Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

The Wolf Among Us

28 Oct 2013 13:48 #134642 by Γρηγόρης Βούλγαρης
Το The Wolf Among Us είναι ακόμη ένα επισοδειακό adventure όπως το The Walking Dead και βασικά ακολουθεί την ίδια συνταγή. Μια ιστορία που υφαίνεται ανάλογα με τις επιλογές μας και μια πληθώρα χαρακτήρων βγαλμένοι από το κόμικ Fables που μας ταξιδέυει σε μια εναλλακτική πραγματικότητα όπου οι ήρωες των παραμυθιών ζουν στον σύγχρονο κόσμο.

Η Telltale έχει βρει το σύστημα και νομίζω δεν μπορεί να αποτύχει. Σκοτεινή κόμικς αισθητική, ωραία ατμόσφαιρα, έντονοι χαρακτήρες και περιορισμένο gameplay (για να τα λέμε όλα) συνθέτουν ακόμα μια συναρπαστική όπως φαίνεται διαδραστική ιστορία.Α, Telltale! Περιμένουμε και το Walking Dead ε, δε πιστεύω να το ξέχασες!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2013 15:29 #134653 by Κώστας Λάβαρης

rjhe wrote: Α, Telltale! Περιμένουμε και το Walking Dead ε, δε πιστεύω να το ξέχασες!


Πες αλεύρι. Αύριο ανακοινώνεται. Χαχαχαχαχα

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Dec 2013 01:59 #136041 by Νικολής Ασημάκης
Μόλις το τερμάτισα το πρώτο επεισόδιο. Μου άρεσε περισσότερο από το Walking Dead γιατί είναι πιο του στυλ μου (όχι πως δεν ήταν γαμάτο το Walking, αλλά το Wolf το έχω ένα κλικ παραπάνω). Το τέλος ήταν τελείως απρόσμενο για μένα (περίμενα να γίνει, αλλά στο επεισόδιο 4 πχ). Περιμένουμε εναγωνίως το επόμενο επεισόδιο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jan 2014 00:55 #139216 by Γρηγόρης Βούλγαρης
Βγαίνει και το δεύτερο επεισόδιο σιγά-σιγά!! Άιντες!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jan 2014 02:18 #139261 by Κώστας Λάβαρης
Άντε επιτέλους γιατί στο περίμενε μας είχαν.. Ευτυχώς βγήκε η 2η σεζόν του Walking Dead και είχαμε με κάτι να ασχοληθούμε. Πάντως το τέλος του πρώτου επεισοδίου μας άφησε με το στόμα ανοιχτό. Άντε να δούμε τι θα γίνει τώρα... :P

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jan 2014 02:29 #139265 by Δημήτρης Κάτσης
To καλύτερο νέο της ημέρας! Άντε να πωροθούμε πάλι...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2014 00:11 #139847 by Κώστας Λάβαρης
[UPDATE 30/1/14] H Telltale Games έδωσε σήμερα στην δημοσιότητα ένα teaser τρέιλερ για το επερχόμενο The Wolf Among Us: Episode 2 - "Smoke and Mirrors" .

Αυτό που ίσως προβληματίζει λίγο, είναι πως στο τέλος του βίντεο το Episode 2 αναγράφεται ως "coming soon", ενώ ήδη το περιμένουμε θεωρητικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα, όπως διαβάζετε παραπάνω. Ας ελπίσουμε πως ο αρχικός προγραμματισμός θα τηρηθεί. Όπως και να έχει, δείτε και εσείς το εν λόγω τρέιλερ:

[youtube:38bnt7lm]
[/youtube:38bnt7lm]

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Feb 2014 17:18 #139960 by Κώστας Λάβαρης
Ανακοινώθηκε η ημερομηνία κυκλοφορίας του δεύτερου επεισοδίου The Wolf Among Us.

4/2: PC, Mac
5/2: Xbox 360, PS3
Ακόμη την επόμενη βδομάδα θα κυκλοφορήσει και σε iOS.

Άντε επιτέλους γιατί μας έφαγε η αγωνία. :)

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Feb 2014 00:01 #139975 by Νικολής Ασημάκης
Άντε επιτέλους. Το περιμένουμε με την κοπέλα μου πως και πως.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Feb 2014 00:55 #139980 by Αντώνης Γκόγκας
πανέμορφο παιχνίδι

Please Log in or Create an account to join the conversation.