Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Best Of - Ψηφοφορία Top 10

03 Aug 2015 15:31 #166852 by Πας Παρτού
Δεν έχω το δικαίωμα να το ψηφίσω γιατί δεν το έχω παίξει (ακόμα) αλλά νομίζω πρέπει τουλάχιστον να το αναφέρω: XCOM: Enemy Unknown

store.steampowered.com/app/200510/
(παρατηρήστε το "Overwhelmingly Positive" στις κριτικές)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Aug 2015 21:45 #167668 by Tony Papailias
Ειναι αρκετα(ευτυχως-δυστυχως).Τα πρωτα π μου ερχονται στο μυαλο ειναι street fighter IV,tomb raider(2013),xcom enemy unknown,castlevania lord of shadows.Θα συμφωνησω με τον lucinos.Το xcom ειναι ενα απο τα παιχνιδια τα οποια δεν εχουν διαφημιστει πολυ και ουτε ανηκει στα πιο δημοφιλη ειδη.Δεν ειμαι ιδιαιτερος φικος των strategy αφου λιγα ειναι αυτα που με τραβανε(age of empires,sid meier civilization V κ.α).Θεωρω το xcom τρομερο παιχνιδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Aug 2015 23:52 #167670 by Δημήτρης Βουρβαχάκης
Fallout 3 θα έλεγα εγώ ,αλλά και το metroid prime για τους φίλους της nintendo έκανε μεγάλη στροφή στην εξέλιξη της σειράς .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Sep 2015 16:14 #169078 by Μάνος Μαρίνος
Επόμενη άρθρο στήλης Best Of:
Top 10 καλύτεροι developers όλων των εποχών.



Ψηφίστε τους καλύτερους game designers, lead developers, coders και sound engineers που άφησαν το στίγμα τους στη βιομηχανία με βάση τα games που δημιούργησαν. Για κάθε 5 ψήφους σας, το Top 10 θα αποκτά από μία καταχώρηση αναγνωστών με Maximum στις 25 ψήφους τις 5 καταχωρήσεις.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Sep 2015 17:15 - 29 Dec 2015 23:00 #169083 by Βασιλης Γαλανος
Ken Levine.
Εχω παρακολουθησει πολλες συνεντευξεις του,εχω αγαπησει παρα πολυ τα παιχνιδια του,εχω προσπαθησει εστω και στο ελαχιστο να πιασω την λογικη/τροπο σκεψης του αναφορικα με τον τροπο που περναει μηνυματα μεσω των παιχνιδιων του.Τα παιχνιδια του εχουν βαθια ιστορια με νοημα με διαφορες αναφορες και επιρεασμους,ειναι σε οπτικο,ηχητικο και τεχνικο τομεα αρτια,ή κοντα στο αρτια για καποιους,αλλα κυριως εχει μια πολυ ωραια και ιδιαιτερη αισθηση ο καθε χαρακτηρας και περιβαλον που δημιουργει.Χωρις να λεω πως ειναι αυτος ο μονος που εκτιμω εκει εξω(Shigeru Miyamoto,Hideo Kojima),για εμενα ο συγκεκριμενος developer ειναι Top.Δεν ξερω αν εχει αφησει ο στιγμα του στην βιομηχανια αλλα ειναι προσωπικος αγαπημενος και προτυπο αν καποια μερα μεσω των σπουδων μου(και τις τυχης ως ενα σημειο) καταφερω να αναμιχθω με το game development .

''Stand fast. Stand Strong. Stand together. Hackett out."

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Sep 2015 18:05 - 29 Dec 2015 23:03 #169095 by Marios Ntallaris
Ken Levine γιατί πάντα τα παιχνίδια του είναι ιδιαίτερα, πρωτότυπα και φιλοσοφημένα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Sep 2015 19:06 - 06 Jan 2016 13:24 #169105 by Λευτέρης Νταβερνιάρης

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world" - G-Man

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Sep 2015 00:48 #169133 by Δημήτρης Βουρβαχάκης
Eγω θα πω τον Μιγιαμοτο . Για κάποια από τα υπέροχα παιχνίδια που έπαιξα μικρός όπως Mario . Zelda ,Donkey Kong.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Oct 2015 07:15 #170121 by Παναγιώτης Τσιάτσος
Benoît Sokal για τα adventures του, με κορωνίδα το Syberia.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Dec 2015 23:24 #174353 by Βασίλης Κουστένης
Patrice Désilets γιατί είναι υπεύθινος για 2 πολύ αγαπημένες μου σειρές (Assassin's Creed και Prince of Persia).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification