Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

28 Jan 2019 15:02 #222697 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

akiszax wrote: Εγώ λιώνω στο resident evil 2 remake, πολυ καλα γραφικα και εχει ενδιαφέρων. Το μονο μείον που βρίσκω είναι λίγο ελλιπείς τα πυρομαχικά.


Η έλλειψη πυρομαχικών δεν είναι μείον, survival horror είναι το παιχνίδι, όχι shooter τύπου Call of Duty ή Counter Strike.
Κάνε καλύτερη χρήση στις σφαίρες, μην σκοτώνεις όλα τα ζόμπι παρά μόνο όσα είναι σε επικίνδυνα σημεία πχ κοντά σε γρίφους ή σε στενούς διαδρόμους. Όσα μπορείς κάνε τα outrun ή ρίχνε τους μια σφαίρα στο κεφάλι για να γίνουν stun για λίγα δεύτερα και να τα προσπεράσεις. Επίσης μπορείς να κάνεις και craft σφαίρες με το gunpowder. Μεγάλη προσοχή λοιπόν στο πως χρησιμοποιείς τα resources γιατί θα έχεις πρόβλημα πιο μετά!

Εγώ πέρα από το remake του Resident Evil 2 παίζω και το Dishonored 2, πολύ καλό παιχνίδι!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jan 2019 15:14 #222699 by Blood Prince
Οντως στο θέμα των πυρομαχικών,όταν έχεις λιγότερα είναι προτέρημα στα horror games....

btw εγώ έχω παιχνίδια να παίξω καθώς δεν έχω παίξει καθόλου το DLC στο Bloodborne δεν έχω τερματίσει το God of War (ούτε κάν πρός στο τέλος - κοντά στην αρχή είμαι) και δεν έχω παίξει το Blood and Wine expansion στο The Witcher 3.....ακόμα και στο Dragon Age Origins δεν έχω παίξει καθόλου τα DLC αλλά είναι φορές που όσα παιχνίδια και να έχω βαριέμαι.......το Skyrim μόνο είχε καταφέρει να με αποροφήσει αρκετά με τα mods και το Dark Souls 2......στο οποίο έχω παίξει πάνω από 800 ώρες...... xD

Από την άλλη βέβαια είναι και θετικό καθώς ευκαιρία να διαβάσω κάπως περισσότερο,σε 4 μήνες γράφω εξετάσεις και θέλω να πάνε όλα καλά. xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jan 2019 16:59 #222701 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Έχει κάποια καλά DLC το Dragon Age Origins αλλά γνώμη μου αυτό που αξίζει περισσότερο είναι το expansion, Dragon Age: Awakening, έχει ενδιαφέρον πλοκή και προσφέρει τουλάχιστον άλλες 15-20 ώρες περίπου αν τα ψάχνεις όλα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jan 2019 18:43 #222703 by A
Έπαιξα για λίγο το We Happy Few, δεν με τράβηξε καθόλου!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jan 2019 23:37 #222726 by Blood Prince
Μιας που έχω αρκετό χρόνο στο τρέχον διάστημα (παρά τις υποχρεώσεις) αποφάσισα να ξαναπαίξω Life is Strange μετά από καιρό.Μέχρι στιγμής πέτυχα όλα τα steam achievements από το episode 1 και συνεχίζω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jan 2019 23:50 #222760 by Astro
Επιστροφή στο Dragon ball xenoverz 2 να τελειώσω το νέο dlc.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Feb 2019 12:42 - 02 Feb 2019 12:55 #222817 by Blood Prince
Αφού έπαιξα τα επεισόδια 1-3 στο Life is Strange με 100 % achievements εώς το επεισόδιο 3 από το επεισόδιο 4 και μετά άρχισα να βαριέμαι.Εμένα προσωπικά κατά την ταπεινή μου γνώμη μου άρεσε το επεισόδιο 2 πιο πολύ και το επεισόδιο 5 ήταν το λιγότερο ωραίο.Τα επεισόδια 4 και 5 θα τα συνεχίσω άλλη στιγμή και όταν με το καλό τερματίσω το Life is Strange με 100 % τα steam achievements σκέφτομαι να εγκαταστήσω το Fifa 15 μετά από καιρό.Εξάλλου τι την ήθελα την μνήμη RAM 2 X 4 GB,για να μην έχω θέμα ήχου στο Fifa...............

Αφού παράτησα προσωρινά το Life is Strange έβαλα να παίξω λίγο στο PS4 God of War και διαπίστωσα πως είχα φτάσει στην έκτη αποστολή στις 17 με το όνομα "Ενας Νεος Προορισμός"

Την ολοκλήρωσα καθώς ήταν πολύ μικρή και στην έβδομη,άρχισα να ασχολούμαι με διάφορα secondary quests και το παράτησα πάλι το GOW για την ώρα,το οποίο το προχωράω αρκετά αργά και είμαι κάπου στην μέση στο βασικό story ή και λίγο πιο κάτω.

Τέλος με αφορμή έναν φίλο μου στο steam που μου ζήτησε να τον βοηθήσω να μαζέψει Sun Medals ξεκίνησα το Dark Souls 2 Scholar of the first sin από το μηδέν καθώς λόγω format είχα χάσει τον προηγούμενο χαρακτήρα μου και τώρα παίζω NG αλλά και παράλληλα είμαι ένας έμπειρος παίκτης με 100 % στα achievements οπότε στο NG θα κάνω πάρτυ.

Αυτό το Dark Souls 2 είναι τόσο εθιστικό,δεν το έχω βαρεθεί μετά από 800 ώρες σε σημείο που πραγματικά σκέφτομαι και για Dark Souls 3.Ο λόγος που ίσως δεν το αγοράσω είναι πως στο PS4 δεν μπορώ να παίζω online.

Αυτά τα λίγα. xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2019 21:54 - 05 Feb 2019 22:20 #222918 by Blood Prince
Ξεκίνησα να πάιζω Bloodborne μετά από καιρό καθώς έχω από Οκτώβριο να παίξω αυτό το παιχνίδι.

Ανέβηκα κάποια level ακόμα μέσα από farming και στόχος μου είναι να ανέβω άλλα 4 level τουλάχιστον ώστε να αναβαθμίσω το Bloodtinge με στόχο το Evelyn που έχω να κάνει μεγαλύτερη ζημιά και να ανταπεξέλθω στο Layer 2 του Cursed Chalice Dungeon Depth 4 (bloodborne.wiki.fextralife.com/Defiled+Chalice) καθώς το boss στο Layer 1 το είχα κερδίσει.

Επίσης έχω το Chikage το οποίο μου αρέσει αρκετά και το Bloodtinge παίζει επίσης ρόλο στην ζημιά που προκαλεί.

Τώρα είμαι Level 162 και ακόμα δεν έχω παίξει καθόλου DLC αλλά και είμαι NG οπότε DLC όταν παίξω θα κάνω πάρτυ σίγουρα.

Ανεβάζω κάποιες φωτό.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2019 23:46 #222923 by Άκης Ζαχαριάδης
Αυτο τον καιρο ειμαι μεταξύ last of us και το Marverls SpiderMan και τα δυο ειναι epic games

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2019 02:08 #222924 by Αντώνης Δαλδόγιαννος
Μετά την λήξη του game pass ξεκίνησα σήμερα το Assassin's Creed Rogue.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification