Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Αssassin's Creed Odyssey vs Assassin's Creed Origins

20 Feb 2019 01:38 - 20 Feb 2019 02:30 #223405 by Blood Prince
Πρίν λίγο είδα το παρακάτω βίντεο.Παρατήρησα πολλές ομοιότητες στο gameplay και ορισμένες στο περιβάλλον (π.χ ελληνικά αγάλματα,οχυρά),τα αρχαία ελληνικά ακούγονται πιο καθαρά από το Origins όπου μου φάνηκαν πιο δυσνόητα και επαναλαμβανόμενα,αλλά απορώ γιατί οι αρχαίοι έλληνες εμφανίζονται μαυριδεροί ! Στην Αρχαία Αίγυπτο,στις περιοχές γύρω από την Αλεξάνδρεια έχουν κανονικό χρώμα δέρματος.

edit Στο Odyssey με τις πολλές κερασιές κάποια στιγμή νόμισα πως πρόκειται για Ιαπωνία.

www.dinfo.gr/sakura-%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%8D%CE%BC%CE%B2%CE...CF%80%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/



Ανεβάζω φωτό από Origins που θυμίζει έντονα Ελλάδα εκτός από τον Bayek.

https://gameworld.gr/forum/attachment/9082

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Mar 2019 19:31 - 18 Mar 2019 19:34 #224176 by Blood Prince
Αν με ρωτούσε κάποιος ο οποίος θέλει να αγοράσει ένα από τα δύο,ποιό να αγοράσει θα πρότεινα το Odyssey !


Ο λόγος είναι πως τα δύο παιχνίδια είναι παρόμοια σε μεγάλο βαθμό και το Odyssey έχει επιπλέον περισσότερες Ναυμαχίες και περισσότερες αποστολές.

Εγώ βέβαια που αγόρασα το Origins,το Odyssey το βλέπω σαν να είναι expansion pack του Origins,δηλαδή αντιγραφή στον βασικό πυρήνα.

Ελληνικό στοιχείο υπάρχει και στα δύο παιχνίδια,αρχαία ελληνικά επίσης όπως και ελληνικά αγάλματα.

Το Origins δεν προσφέρει κάτι το τελείως διαφορετικό για το οποίο κάποιος θα πρέπει να το αγοράσει οπωσδήποτε πέρα από την Αιγυπτιακή Κουλτούρα.

Τώρα βέβαια που αγόρασα το Origins πρώτα,το Odyssey θα το αγοράσω εφόσον θελήσω να έχω συνέχεια στο ίδιο παιχνίδι γιατί γι'αυτό πρόκειται στην ουσία.

Οταν όμως βλέπω ελληνικά αγάλματα στο Origins ,δεν έχω όρεξη για το Odyssey καθώς και εκεί ελληνικά αγάλματα και ναούς θα βλέπω !

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification