Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

LandFort

14 Oct 2015 19:19 #169698 by Χριστιάνα Θάνου


Το LandFort είναι ένα ελληνικό free-to-play Tower defence με στοιχεία RPG. Μοιάζει με εξέλιξη του Angry Birds. Σε αυτό επιλέγετε έναν ιππότη ο οποίος τα βάζει με δαίμονες. Σε κάθε γύρο, όσο μακριά κι αν φτάσετε, αφού πεθάνετε κερδίζετε skill points τα οποία κατανέμετε στα στοιχεία Strength, Armor, Intellect και Tactics ή σε Abilities που σας επιτρέπουν πιο δυνατές ή πολλαπλές βολές κ.ο.κ.

Προσωπικά το έχω λιώσει για πολλές ώρες και σας το συστήνω ανεπιφύλακτα καθότι είναι free-to-play! Από ένα σημείο κι έπειτα στρατολογείτε μέχρι και συμπολεμιστές μέσα στη μάχη. Το μόνο που απαιτείται είναι καλό σημάδι.



Κατεβάστε το δωρεάν από το Play Store .
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Oct 2015 18:15 #169862 by Μάνος Γρυπάρης
Κυκλοφόρησε το πρώτο gameplay video για το LandFort.



Αν έχετε Android κινητό, κατεβάστε το δωρεάν από το Google Play και πείτε μας τις εντυπώσεις σας.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Oct 2015 21:07 - 27 Dec 2017 22:46 #169870 by Δημήτρης Βουρβαχάκης
Δείχνει πολύ καλή προσπάθεια για τα ελληνικά δεδομένα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Oct 2015 14:22 - 24 Oct 2015 16:07 #170100 by Μάνος Γρυπάρης
LandFort Announcement Trailer

Κυκλοφόρησε το announcement trailer του LandFort.
Το σενάριο του παρακάτω τρέιλερ το έχω δημιουργήσει ο ίδιος οπότε αν σας άρεσε χτυπήστε ένα Like και ρίξτε σχόλιο.




Το LandFort κυκλοφορεί δωρεάν για Android συσκευές. Περιμένουμε σχόλια από όσους το παίξουν!
Lead Developer είναι ο Γιώργος Ματαράγκας.

Το παιχνίδι με το που ανέβηκε στο SlideDB έφτασε στην 2η θέση παγκοσμίως!
Αν σας άρεσε τότε βαθμολογήστε το σε Google Play και SlideDB!

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Oct 2015 01:54 - 25 Oct 2015 02:51 #170120 by Παναγιώτης Τσιάτσος
Το παιχνίδι το "έκαψα" για ένα τριήμερο. Από τα πλέον εθιστικά games που έχω παίξει ever, και είναι η απόδειξη ότι πολλές φορές δε χρειάζονται AAA titles για να κολλήσεις σε μέγιστο βαθμό. Σας συστήνω ανεπιφύλακτα να του δώσετε τουλάχιστον μία ευκαιρία. Προσωπικά, πρέπει να "έγραψα" περίπου 25 ώρες μέχρι να δω τα... πυροτεχνήματα του τερματισμού. Είναι και από Έλληνες developers, αλλά κυρίως πρόκειται για ένα πολύ καλό game. Πολλά περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε στο σχετικό blog .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Dec 2015 04:44 - 04 Dec 2015 04:56 #172207 by Παναγιώτης Τσιάτσος
Να πω ότι έχει προστεθεί νέο περιεχόμενο στο παιχνίδι, 20 νέες πίστες, 20 νέα κάστρα, στα Woods πλέον, αντί για τη GrassLand. Το τοπίο αλλάζει και τα έλατα παίρνουν τη σκυτάλη από το άδειο background που υπήρχε, ενώ το υπέδαφος είναι τώρα περισσότερο χωμάτινο παρά πετρώδες. Εν προκειμένω, τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα δεδομένων των αναβαθμίσεων στη διάρκεια του κεντρικού παιχνιδιού και όχι μόνο γι' αυτό. Οι εχθροί ανέρχονται στους 75 αντί για τους 88 της GrassLand και υπάρχουν συνολικά σαφώς λιγότεροι πυροβολητές και κανονιέρηδες απ' ότι στο αρχικό περιεχόμενο, η απουσία των οποίων κάνει τη διαφορά.

Επιπλέον, τα κάστρα είναι έτσι δομημένα που πέφτουν πιο εύκολα αν χτυπήσεις στο σωστό σημείο, και προκαλούν μεγαλύτερο damage σε συνδυασμό με τα εκρηκτικά κουτιά. Ακόμη, δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις τη σειρά με την οποία θα επιτεθείς με την εκάστοτε μονάδα, κάτι που δεν υπήρχε. Σε αντίθεση με τις 25 και πλέον ώρες που χρειάστηκαν για να ολοκληρώσω τη GrassLand, έβγαλα τα Woods με την πρώτη προσπάθεια παραμένοντας με τον κεντρικό ήρωα και τους δύο κανονιέρηδες που είχα βάλει δίπλα του από νωρίτερα και χωρίς να χρειαστεί να προχωρήσω σε κάποια περαιτέρω αναβάθμιση σε attributes ή abilities.

Τα στατιστικά μου αυτή τη στιγμή
Level 14
219/315 για Level Up
Strength 25
Armor 24
Intelect 22
Tactics 26

Abilities
Rage Lvl 3
Arrow Barrage Lvl 1
Cannonball Barrage Lvl 1

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification