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2014 13:46 #150584 by Christos Danil
Replied by Christos Danil on topic Grand Theft Auto IV
ειμαι οκ τωρα το εκανα repair και έφτιαξε !

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2014 19:36 #151174 by Christos Danil
Replied by Christos Danil on topic Grand Theft Auto IV
γεια σας παιδιά !
έχω και πάλι ένα πρόβλημα με το gta iv θα ήθελα την βοήθεια σας σε αυτό :(
βάζω τους κωδικούς (cheats) πχ για να έχω όπλα ,για να βάζω ζωή κ.α
τους βάζω κανονικά από το τηλέφωνο του Niko και οταν ξανά ανοίγω το παιχνίδι οι κωδικοί εξαφανιζονται !
και το άλλο πρόβλημα είναι ότι όταν βαράω τους μπάτσους δεν με κυνηγάνε
μπορείτε να με βοηθήσετε ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2014 20:35 #151176 by Donnie Darko
Replied by Donnie Darko on topic Grand Theft Auto IV
Κάθε Κωδικός στο GTA IV Η κλείσεις το παιχνίδι η το κάνεις save ΧΑΝΟΝΤΑΙ όλοι οι κωδικοί και επαναφέρονται στο αρχικό όπως ήταν πριν βάλεις τους κωδικούς.
Ναί όσο για τους μπάτσους βάρα τους με ρόπαλο θα έρθουν καταπάνω σουγ ιατί κάτι έχει ο μηχανισμός και δεν αντιδράνε εύκολα οι μπάτσοι. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification