Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Nintendo: Γενική συζήτηση

30 Jul 2011 15:53 #96912 by Γιάννης Παναγιωτίδης
Ήταν αναμενόμενο, το 3DS δεν πήγαινε όπως το ήθελαν και τώρα που έριξαν τις τιμές για κάθε nintendo που πουλάνε μπαίνουν "μέσα". Ωστόσο αυτή ήταν μια αναγκαστική κίνηση για να ξαναμπεί στο παιχνίδι η Nintendo. Θα δούμε στο άμεσο μέλλον αν ήταν σωστή αυτή η κίνηση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jul 2011 16:09 #96914 by Θοδωρής Κώτσελας
κατα τη γνωμη μου καθοριστικο πολο στις πωλησεις του 3ds επαιξε το γεγονος οτι δημιουργει προβλημα στα ματια.μονο εγω ξερω 10 παιδια που θα το επαιρναν αλλα τελικα δεν το πηραν για αυτον το λογο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jul 2011 17:51 #96917 by eliminator

IloveGames wrote: Ήταν αναμενόμενο, το 3DS δεν πήγαινε όπως το ήθελαν και τώρα που έριξαν τις τιμές για κάθε nintendo που πουλάνε μπαίνουν "μέσα". Ωστόσο αυτή ήταν μια αναγκαστική κίνηση για να ξαναμπεί στο παιχνίδι η Nintendo. Θα δούμε στο άμεσο μέλλον αν ήταν σωστή αυτή η κίνηση.


Εγώ πάντως πιστεύω ότι μπήκε "μέσα" επειδή δεν έχει καλούς τίτλους να στηρίξει το 3DS.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jul 2011 18:18 #96920 by Γιάννης Παναγιωτίδης
Σαφώς, εκτός του Ocarina of Time δεν υπήρχε κάτι αντάξιο και υπήρχαν άλλες φορητές κονσόλες που ήταν ανταγωνιστικές. Μην ξεχνάμε το PS Vita που έρχεται...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Nov 2011 17:53 #101276 by Άγγελος Φασούλης
O Miyamoto σκέφτεται να κανει remakes των 2D Zelda!



O designer της Nintendo, Shigeru Miyamoto σκέφτεται να επαναφέρει 2D Zelda σε 3D!

Miyamoto ενδιαφέρεται ιδιαίτερα στον να αναμδιαμορφώνει παιχνίδια που έχουν σχεδιαστεί με έναν κόσμο από πολλαπλά levels όπως το A Link to the Past, όπως είπε ο series boss Eiji Aounuma , "παίρνουν αυτά τα 2D γραφικά και τα ξαναφτιάχνουμε σε 3D ώστε να πάρετε μια αίσθηση του βάθους αυτού του κόσμου".

"Αυτό είναι κάτι ενδιαφέρον να κάνουμε," συμπλήρωσε, "οπότε πιστεύω πως υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να δούμε κατι τέτοιο στο μέλλον." Αυτά δήλωσε αν και δεν δουλεύει ο ίδιο πάνω σε αυτό το θέμα.

Βέβαια Ο Aonuma έχει δηλώσει πως μετά το πρώτο Zelda για 3DS το οποίο είναι τπ remake του Ocarina of Time, το επόμενο 3DS project θα είναι ένας εντελώς καινούργιος τίτλος. Προς το παρών αρκεί να περιμένουμε νεότερα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Nov 2011 08:43 #101293 by Kostas Milonas
Πολυ ενδιαφερον ακουγεται και σιγουρα θα αποτελεσει σημαντικη προκληση για την Nintendo αν τελικα το προχωρησει. Δεν αποτελει ενα απλο port και οι απαιτησεις των φαν θα ειναι πολυ υψηλες...

http://gamercard.xboxresource.com/xbox_modern/asmilonGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Nov 2011 09:47 #101295 by tsiakalos13
Οταν γινει αυτο,θα ειναι η μερα που θα παρω 3DS.
Aπλως σκεφτειτε το Dark World σε 3D.
wow...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Nov 2011 10:04 #101297 by Μπάμπης Γιαλαμάς
Το Mario και το Zelda είναι τα Brand Names της Nintendo. Λογικό μου ακούγεται αυτή η σκέψη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Nov 2011 15:21 #101302 by Al6is
Κατι μου λεει πως τα φοιτητικα χρονια μου δεν θα ειναι καθολου -μα καθολου- βαρετα.
Brb, παω να ξεθαψω το Nintendo DS μου!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Nov 2011 22:54 #101573 by eliminator


Επιθυμεί να συνεχίσει να τα δίνει όλα τζάμπα.

Σε συνέντευξή του στο AOL Games Blog , ο Reggie Fils-Aime πρόεδρος της Nintendo America, δήλωσε ότι η εταιρεία του δεν ενδιαφέρεται να εμπορευθεί DLC στο άμεσο μέλλον.

Συγκεκριμένα ο Fils-Aime δήλωσε: "Μετά από συζητήσεις μου με developers, κατέληξα στο ότι θέλουμε ο χρήστης να απολαμβάνει μια πλήρη εμπειρία. Δεν θέλουμε να πουλήσουμε ένα video game και να αναγκάσουμε τον καταναλωτή να αγοράσει επιπλέον περιεχόμενο αμέσως μετά. Ούτε φυσικά οι gamers θέλουν να τους το κάνουμε και συμφωνώ μαζί τους. Κάθε καταναλωτής θέλει να απολαύσει μια ολοκληρωμένη εμπειρία με τα χρήματα που έδωσε. Αν πρόκειται να κάνουμε κάτι το διαφορετικό πέρα από τα DLC, τότε ίσως το ξανασκεφτούμε".

Η αλήθεια είναι ότι όλα τα DLC που έχει προσφέρει μέχρι σήμερα η Nintendo είναι free, όπως τα νέα challenges του Mario Kart Wii ή τα puzzles της σειράς Professor Layton. Αξίζει όμως να σημειωθεί ότι μέσα στον Δεκέμβριο θα υπάρξει update στο 3DS και οι developers θα μπορούν να πουλήσουν DLC. Επομένως απ' ότι φαίνεται, η Nintendo θα το επιτρέψει ως υπηρεσία, απλά δεν θα παρέχει η ίδια πληρωμένο DLC για τα games της.


Μάνος Γρυπάρης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification