Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

11 Dec 2018 13:52 - 11 Dec 2018 13:57 #220958 by Blood Prince
Στο προηγούμενο διάστημα έλιωσα το Skyrim στο οποίο για πρώτη φορά ξεπέρασα το Level 50 και πάλεψα και τον Ancient Dragon αρκετές φορές ενώ παράλληλα πέτυχα και όλα σχεδόν τα Achievements εκτός από δύο (Defeat a Legendary Dragon και Acquire 11 Werewolfs perks)

Μου άρεσε αρκετά η δυνατότητα να καβαλήσω δράκους μέσα από το Bend Will shout.

Επιπλέον έλιωσα το Dark Souls 2 Scholar of the first sin στο οποίο νίκησα την Licia στο μέγιστο επίπεδο δυσκολίας αλλά και κέρδισα Fume Knight και Sir Alonne στο NG+++ αλλά με βοήθεια από Gold Phantom.Το αποτέλεσμα ήταν να κερδίσω όλα τα Achievements. xD

Μελλοντικά σκέφτομαι να δημιουργήσω καινούργιο χαρακτήρα και να ξαναπαίξω NG μετά από καιρό γιατί θέλω να κερδίσω Fume Knight και Sir Alonne χωρίς καμία βοήθεια.Πιστεύω στο NG θα είναι πολύ πιο εύκολο από το NG+++ (4)

Από σήμερα θα ξεκινήσω για πρώτη φορά να παίζω το The Witcher 3 xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Dec 2018 23:12 #221637 by Georgios Manolis
Πρίν κάτι μέρες αγόρασα το Monster Hunter World στο Ps4 και μόλις έφτιαξα χαρακτήρα και Palico(cat-partner) ίσα που έμαθα τα βασικά.Δε μπορώ να πω οτι το παιχνίδι είναι υπερβολικό στην εμφάνιση πληροφοριών,αλλά όσοι απο σας δεν έχουν όρεξη να διαβάζουν tutorials θα κουραστούν λίγο.Έστω στην αρχή.Αν και μη ρεαλιστικό σε πολλά πράγματα δε με ενοχλεί ιδιαίτερα και φαίνεται να έχει ανάλαφρο και ευχάριστο τόνο.Θα δείξει στη πορεία πως θα εξελιχθεί.

Επίσης παίζω το The Surge στο Pc που είχα αγοράσει σε Publisher Weekend της Focus Home.Ωραία ιδέα και πολύ καλή υλοποίηση αν και έχω παίξει λίγο και σε αυτό.Με αυτό το είδος παιχνιδιών δεν ασχολούμαι εδώ και καιρό,μόνο σε ειδικές περιπτώσεις.Το The Surge είναι μια απο αυτές.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Dec 2018 14:21 - 19 Dec 2018 14:23 #221765 by Blood Prince
Τις τελευταίες μέρες έπαιξα αρκετές ώρες με το Witcher 3 και πήρα μια γερή γεύση .Το παιχνίδι είναι πραγματικά φοβερό. xD

Ολοκλήρωσα όλα τα Main Quests στην περιοχή Velen-No Man's Land καθώς και πολλά από τα Secondary Quests(πρέπει να έχω άλλα 20 στα 40 μαζί με τα Unmarked εκ των οποίων τα 2 τα έχω αρχίσει ήδη,το Gwent Velen Players και το Deadly Crossing) αλλά και όλα τα Contracts εκτός από αυτά που συνιστούν Level 20 και πάνω. (τώρα είμαι Level 12)

Παρόλο που μπορώ να αποκτήσω πρόσβαση στην περιοχή Novigrad καθώς έχω ολοκληρώσει το secondary quest Thou Shalt not Pass μαζί με το Fake Pass αλλά και Woodland Beast αλλά και έχω και Pass και από τον Bloody Baron......δεν θέλω να προχωρήσω το παιχνίδι αλλά θα εξερευνήσω όλο το χάρτη στην περιοχή No Man's Land και θα ολοκληρώσω και τα εναπομείναντα Secondary Quests αλλά και Treasure Hunts.

Τώρα για το Main Quest το ολοκλήρωσα ψάχνοντας στην ουσία στον χάρτη για secondary quests , καθώς ας πούμε ήθελα να εξερευνήσω ερωτηματικό στον χάρτη βρέθηκα στο quest The Lady of the Woods....επίσης στην περίπτωση Bloody Baron είχε σε μεγάλο βαθμό cinematics video και δεν μπορούσα να το σταματήσω.......με άλλα λόγια εκεί που θέλω να κάνω μόνο μια αποστολή και να το σταματήσω...το παιχνίδι με τραβάει με τον τρόπο του....μέσα από τους διαλόγους.

To Card Game είναι επίσης φοβερό xD Το επίπεδο δυσκολίας είναι το δεύτερο Sword and Story και το θεωρώ απόλυτα ικανοποιητικό για μένα.Δεν με ενδιαφέρει να αυξήσω την δυσκολία.

Αυτό που με χαλάει μόνο είναι η ευκολία με την οποία μπορώ να έχω failed ή misable quests γι'αυτό και διαβάζω tutorials καθώς κάποια quests εξελίσσονται μόνο βράδυ ή σε περίπτωση που κάνω κάποια άλλη αποστολή πιο μπροστά έστω και secondary χάνονται .Μέχρις στιγμής δεν έχω κανένα Failed εκτός από το Race στο Ciri's Story το οποίο δεν μπορούσα να το διακόψω λόγω Cinematics αλλά δεν με χαλάει και πολύ καθώς δεν επηρεάζει την ιστορία και τα achievements.

Επιπλέον έχω παρατηρήσει πως οι εχθροί δεν γίνονται respawn στον βαθμό που γίνονται στο Skyrim.....με το που καθαρίζω ένα Monsters Nest στο χάρτη τσεκάρεται ως Clean...αυτό από την μια είναι θετικό καθώς ξεμπερδεύω,από την άλλη μόλις καθαρίσω όλο τον χάρτη δεν θα έχω κάτι άλλο να κάνω μετά.....βέβαια ο χάρτης είναι αρκετά πιο μεγάλος σε σχέση με το Skyrim ειδικά μαζί με το Blood & Wine.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Dec 2018 18:00 #221771 by A
Την περίοδο που δεν υπάρχουν κυκλοφορίες για τα δικά μου γούστα παίζω ότι έχω παραμερίσει εδώ και καιρό.
Το For Honor δεν πίστεψα ποτε ότι μπορεί να με κερδίσει και δυστυχώς έτσι έγινε. Σκέφτομαι να μην ασχοληθώ ξανά. Τερμάτισα το Victor Vran, δεν έχει κάτι το πρωτότυπο αλλα με έκανε να ανοίγω την κονσόλα κάτι το οποίο είναι πολυ σημαντικό. Είναι εθιστικό για τους λάτρης του είδους. Το προτείνω σε όσους αρέσει επίσης το The Incredible adventures of Van Helsing. Τώρα ασχολούμαι ξανά με το Halo Wars 2, και απορώ γιατί το είχα παρατήσει. Εκπληκτικό RTS!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Dec 2018 11:05 #221990 by A
Έχω ξεκινήσει εδώ και τρεις μέρες το Red Dead Redemption ii, είναι το βήμα παραπάνω στα βιντεοπαιχνίδια!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Dec 2018 15:51 #222000 by Άκης Ζαχαριάδης
Ξεκίνησα από χθες το BloodBorne. Που το ηθελα και τοσο καιρο να ασχοληθώ, απο γραφικά,ήχο και gameplay είμαι ευχαριστημενος. Ο βαθμός δυσκολίας του θεωρό οτι είναι αυξημένος.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Dec 2018 19:42 - 28 Dec 2018 19:44 #222030 by Blood Prince

akiszax wrote: Ξεκίνησα από χθες το BloodBorne. Που το ηθελα και τοσο καιρο να ασχοληθώ, απο γραφικά,ήχο και gameplay είμαι ευχαριστημενος. Ο βαθμός δυσκολίας του θεωρό οτι είναι αυξημένος.


Εμένα προσωπικά δεν με δυσκόλεψε καθόλου το κυρίως παιχνίδι.Η βασική δυσκολία του είναι στα Chalice Dungeons από το Depth 4 ειδικά στα Cursed και το DLC.Με το DLC βέβαια δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και Bloodborne έχω να παίξω από το Καλοκαίρι.Θα το συνεχίσω κάποια στιγμή.Το θεωρώ πάντως πιο εύκολο από το Dark Souls 2 Scholar of the first sin.

Αυτές τις μέρες ασχολούμαι με το The Witcher 3 και τελείωσα όλα τα main quests στο Novingrand.Δεν θα αποχωρήσω όμως για Skellige καθώς έχω ορισμένα Secondary quests και Contracts να ολοκληρώσω.Επιπλέον ολοκλήρωσα τα assassin's quests επειδή είναι σημαντικά καθώς επηρεάζουν το τέλος.Δεν θα μπω σε περισσότερες λεπτομέρειες για αποφυγή spoiler.

Πάντως αν και το The Wicther 3 είναι ένα αρκετά εθιστικό και ίσως το πιο ωραίο παιχνίδι που έχω παίξει εώς τώρα και μακάρι να κυκλοφορήσει και άλλο παρόμοιο, είναι και αρκετά συναισθηματικό.

Σήμερα αποχαιρέτησα την Triss :( Μπορεί να είναι λυπηρό αλλα πιστεύω το πιο λυπηρό θα ήταν αν πήγαινα και με την Yennefer και με την Triss καθώς ο Geralt θα
Warning: Spoiler!
...βέβαια έχει και χαβαλέ.

Warning: Spoiler!

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Dec 2018 12:16 #222044 by Νικολής Ασημάκης
Κάψιμο με το Super Smash Bros. Το παιχνίδι είναι λατρεία!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2019 16:15 - 12 Jan 2019 16:17 #222421 by Blood Prince
Σήμερα πρίν λίγο έπαιξα την τοποθεσία Isle of Mist στο The Witcher 3

Μου άρεσε τόσο πολύ και το έκανα Save δευτερόλεπτα πρίν βρώ την Ciri ώστε να ξαναδώ τους διαλόγους από την αρχή.Μπορεί να τραβήξω και βίντεο.

Δεν είχα καμία αποστολή failed παρά την προειδοποίηση γιατί πολύ απλά τις έχω κάνει όλες.

Στην τοποθεσία Kaer Morhen
Warning: Spoiler!
χαχαχα βέβαια
Warning: Spoiler!
, περίμενα περισσότερο συναίσθημα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jan 2019 13:54 #222508 by Blood Prince
Απ'οτι ξέρω πολλοί gamers σε open world παιχνίδια που επιτρέπουν το Free Roam μετά τον τερματισμό,προτιμούν να παίζουν κυρίως το Main Quests πρώτα και με το που το τερματίζουν ισχυρίζονται "πως υπάρχουν ακόμα αρκετά secondary quests να ασχοληθούν"

Σε παιχνίδια όπως το Skyrim μπορεί να ισχύει για όλους λόγω του ότι κάποια quests δεν τελειώνουν ποτέ αλλά στο The Witcher 3 δεν ισχύει το ίδιο με το Skyrim,καθώς τα quests δεν είναι επαναλαμβανόμενα.

Στο the witcher 3 έδωσα προτεραιότητα στα secondary quests με αποτέλεσμα να έχω ολοκληρώσει όλα τα Treasure Hunts (+ Scavenger) στο βασικό παιχνίδι και στο expansion Heart of Stone,όλα τα Witcher Contracts,έχω καθαρίσει όλα τα Monster's Nests στον χάρτη Novigrad-Velen με Trophy Pest Control και σχεδόν όλα στα Skellige Isles και έχω ολοκληρώσει σχεδόν όλα τα Secondary Quests στο βασικό παιχνίδι και στο Heart of Stone με εξαίρεση δύο τα οποία συνδέονται με το Main Quest και δεν γίνεται να τα αρχίσω χωρίς να παίξω το Main και το The Taxman Cometh (που απαιτεί 35.000 Crowns) .

Στην ουσία δηλαδή έχω ολοκληρώσει τα πάντα και αυτό που μένει είναι μόνο το Main Quest αποκλειστικά για το Heart of Stone και το Wild Hunt Act 3,και μόλις το τερματίσω δεν θα υπάρχει κάτι να ασχοληθώ μέσω Free Roam παρά μόνο το Expansion (Blood and Wine)

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification