Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

The Witcher 3 : Wild Hunt

21 Apr 2018 11:43 #214675 by Γιάννης Σιδηρόπουλος
Mod του The Witcher 3 κάνει τον Geralt νεότερο
Ένα mod για το The Witcher 3: Wild Hunt κάνει τον Geralt να δείχνει νεότερος.

Όλοι γνωρίζουν τη σειρά The Witcher και εξίσου πολύς κόσμος γνωρίζει και λατρεύει τον πρωταγωνιστή της. Ο Geralt of Rivia είναι στα σίγουρα ένας εκ των κορυφαίων χαρακτήρων στην ιστορία των video games. Ο badass ασπρομάλλης πολεμιστής αποτελεί και sex symbol στον χώρο του gaming αφού πολλές είναι οι γυναίκες gamers που εντυπωσιάζονται στην όψη του. Πόσο μάλλον όταν δείχνει νεότερος.

Ο modder με όνομα Atherisz δημιούργησε ένα πρωτότυπο mod που αφαιρεί τα μούσια του Geralt, τεντώνει λίγο τον δέρμα του και το αποτέλεσμα είναι να φαίνεται σαφέστατα νεότερος. Εκ πρώτης όψεως μπορεί να σας φανεί λίγο περίεργος, αλλά οι γυναίκες σίγουρα θα το λατρέψουν αργά η γρήγορα. Αν λοιπόν διατίθεστε να βιώσετε για ακόμα μία φορά την καταληκτική εμπειρία του δημοφιλούς RPG με έναν φρέσκο Geralt μπορείτε να το κάνετε.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Oct 2018 17:45 - 18 Oct 2018 17:48 #219429 by Blood Prince
Απ'οτι ξέρω στο PS4 για το Witcher 3 δεν μπορώ να εγκαταστήσω Mods ούτε πιστεύω θα τα χρειαστώ.

Στο Skyrim εγκαθιστούσα Mods κυρίως επειδή το παιχνίδι δεν είχε καλά γραφικά και με τα διάφορα Mods οι χαρακτήρες και το περιβάλλον απεικονίζονταν καλύτερα.

Στο The Witcher 3 δεν θα έχω τέτοια θέματα.

Εγώ σκοπεύω να το προχωράω αρκετά αργά καθώς πρόκειται για ένα παιχνίδι αρκετά ευχάριστο και πιο χαλαρωτικό από τα Soulsborne τα οποία κυρίως έπαιζα μέχρι τώρα και πριν προχωράω τα Main Quests θα ασχολούμαι με τα υπόλοιπα Quests στο παιχνίδι τα οποία είναι αρκετά καθώς απ'οτι έχω ενημερωθεί,αν ολοκληρώνω γρήγορα τα Main Quests όχι μόνο δεν θα ανεβαίνω τα απαραίτητα Levels ώστε να μπορώ να συνεχίσω αλλά και να αγοράσω τον κατάλληλο εξοπλισμό αλλά και θα εμφανίζονται ως Fail και δεν θα μπορώ να τα εκπληρώσω.

Στόχος μου είναι να κάνω τα πάντα στο παιχνίδι ,να το απολαύσω πραγματικά αλλά και να διεκδικήσω το Platinum.

Οταν το τερματίσω μετά απο καιρό θα έχω την δυνατότητα και για NG+ όπου θα μπορώ να αποκτήσω καινούργιο εξοπλισμό.

Εχω διαβάσει διάφορες πληροφορίες για τους χαρακτήρες,το story,τον χάρτη,το πως μπορώ να αποκτήσω πρόσβαση στα DLC κ.λ.π ώστε να μην χάσω τίποτα στο παιχνίδι και να το ολοκληρώσω 100 %

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2018 14:58 - 19 Oct 2018 16:55 #219444 by Blood Prince
Δεν έχω ξεκινήσει να το παίζω ούτε βιάζομαι άλλωστε (βιαζόμουν απλώς να το αγοράσω,καθώς ανησυχούσα μήπως αποσυρθεί από την αγορά,βέβαια είναι υπερβολή,αλλά ειδικά το παιχνίδι αυτό,ήθελα να το αποκτήσω οπωσδήποτε,και δεν ήθελα με τίποτα να το χάσω) ,αλλά το εγκατέστησα στο PS4 και απλώς είδα κάποιες επιλογές στο Main Menu.

Θέλω να πω κάποια πράγματα για τα 16 free DLC όσον αφορά τις εμφανίσεις των χαρακτήρων.

Εχω παρατηρήσει πως πολλοί σε διάφορα ξένα forum προτιμούν την νέα εμφάνιση της Ciri σε αντίθεση με την εμφάνιση των Yennefer και Triss.Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Σε εμένα προσωπικά η νέα εμφάνιση της Yennefer μου αρέσει αρκετά.H Ciri είναι μια χαρά και με τις δύο εμφανίσεις.Τώρα για την Triss δεν με ξετρελαίνει καμία από τις δύο εμφανίσεις.

Οσον αφορά τον Geralt μου αρέσει το χαρακτηριστικό κατά το οποίο μεγαλώνουν τα γένια και θα πρέπει να επισκέπτομαι Barber.Εχω διαβάσει πως με το DLC μπορώ να του αλλάζω στυλ στα γένια και στα μαλλιά καθώς πριν το DLC μπορούσα μόνο το Clean Shave.

Δεν έχω καταλάβει αν τα γένια εξακολουθούν να μεγαλώνουν αν επιλέξω κάποιο από τα στυλ του DLC ή μεγαλώνουν μόνο με το Clean Shave.Θα το ανακαλύψω στην πορεία αυτό.Βέβαια σε περίπτωση που με το στυλ του DLC τα γένια παραμένουν σταθερά,θα με γλιτώσει από την συχνή επίσκεψη σε Barber.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2018 15:29 - 19 Oct 2018 15:33 #219449 by Άκης Ζαχαριάδης

Blood Prince wrote:
Εχω παρατηρήσει πως πολλοί σε διάφορα ξένα forum προτιμούν την νέα εμφάνιση της Ciri σε αντίθεση με την εμφάνιση των Yennefer και Triss.Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Σε εμένα προσωπικά η νέα εμφάνιση της Yennefer μου αρέσει αρκετά.H Ciri είναι μια χαρά με την αρχική της εμφάνιση αν και σε περιοχές με χιόνι ίσως ταιριάζει και η νέα,αλλά η αρχική με ικανοποιεί.Τώρα για την Triss δεν με ξετρελαίνει καμία από τις δύο εμφανίσεις.

Οσον αφορά τον Geralt μου αρέσει το χαρακτηριστικό κατά το οποίο μεγαλώνουν τα γένια και θα πρέπει να επισκέπτομαι Barber.Εχω διαβάσει πως με το DLC μπορώ να του αλλάζω στυλ στα γένια και στα μαλλιά καθώς πριν το DLC μπορούσα μόνο το Clean Shave.

Δεν έχω καταλάβει αν τα γένια εξακολουθούν να μεγαλώνουν αν επιλέξω κάποιο από τα στυλ του DLC ή μεγαλώνουν μόνο με το Clean Shave.Θα το ανακαλύψω στην πορεία αυτό.Βέβαια σε περίπτωση που με το στυλ του DLC τα γένια παραμένουν σταθερά,θα με γλιτώσει από την συχνή επίσκεψη σε Barber.



Οσο αφορα για τα κορίτσια που λες γουστα ειναι αυτά. Δηλαδή εγώ προτιμώ Yennefer.



Τωρα για τα μούσια, αστα μωρέ καλα ειναι και αυτά, έχουν πέραση :lol: :cheer: :P
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2018 15:46 - 19 Oct 2018 17:12 #219450 by Blood Prince

akiszax wrote:

Blood Prince wrote:
Εχω παρατηρήσει πως πολλοί σε διάφορα ξένα forum προτιμούν την νέα εμφάνιση της Ciri σε αντίθεση με την εμφάνιση των Yennefer και Triss.Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Σε εμένα προσωπικά η νέα εμφάνιση της Yennefer μου αρέσει αρκετά.H Ciri είναι μια χαρά με την αρχική της εμφάνιση αν και σε περιοχές με χιόνι ίσως ταιριάζει και η νέα,αλλά η αρχική με ικανοποιεί.Τώρα για την Triss δεν με ξετρελαίνει καμία από τις δύο εμφανίσεις.

Οσον αφορά τον Geralt μου αρέσει το χαρακτηριστικό κατά το οποίο μεγαλώνουν τα γένια και θα πρέπει να επισκέπτομαι Barber.Εχω διαβάσει πως με το DLC μπορώ να του αλλάζω στυλ στα γένια και στα μαλλιά καθώς πριν το DLC μπορούσα μόνο το Clean Shave.

Δεν έχω καταλάβει αν τα γένια εξακολουθούν να μεγαλώνουν αν επιλέξω κάποιο από τα στυλ του DLC ή μεγαλώνουν μόνο με το Clean Shave.Θα το ανακαλύψω στην πορεία αυτό.Βέβαια σε περίπτωση που με το στυλ του DLC τα γένια παραμένουν σταθερά,θα με γλιτώσει από την συχνή επίσκεψη σε Barber.



Οσο αφορα για τα κορίτσια που λες γουστα ειναι αυτά. Δηλαδή εγώ προτιμώ Yennefer.

Warning: Spoiler!


Τωρα για τα μούσια, αστα μωρέ καλα ειναι και αυτά, έχουν πέραση :lol: :cheer: :P


Οντως η Yennefer στην φωτό που ανέβασες είναι αρκετά σέξι.Εγώ αναφέρθηκα στις εμφανίσεις που είναι διαθέσιμες στο παιχνίδι και όχι στις επιπλέον οι οποίες μπορούν να εγκατασταθούν μέσω Mods. :P Βέβαια για την Triss στο μέλλον ίσως χρειαστώ κάποιο Mod αλλά δεν έχω ψάξει κατά πόσο μπορώ να εγκαταστήσω Mods στην PS4 version.

Για τον Geralt ίσως είναι προτιμότερο κάποιες φορές να διατηρούνται σταθερά τα γένια στο στυλ που θα επιλέξω.Για Clean Shave θα το δοκιμάσω μια φορά,επειδή θέλω να τα δω να μεγαλώνουν στο παιχνίδι από περιέργεια.

edit: Τώρα που είδα καλύτερα τις δύο εμφανίσεις,η Ciri μου αρέσει καλύτερα με την νέα εμφάνιση η οποία είναι διαθέσιμη μέσω DLC,καθώς είναι πιο ελκυστική,η Yennefer επίσης με την νέα εμφάνιση,για την Triss,δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Dec 2018 12:14 - 13 Dec 2018 12:26 #221066 by Blood Prince
To The Witcher 3 δεν είναι καθόλου δύσκολο παιχνίδι ειδικά για κάποιον ο οποίος ξέρει να παίζει RPG.

Καταρχήν έχει τέσσερα επίπεδα δυσκολίας.Από το πολύ εύκολο Just the story στο οποίο οι εχθροί έχουν -50 % health και προκαλούν κανονική ζημιά εώς το πολύ "δύσκολο" Death March το οποίο είναι καθαρά επιλογή του παίκτη κατά το οποίο οι εχθροί έχουν 80 % παραπάνω health και προκαλούν 230 % περισσότερη ζημιά.

Εγώ επειδή είμαι νέος στην σειρά και επειδή δεν ήθελα να χάνω συχνά,το έβαλα στο Normal Sword and Story κατά το οποίο οι εχθροί έχουν 10 % παραπάνω health και προκαλούν 40 % περισσότερη ζημιά.

Είμαι σίγουρος πως αν το είχα βάλει στο Just the Story θα ήταν αρκετά βατό.Ακόμα και στο Sword and Story ίσως καθώς ανεβαίνω levels να χρειαστώ να ανεβάσω το επίπεδο δυσκολίας.

Αυτό που θέλω να προσθέσω είναι πως δεν βιάζομαι να προχωρήσω γρήγορα το Main Story.Είμαι ακόμα στην τοποθεσία White Orchard η οποία μου φαίνεται σχετικά μεγάλη για περιοχή χωριού,έχω φτάσει Level 3-4 αλλά και κάνω αναβάθμιση εξοπλισμού,και ασχολούμαι τόσο με τα Secondary Quests όσο και με τα Treasure Hunts.Στην συνέχεια θα προχωρήσω στην περιοχή Velen-No Man's Land όπου είμαι σίγουρος πως θα μείνω για πολύ καιρό καθώς είναι ίσως η μεγαλύτερη τοποθεσία στο παιχνίδι με τα περισσότερα Secondary Quests etc..η τοποθεσία Skellige Islands θεωρείται από τις πιο "απαιτητικές" οπότε θα ασχοληθώ μετά τις τοποθεσίες No Man's Land και Novigrad.

Τώρα αν κάποιος ασχολείται με τα Main Quests κυρίως και δεν ανεβεί τα απαιτούμενα levels και πάει να παίξει μετά την τοποθεσία White Orchard κατευθείαν την τοποθεσία Skellige Islands θα του φανεί ίσως τρομερά δύσκολο παιχνίδι στην στιγμή που και σε συνδυασμό με την δυνατότητα επιλογής δυσκολίας αλλά και αναβάθμισης level-εξοπλισμού φαίνεται να είναι ένα από τα πιο εύκολα παιχνίδια που κυκλοφορούν.

Το Witcher 2 έχω διαβάσει φήμες πως είναι δύσκολο ακόμα και σε εύκολα levels of difficulty αλλά δεν έχω ασχοληθεί και δεν εκφέρω άποψη.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Dec 2018 22:49 - 23 Dec 2018 13:01 #221550 by Blood Prince
Οσον αφορά το τέλος των Main Quests προτού ασχοληθώ με το DLC Blood & Wine (βέβαια θα τα ολοκληρώσω μετά απο πάρα πολύ καιρό καθώς προτεραιότητα είναι να ολοκληρώσω όλα τα Secondary Quests κ.λ.π ανά περιοχή Velen,Novingrad και Skellige Islands καθώς και το DLC Heart Of Stone) έχω διαβάσει διάφορα spoilers πως σχετίζονται με την τύχη της Ciri.

Για μένα το να ξέρω ποιά πιθανά ending έχω από πρίν δεν είναι και τόσο κακό,καθώς είναι αρκετά πιο ενδιαφέρον και με κάνει να είμαι πιο προσεκτικός στις επιλογές μου.Εχω βρεί βέβαια και Tutorial του πώς θα καταφέρω το επιθυμητό ending αλλά απ'ότι ξέρω οι σημαντικές επιλογές ξεκινούν από ένα σημείο
Warning: Spoiler!
οπότε θα κάνω τα κατάλληλα Save και σε περίπτωση λάθος επιλογής θα το ξανακάνω Load από το συγκεκριμένο σημείο.

H Ciri λοιπόν μπορεί
Warning: Spoiler!
....για μένα το ιδανικό τέλος είναι να
Warning: Spoiler!
xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Dec 2018 12:54 - 23 Dec 2018 12:56 #221876 by Blood Prince
Μέχρις στιγμής έχω φτάσει Level 15 και έχω εξερευνήσει σχεδόν όλη την Northern Temeria + Oxenfurt (χωρίς να ασχοληθώ με το DLC Heart + Stone) νότια της περιοχής Border Post όπως φαίνεται στις φωτογραφίες.

Εχω ασχοληθεί μετά από 70 ώρες με όλα τα Secondary Quests,Cards Games και Treasure Hunts στην περιοχή της Temeria εκτός από κάποια contracts στα οποία το συνιστώμενο level είναι πάνω από 20 και στο Main quest είμαι κάπου στο 20 % καθώς έχω την περιοχή του Novingrand-Redania να ασχοληθώ.

btw Οταν φτάσω στην περιοχή Skellige Islands λογικά θα είμαι Level 20 τουλάχιστον ή και παραπάνω αν συνεχίσω με τον ίδιο ρυθμό,να ασχολούμαι δηλαδή με τα πάντα πρίν συνεχίσω με το Main Quest.

Εχω βρεί διάφορες πληροφορίες για το μέγεθος του χάρτη και η Toussaint πρέπει να έχει το ίδιο μέγεθος με το έδαφος των Skellige Islands αν εξαιρέσουμε τον Ωκεανό και έχει περίπου το 50 % της έκτασης του χάρτη της περιοχής No Man's Land (+Novingrand) (~ 6 KM2 ) οπότε καθώς δεν έχω εξερευνήσει ούτε την περιοχή στο Velen βόρεια της τοποθεσίας Border Post έχω πολύ δρόμο μπροστά.Βέβαια δεν βιάζομαι να το συνεχίσω γι'αυτό εξερεύνησα σχεδόν τα πάντα στην περιοχή της Northern Temeria.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Dec 2018 15:07 - 23 Dec 2018 15:09 #221887 by Blood Prince

JaGuAr wrote: Mod του The Witcher 3 κάνει τον Geralt νεότερο
Ένα mod για το The Witcher 3: Wild Hunt κάνει τον Geralt να δείχνει νεότερος.


Φαντάζομαι την δυνατότητα αυτή θα έχουν όσοι έχουν την PC version...by the way επί της ευκαιρίας έχω παρατηρήσει πως στο παιχνίδι φαίνεται πάνω από 50 χρονών (σχεδόν "Παππούς") ενώ η Yennefer που είναι επίσης αρκετά μεγάλη φαίνεται γύρω στα 40 ή και πιο κάτω.

Εγώ βέβαια δεν έχω παρατηρήσει κάποιο συγκεκριμένο χαρακτηριστικό του Geralt που τον κάνει να προκαλεί τόσο ντόρο στον θηλυκό πληθυσμό...πέρα από την δυνατότητα να κουρεύεται και να ξυρίζεται....επιπλέον η φωνή του είναι αρκετά ψύχραιμη σε διαλόγους στους οποίους θα μπορούσε να υπάρχει μεγαλύτερη ένταση π.χ η φωνή του Bloody Baron μου άρεσε καλύτερα καθώς έβγαζε περισσότερο συναίσθημα.

Επιπλέον καθώς ο Geralt είναι μεγάλος,θεωρώ πολύ λογικό να δούμε την Ciri :3 σε ένα επερχόμενο Witcher 4.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Dec 2018 18:14 - 30 Dec 2018 19:00 #222077 by Blood Prince
Λοιπόν τώρα είμαι Level 22 σε φάση να αρχίσω Skellige έχοντας τελειώσει σχεδόν όλα τα Secondary Quests,Treasure & Scavenger Hunts και Contracts από No man's Land (+Novingrad ) και White Orchard. (με εξαίρεση τα lvl 29 over)

Ενώ είναι ένα πολύ εθιστικό και ωραίο παιχνίδι το The Witcher 3 θέλω να προσθέσω κάποια πράγματα που με εκνευρίζουν.

Καταρχήν το πιο σημαντικό είναι να κάνει κάποιος τα quests τα οποία είτε εμφανίζονται σε περιοχές με ερωτηματικό στον χάρτη είτε σε αναρτήσεις στα χωριά και στις πόλεις (Novingrad,Oxenfurt) είτε με αγορά διαγραμμάτων από Blacksmiths (π.χ Scavengers) είτε μέσα από διαλόγους με πρωταγωνιστικούς χαρακτήρες (π.χ Dandelion,Keira metz κ.λ.π)

Οταν όμως υπάρχουν secondary quests τα οποία είναι καλά κρυμμένα π.χ είναι unmarked ή γίνονται σε καλά κρυμμένες υπόγειες τοποθεσίες π.χ sewers ή γίνονται σε συγκεκριμένη ώρα ή προυποθέτουν κάποιο άλλο quest να γίνει πιο πρίν ή πιο μετά ή που ανακατεύονται με κάποια Main Quests και να θέλει ο Gamer να κάνει τα πάντα όλα 100 % πάντα θα υπάρχουν κάποια quests τα οποία είτε δεν θα πάρει καθόλου χαμπάρι πως υπάρχουν είτε θα του εμφανιστούν ως Failed από το πουθενά. π.χ Gangs of Novingrad το μοναδικό failed που έχω μαζί με το Ciri's Story Race.

Θέλω να καταλήξω πως το σημαντικότερο κάποιος είναι να κάνει όλα τα quests τα οποία εμφανίζονται μπροστά του ή που επηρεάζουν το τέλος και δεν μπορεί να τα χάσει.Τώρα το να προσπαθεί κάποιος να τα κάνει όλα μόνο πονοκέφαλο δημιουργεί γιατί αρκετά είναι πολύ καλά κρυμμένα και είναι αδύνατο. π.χ the treesome quest

p.s btw Με το Gwent Cards games πάω πολύ καλά καθώς άφησα και το High Stakes για μετά το Skellige....και έμαθα να παίζω καλά με αφορμή το τουρνουά αλλά έκανα reload για να μην χάσω το achievement αλλά θα χάσω το platinum από το πρώτο playthough γιατί θα χάσω το the fast and furious....ενώ πέτυχα το quest Race: The Great Erasmus Vegelbud Memorial Derby υπάρχει μέσα στο quest ένας αγώνας με άλογα ο οποίος δεν είναι repeatable αλλά προαπαιτούμενος για το achievement...είναι όμως αρκετά δύσκολος και δεν ήθελα να κάνω reload απλά και μόνο για να λέω πως πήρα το platinum και να ζοριστώ με έναν bugged αγώνα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification