Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?

Poll: Χρησιμοποιείτε walkthrough ή hints στα adventure που παίζετε; (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Χρησιμοποιώ πάντα walkthrough
2 3.5%
Χρησιμοποιώ πάντα hints
No votes 0%
Δεν χρησιμοποιώ τίποτα, είμαι αγνός adventuras
4 7%
Χρησιμοποιώ hints αν κολλήσω πολύ
12 21.1%
Χρησιμοποιώ walkthrough αν κολλήσω πολύ
39 68.4%
Total number of voters: 20 ( Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης, Αναστασία Κεραμάρη, Μαρίνος Τζώτζης, Lyricaldemon, Δημήτρης Κάτσης ) See more
Only registered users can participate to this poll
17 Dec 2011 11:33 #102903 by Παύλος Ζήκας
Σίγουρα αν χρησιμοποιείς συνέχεια walkthrough δεν έχει και νόημα να παίζεις adventure.Εγώ χρησιμοποιώ ανάλογα με το παιχνίδι ,αν το παίζω για πλάκα δεν με ενδιαφέρει .Αν όμως είναι κάτι αξιόλογο και έχω μπει για τα καλά στο κλίμα τότε σίγουρα προσπαθώ περισσότερο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 May 2012 23:53 #107380 by 1
Υπάρχουν στιγμές που προτιμάω να κοιτάξω ένα hint or walkthrough σε ένα adventure για να ξεκολλήσω ( μαϊμού στο Monkey Island ) και να απολαύσω την συνέχεια, παρά να σπάσουν τα νεύρα μου, να ξενερώσω και στο τέλος να το παρατήσω..

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Oct 2012 09:17 #113882 by Γιώργος
Ε γίνεται να παίξεις Uncharted χωρίς να χρησιμοποήσεις walkthough/guide? Μου αρέσει να χρησιμοποιώ guides σε παιχνίδια αφού τα τερματίσω πχ για να πάρω όλα τα τρόπαια αλλά μόνο όταν δεν θα μου έχει μείνει τίποτα άλλο στο παιχνίδι. Λίγο πριν το παρατήσω δηλαδή.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Oct 2012 10:37 #113885 by Kostas Milonas
Γενικα δε κοιταζω οδηγους οταν παιζω καποιο adventure, ομως θα εχω κανει μια μελετη πριν το ξεκινησω για τιποτα που να ειναι missable και θα σε αναγκασει να παιξεις το παιχνιδι απο την αρχη.

Αν κολλησω ασχημα καπου τοτε θα δω καποιο hint, λογικο ειναι νομιζω μιας και δε μπορει να εισαι στο κεφαλι των devs οταν σκεφτοντουσαν ορισμενους γριφους.

http://gamercard.xboxresource.com/xbox_modern/asmilonGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Nov 2012 12:04 #114785 by Αχιλλέας Κουλουμπής
Ε που και που ένα κομματάκι από hint θα το δω κι εγώ.. Ξέρω κρίμα, αλλά από την άλλη αν δεν προχωρήσεις πως θα κολλήσεις στον επόμενο γρίφο..

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Nov 2012 12:39 #114787 by Γιάννης Ρέμας
και εγώ άμα κολλήσω πάρα πολύ θα ρίξω μια ματιά στο walkthough στο youtube

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Nov 2012 13:49 #114791 by Θοδωρής Κώτσελας
μονο εαν κολλησω πολλη ωρα σε ενα γριφο και με εκνευρισει, βλεπω walkthroughs στο youtube

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Nov 2012 01:18 #114838 by Ανδρέας Γρυπάρης

theonirvana wrote: μονο εαν κολλησω πολλη ωρα σε ενα γριφο και με εκνευρισει, βλεπω walkthroughs στο youtube

εγώ είχα κολλήσει στο Castlevania σε ένα σημείο. Φοβάμαι όμως μην είναι bug του παιχνιδιού :-k γιατί ήταν στο N64. Μου είχαν μπει οι ιδέες μήπως είναι η memory card αλλά παρατραβηγμένο το βρίσκω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Nov 2012 02:21 #114928 by Μαρία Αναγνωστοπούλου
Χρησιμοποιώ walkthrough μόνο αν δεν μπορώ να βρω τη λύση ενός γρίφου για μέρες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Jun 2013 15:10 #126362 by Γεώργιος Μανταφούνης

Zozoulini wrote: Χρησιμοποιώ walkthrough μόνο αν δεν μπορώ να βρω τη λύση ενός γρίφου για μέρες.

Αυτό ακριβώς κάνω κι εγώ. Πολλές φορές καταντάει κουραστικό και έχω παρατήσει πάρα πολλά games εξ'αιτίας των σπαστικών και αδύνατων γρίφων τους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification