Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Windows 10

16 Jun 2015 16:52 #162749 by Παντελής Δασκαλέλος

Lignus wrote: Παιδιά, θα ήθελα να πληροφορηθώ σχετικά με τα Windows 10. Υπάρχει περίπτωση ο υπολογιστής μου να αναβαθμιστεί αυτομάτως χωρίς δική μου ενέργεια ή θα πρέπει να τα πάρω; Και αν ναι, τι απαιτήσεις χρειάζονται; Αναμένω απάντηση.

Σε πρώτη φάση να διευκρινίσω ότι δεν υπάρχει περίπτωση το PC σου να αναβαθμιστεί αυτομάτως χωρίς την έγκρισή σου. Εάν έχεις Windows 7/8 πιθανόν θα έχεις παρατηρήσει τις τελευταίες εβδομάδες ότι υπάρχει ένα εικονίδιο στην taskbar σου που αφορά τα Windows 10. Μεσω της εφαρμογής αυτής μπορείς να εξασφαλίσεις δωρεάν τα Windows 10 στα τέλη Ιουλίου, το μόνο που απαιτείται από εσένα είναι να κάνεις "κράτηση" με το email (άνοιξε το εικονίδιο στην taskbar και θα δεις την επιλογή αυτή πρώτη πρώτη)

Όσον αφορά τις απαιτήσεις μπορείς να τις δεις αναλυτικά εδώ:
Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster
RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)
Free hard disk space: 16 GB
Graphics card: Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver
A Microsoft account and Internet access

Ελπίζω να σε κάλυψα ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2015 20:47 - 16 Jun 2015 20:48 #162760 by Nikolas Tavoultzoglou
Replied by Nikolas Tavoultzoglou on topic Windows 10
Σε μένα δεν υπάρχει τέτοιο εικονίδιο στην taskbar που να με ενημερώνει για το Windows 10, αλλιώς θα το είχα προσέξει. Αν και είναι προτιμότερο να περιμένουμε λίγο να πιάσουν και μετά βλέπουμε για αναβάθμιση. Ευχαριστώ πολυ για τη διαφώτισή σου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jul 2015 23:40 - 02 Jul 2015 23:41 #163776 by Άκης Ζαχαριάδης
Τα Windows 10 θα πωλούνται και σε USB flash drives, εκτός από DVD. Σύμφωνα με πληροφορίες, η Microsoft αναμένεται να προσφέρει ένα νέο εναλλακτικό τρόπο πώλησης του λειτουργικού συστήματος Windows 10, πέρα από την πώληση του σε DVD ή σε download - update.
Oι εκδόσεις των Windows 10, “Home” και “Professional” θα πωλούνται και σε USB flash drives, τα οποία θα είναι φορτωμένα τόσο με την έκδοση 32-bit του λειτουργικού συστήματος, όσο και την έκδοση 64-bit.
η εταιρεία αναμένεται να χρεώσει περίπου $25 παραπάνω για την έκδοση Windows 10 Home USB flash drive, σε σχέση με εκείνη που βρίσκεται σε DVD και κοστίζει $119,99 και $38 παραπάνω για την έκδοση USB flash drive των Windows 10 Professional που θα κοστίζουν $199,99.
Όσοι χρήστες έχουν τα Windows 7 ή τα Windows 8 h 8.1, θα μπορούν να αναβαθμίσουν τον υπολογιστή τους δωρεάν στην τελευταία έκδοση του λειτουργικού συστήματος της Microsoft, από τις 29 Ιουλίου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jul 2015 00:44 - 14 Jul 2015 18:18 #165133 by George
Replied by George on topic Windows 10
Αν και είμαι πολύ ευχαριστημένος απ΄τα Windows 8.1 καθώς μηλάμε για τον ΄ιδιο πυρήνα με τα Win7 αλλα βελτιστοποιημένο
με διεπαφή φιλοσοφίας touch αλλα θα κάνω την αναβάθμιση το συντομότερο για το πολλά υποσχόμενο DirectX 12
αλλα και για τα καινούργια features.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jul 2015 11:14 - 14 Jul 2015 11:15 #165162 by G
Replied by G on topic Windows 10
Τι λέτε να την κάνω τώρα την μετάβαση στα W.10 ή να περιμένω κανά χρόνο ακόμα μέχρι να διορθωθούν τα όποια τυχόν προβλήματα θα έχουν και μέχρι να ομαλοποιηθούν? Τι προτείνουν οι πιο γνώστες επι του θέματος?
(είμαι κάτοχος των 7, που δεν τα αλλάξα με τίποτα σε 8 αλλά το 10 βλέπω να με πείθει σιγά, σιγά)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jul 2015 17:21 #165360 by Myrmidon
Replied by Myrmidon on topic Windows 10
Μιας και μιλαμε και για συμβατοτητες, στον συνδεσμο που ακολουθει θα βρειτε μια λιστα (επισημη; ) με παιχνιδια που ειναι συμβατα με τα Windows X. Η ιδια λιστα περιεχει και μερικα που ΔΕΝ ειναι συμβατα σε συνδεσμο μεσα στο κειμενο. Θα βριετε επισης αναφορες για διαφορες εφαρμογες πχ Virtual box, emulators ΜΑΜΕ DOSBox Dolphin κ.α. ,FRAPS, 3DVision κλπ.

Windows 10 Games Compatibility List

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jul 2015 17:26 #165361 by Tony
Replied by Tony on topic Windows 10
Ειμαι πολυ αισιοδοξος για τα win10.Ειδικα τα features που δινει στο xbox one με hype αρουν πολυ(κι ας μην εχω xbone ακομα)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jul 2015 11:56 #165923 by Myrmidon
Replied by Myrmidon on topic Windows 10
Εγώ πάλι αυτό με το xbox το βρίσκω εντελώς περιττό. Γιατί θα πρέπει να ανάψω δυο μηχανήματα για να παίξω ένα παιχνίδι: Αυτή η βιομηχανία παραγωγής αναγκών με βρίσκει αδιάφορο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jul 2015 12:17 #165925 by Tony
Replied by Tony on topic Windows 10

Myrmidongameworldgr wrote: Εγώ πάλι αυτό με το xbox το βρίσκω εντελώς περιττό. Γιατί θα πρέπει να ανάψω δυο μηχανήματα για να παίξω ένα παιχνίδι: Αυτή η βιομηχανία παραγωγής αναγκών με βρίσκει αδιάφορο.


Δεν νομιζω να πρεπει να τα εχεις και τα 2 ανοιχτα.Εκτος βεβαια αν θες να παιξεις απο pc.
To πιο σημαντικο ειναι αν θα ειναι ομαλη η λειτουργια του multiplatform.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jul 2015 12:53 #165933 by George
Replied by George on topic Windows 10

Myrmidongameworldgr wrote: Εγώ πάλι αυτό με το xbox το βρίσκω εντελώς περιττό. Γιατί θα πρέπει να ανάψω δυο μηχανήματα για να παίξω ένα παιχνίδι: Αυτή η βιομηχανία παραγωγής αναγκών με βρίσκει αδιάφορο.


Θα μπορείς να παίζεις online games με κατόχους xbox one απο το Pc σου (Cross Platform).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification