Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Max Payne 1 & 2

16 Nov 2006 01:16 - 29 Dec 2006 00:33 #22322 by Μάνος Γρυπάρης
Topic για τους λάτρεις του Max Payne.

Max Payne 1 Review

Max Payne 2 Review

Στο topic αυτό μπορείτε να γράψετε τις εμπειρίες σας πάνω στο παιχνίδι.  :D

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Nov 2006 11:50 #23000 by Kostas
Replied by Kostas on topic Max Payne 1 & 2
I empeiria mou panw se ayto to game einai i eksis,ATELEIWTO KAPSIMO,ATELEIWTES WRES GAMING.Einai apo ta agapimena mou game,kai ayto to apodiknyei oti to Max Payne1 ro exw termatisei kamia 30-35fores(8umamai sxedon pou einai o ka8e ex8ros)kai to to Max Payne2 gyrw stis 20(kai ekei 8umamai panw katw pou einai oi ex8roi).Bebaia anipomonw na vgei to Max Payne3(an kserei kapios info as tis grapsei)ka8ws kai gia tin tainia Max Payne(kai edw ama kserei kapios info as tis grapsei).Twra 8a i8ela na kanw mia paratirisi.Sto review to Max Payne 2,i teleytaia eikona mou fainetai oti einai apo game.
Υ.Σ me psisate na to ksana arxisw to Max Payne2,8a ksekinage apo to 1,alla distixws,:(,den to exw.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Nov 2006 12:44 #23002 by Χρήστος Λαζάρου
Ego ta exo termatisei mono mia fora to kathena

File Attachment:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Dec 2006 02:24 #24441 by Kostas
Replied by Kostas on topic Max Payne 1 & 2
8a i8ela na rwtisw ama kserete pote vgainei to Max Payne 3,kai pote vgainei i tainia Max Payne?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Dec 2006 11:30 #24447 by Σπύρος Κλαουδάτος
Tιποτα ακομα ουτε για το 3 ουτε για την ταινια. Το 3 απλα ειχε αναφερθει καποια στιγμη αλλα δεν ετοιμαζεται ακομα. Η Remedy αυτη τη στιγμη αναπτυσσει το πολλα υποσχομενο Alan Wake, απο εκει και περα δε ξερουμε τι θα γινει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Dec 2006 02:13 #24632 by Γιώργος Καβάλλος
Πιστεύω ότι το πρώτο Max Payne είναι κλασσικό παιχνίδι πλέον. Το bullet-time σύστημα ήταν τρομερή καινοτομία στο χώρο του gaming, έστω και αν η 3D Realms ουσιαστικά το "δανείστηκε" από το Matrix. Eπίσης το παιχνίδι είχε καταπληκτική ατμόσφαιρα (ειδικά για ένα φαν των Νoir όπως εγώ) και πολυ ενδιαφέρουσα ιστορία, αν και προς το τέλος έχανε λίγο... την μπάλα γενικά. :)

Τα επίπεδα με τους εφιάλτες του Max επίσης ήταν καταπληκτικά σαν ιδέα, και τρομακτικά θα έλεγα! Αν και ήταν κάπως εκνευριστικά από πλευρά gameplay... Αλλά το παρακάμπτουμε αυτό. :P

Tο δεύτερο παιχνίδι της σειράς ήταν και αυτό πάρα πολύ καλό, βελτιωμένο σε όλους τους τομείς σε σχέση με το πρώτο. Καλύτερο gameplay με καλύτερη χρήση του bullet-time, πιο σωστά δομημένη ιστορία... Δεν είχε βέβαια μεγάλες διαφορές με το πρώτο ουσιαστικά, αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε και όλα.

Πάντως θα έλεγα ότι το αγαπημένο μου στοιχείο των Max Payne είναι όλα τα άσχετα κωμικά έξτρα που υπάρχουν διάσπαρτα, όπως η αστυνομική σειρά που βλέπουν διάφοροι στην τηλεόραση, ή εκείνοι οι δύο φρουροί προς το τέλος του πρώτου Max Payne που κάνουν ολόκληρη συζήτηση για το πόσο καλό θα ήταν ένα παιχνίδι βασισμένο σε "εκείνο το εφέ από το Matrix"! Ο ένας μάλιστα διορθώνει τον άλλο και του λέει ότι το εφέ αυτό λέγεται bullet-time. xD

Head Shot: κάθε Παρασκευή 16.00 με 18.00 στον www.gamesradio.gr , μουσική και κουβέντα για First Person Shooters!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Jun 2009 20:28 #54098 by vasogr
Replied by vasogr on topic Max Payne 1 & 2
λιγο ασχετο αλλα θα το γραψω. ειναι για το max payne 1. το παιζω τωρα αλλα στα graphic novel δεν μου βγαζει ηχο. το υπολοιπο παιχνιδι παιζει κανονικα. εχω vista 32bit. ξερει κανεις τι να κανω?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jun 2009 01:41 #54103 by Μάνος Γρυπάρης

vasogr wrote: λιγο ασχετο αλλα θα το γραψω. ειναι για το max payne 1. το παιζω τωρα αλλα στα graphic novel δεν μου βγαζει ηχο. το υπολοιπο παιχνιδι παιζει κανονικα. εχω vista 32bit. ξερει κανεις τι να κανω?

Είχες φτάσει στο ίδιο σημείο όταν είχες XP? Αν ναι είναι θέμα των Vista.
Κάνε δεξί κλικ και Properties. Στο Compatibility mode επέλεξε συμβατότητα για XP. Και ξαναδοκίμασε.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jun 2009 08:12 #54109 by vasogr
Replied by vasogr on topic Max Payne 1 & 2
πρωτη φορα το παιζω το max payne 1. πρωτα επαιξα το 2 στα ΧΡ(στο σταθερο).τωρα τον σταθερο τον εχει η αδερφη μου οποτε δεν μπορω να το παρω. εχω το λαπ.

ευχαριστω τωρα μπορω να ακουσω τα graphic novel
:thumbsup:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jun 2009 09:14 #54110 by Alex
Replied by Alex on topic Max Payne 1 & 2
Μήπως το τόπικ έπρεπε να είναι στα action;..... To max payne δεν είναι fps...

Intel i7 940 ASUS A6T-Deluxe Corsair DDR3 1333Mhz 12GB 2xSapphire 5870 1GB OC Vapor-X Crossfire OCZ 120GB Revodrive Coolermaster Cosmos RC-1000 Topower PowerBird 1100W Full Modular
EIZO S2401W 24'' TFT

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification