Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Dark Souls

25 May 2020 14:25 #234681 by Ηλιας
Replied by Ηλιας on topic Dark Souls
40 ευρω καλα ειναι, αλλα τα 19, ακομα καλυτερα. Φοβερη προσφορα. Ισως παρω και τα δυο και το ενα να το πουλησω σε καποια χρονια ως συλλεκτικο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 May 2020 15:03 #234683 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dark Souls

Brazhlias wrote: 40 ευρω καλα ειναι, αλλα τα 19, ακομα καλυτερα. Φοβερη προσφορα. Ισως παρω και τα δυο και το ενα να το πουλησω σε καποια χρονια ως συλλεκτικο.


Αυτό που κοστίζει 40€ νομίζω δεν περιλαμβάνει το DLC.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 May 2020 09:47 #234702 by Ηλιας
Replied by Ηλιας on topic Dark Souls
Δηλαδη το χρεωνουν παραπανω και εχει και λιγοτερο περιεχομενο; Να κατι τετοιες λεπτομερειες ειναι που κανουν τη διαφορα. Ευτυχως που με ενημερωσες εγκαιρα.

Καλο το παιχνιδι κατα τη γνωμη σου; Αξιζει τα 40 ευρω χωρις τα Ντι-Ελ-Σι;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 May 2020 10:49 #234707 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dark Souls

Brazhlias wrote: Δηλαδη το χρεωνουν παραπανω και εχει και λιγοτερο περιεχομενο; Να κατι τετοιες λεπτομερειες ειναι που κανουν τη διαφορα. Ευτυχως που με ενημερωσες εγκαιρα.

Καλο το παιχνιδι κατα τη γνωμη σου; Αξιζει τα 40 ευρω χωρις τα Ντι-Ελ-Σι;


Δεν έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο αλλά από την εμπειρία που έχω από Dark Souls που έχω ασχοληθεί το DLC αυξάνει κατακόρυφα την δυσκολία και υπάρχουν bosses σε αυτά που είτε δεν έχω κερδίσει καθόλου είτε έχω κερδίσει με Co-Op όπως Fume Knight.

Προσωπικά εαν δεν είχα κάποια από τα DLC όπως το The Ringed City θα ένιωθα μεγαλύτερη ικανοποίηση για τις επιτυχίες μου στο παιχνίδι γιατί μου μένει ένα παράπονο που δεν κατάφερα να κερδίσω Midir και Slave Knight Gael.

Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις πως το βρίσκεις 19 € στο Amazon Ηνωμένου Βασιλείου και μάλιστα με το DLC.

Εγώ αγόρασα το Dark Souls 3 Fire Fades Edition από Αμερική.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 May 2020 11:00 #234710 by Ηλιας
Replied by Ηλιας on topic Dark Souls
Σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου, ηταν πολυ κατατοπιστικοτατες.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Jul 2020 19:53 #236234 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dark Souls
Επαιξα λίγο αλλά τα γραφικά είναι χάλια και δεν με συνεπαίρνει.Απ'οτι φαίνεται δεν θα αγοράσω ούτε Nioh,ούτε Sekiro.Δεν έχω πλέον όρεξη για τέτοια παιχνίδια.

Πάντως κέρδισα δύο bosses για πλάκα...το δεύτερο εκεί που με κέρδισε έπεσε από την γέφυρα και είδα Victory Achieved.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jul 2020 15:57 #236630 by Τάσος Μαναριώτης
Στον κόσμο των mods για την σειρά Dark Souls έχει γίνει γνωστό το όνομα Grimrukh, ενός modder που είχε δημιουργήσει το mod Daughters of Ash στο παρελθόν που πρόσεθετε ένα σχεδόν expansion για το παιχνίδι. Ο Grimrukh επέστρεψε με το νεό mod του με όνομα Roguelike Souls – The binding of Lordran, ένα mod που μετατρέπει το Dark Souls Remastered σε ένα rogue-like παιχνίδι.



Συγκεκριμένα το mod αυτό κάνει randomize όλους τους εχθρούς, τα αντικείμενα, τα bosses αλλά και τους NPC σε κάθε νέο run, το οποίο συμβαίνει ανά πέντε θανάτους. Το progress χάνεται και επιστρέφουν όλα στην αρχή εκτός από όσους NPC έχετε φέρει στο Firelink Shrine, που δουλεύει ως κεντρικό hub, οι οποίοι θα σας δίνουν και κάποια bonuses. Τα όπλα, οι πανοπλίες και τα spell σας θα αλλάζουν με κάθε εγκατάσταση του mod και κάποια animation εχθρών επίσης μπορεί να γίνουν πιο αργά ή πιο γρήγορα. Αν θέλετε να δοκιμάσετε κάτι νέο θα πρέπει να απεγκαταστήσετε και να εγκαταστήσετε το mod από την αρχή.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2020 13:54 - 28 Oct 2020 13:58 #240520 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dark Souls
Οταν θυμάμαι πόσο καλά πέρασα με τα Dark Souls 2 Scholar of the first sin και Dark Souls 3 σκέφτομαι να βάλω το Dark Souls Remastered για να το τερματίσω (όχι για πλατίνα) αλλά έχει πολύ χάλια γραφικά χειρότερα και από του Dark Souls 2 Scholar of the first sin στο PC και επίσης λείπει η Firekeeper.

edit Διάβασα πως υπάρχει η Anastacia of Astora αλλά δεν βοηθάει στην αναβάθμιση level όπως στα άλλα Dark Souls.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Nov 2020 22:43 - 11 Nov 2020 22:45 #241030 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dark Souls
Τελικά ενώ δεν μου άρεσαν τα γραφικά,ίσως επειδή δεν είχα όρεξη να το παίξω,τελικά τα βρίσκω πολύ καλά.Βέβαια δεν έχω παίξει το original να ξέρω τι ακριβώς διόρθωσαν στο remastered πέρα από τα fps.

Πάντως όποιος διαβάσει το lore θα ανατριχιάσει και απηυδύσει με κάποιες δημιουργίες των Ιαπώνων.

Χαρακτηριστική περίπτωση ο Gwndolin γιός του Gwyn ο οποίος παρουσιάζεται σαν Gay και o οποίος στην συνέχεια φαγώθηκε από τον Aldrich γι'αυτό βλέπουμε το προσωπό του στο Dark Souls 3.

Βέβαια μην φανταστεί κανείς πως ο Gwndolin έχει ανθρώπινη μορφή.Αντί για πόδια έχει φίδια......

Ανυπομονώ να τον αντιμετωπίσω.Ο Aldrich πάντως στο Dark Souls 3 με είχε ζορίσει.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Nov 2020 02:25 - 12 Nov 2020 02:26 #241031 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dark Souls

Shikabane_Hime7 wrote: Πήρε όλα τα achievements του Dark Souls σε 4 ώρες



Συνήθως οι speedrunners τερματίζουν τα games σε ελάχιστο χρονικό διάστημα, ενίοτε εκμεταλλευόμενοι glitches. Στο Dark Souls τους έχουμε δει να το κάνουν ακόμα και με κιθάρα. Τι ισχύει όμως για όσους είναι ταυτόχρονα παρατηρητικοί και ικανοί να συλλέξουν όλα τα achievements;

Ο speedrunner NaxHPL πήρε όλα τα achievements του Dark Souls σε λιγότερες από τέσσερις ώρες, αριθμός που αποτελεί νέο παγκόσμιο ρεκόρ. Τερμάτισε το παιχνίδι, αλλά στην πορεία έπρεπε να συλλέξει ότι achievement υπάρχει. Από το να εξολοθρεύσει bosses, μέχρι και farming για να βγάλει το καλύτερο όπλο για κάθε τύπου elemental, καθώς επίσης να αποκτήσει και ότι spell υπάρχει. Χρειάστηκε 3 ώρες και 57 λεπτά, ενώ το προηγούμενο ρεκόρ ήταν 4 ώρες και 2 λεπτά.

Ο NaxHPL προπονούνταν επί μήνες για να καταφέρει το συγκεκριμένο επίτευγμα. Απολαύστε τον κάνοντας κλικ εδώ.


Είπαμε μου φαίνεται εύκολο αλλά σε 4 ώρες όλα τα achievements πάει για Guinness....να φανταστώ έπαιζε online και έτσι μάζεψε γρήγορα Sunlight Medals πχ

Εγώ δεν το τρέχω για να κάνω χρόνο ρεκόρ, και δεν με ενδιαφέρει η πλατίνα.Σιγά μην καθίσω να φαρμάρω για να ανέβω κατάταξη στα Covenants.

Το έκανα στο Dark Souls 3.Δεν θα το ξανακάνω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification