Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Flappy Bird

05 Feb 2014 23:28 #140116 by Κώστας Λάβαρης
Το Flappy Bird είναι ένα παιχνίδι το οποίο αναπτύχθηκε από ένα βιετναμέζο developer, τον Nguyen Ha Dong και κυκλοφόρησε από τη .GEARS Studios, μια μικρή ανεξάρτητη εταιρεία.



Κυκλοφορεί σε Android και iOS δωρεάν. Σχεδιασμένο με απλά 8-bit γραφικά και με πρωταγωνιστή ένα πουλί, που έχει ως σκοπό να περάσει ανάμεσα από σωλήνες. Το gameplay του είναι πολύ απλό και αρκετά εθιστικό... και εκεί είναι η παγίδα. :P Πρέπει να κάνετε πατάτε συνεχόμενα την οθόνη (tap tap, και όχι fap fap :P ) ώστε να πετάει. Μπορεί να ακούγετε αρκετά εύκολο. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!

[youtube:29w7ka64]
[/youtube:29w7ka64]

Αν και υπάρχει σε iOS από 24 Μαΐου του 2013, έγινε παγκόσμια γνωστό πρόσφατα όταν και ανέβηκε στο Google Play Store. Προτείνω σε όλους να το κατεβάσετε, εκτός αν έχετε νεύρα. Το δικό μου high-score είναι 17. (Ναι ναι σας φαίνεται μικρό.. Να σας δω να κάνετε μεγαλύτερο χαχαχα)

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2014 03:20 #140141 by Γιώργος Λόλας
Το κατεβάζω τώρα, ελπίζω να μην σπάσω όλο το σπίτι χαχαχα :lol:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2014 14:16 #140148 by Γιάννης Συρίγος
Πανεύκολο είναι...

File Attachment:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2014 15:16 #140153 by Θοδωρής Μητρόπουλος
Το δικό μου high score είναι 17 μέχρι στιγμής....το παιχνίδι απλά σε κάνει να θες να κοπανήσεις το κεφάλι σου μετά από τα πρώτα 10 λεπτά!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2014 16:17 #140155 by Νότης Σιδεράκης
Ειλικρινά με έκανε να θέλω να σπάσω το κινητό μου , παρόλα αυτά κατάφερα να φτάσω το high score στο 22.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2014 18:22 #140165 by Κώστας Λάβαρης
Μετά από πολύ κόπο, ιδρώτα και κάτι καντήλια που του κατέβασα, έφτασα το σκορ μου στο 37. Άμα στα 40 παίρνεις πλατινένιο μετάλλιο... ε άντε και @#$^5#.. :P

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2014 18:32 #140167 by Νότης Σιδεράκης

SirLvr wrote: Μετά από πολύ κόπο, ιδρώτα και κάτι καντήλια που του κατέβασα, έφτασα το σκορ μου στο 37. Άμα στα 40 παίρνεις πλατινένιο μετάλλιο... ε άντε και @#$^5#.. :P


Θαυμάζω την υπομονή σου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2014 18:35 #140168 by Κώστας Λάβαρης

WastedReaper wrote:

SirLvr wrote: Μετά από πολύ κόπο, ιδρώτα και κάτι καντήλια που του κατέβασα, έφτασα το σκορ μου στο 37. Άμα στα 40 παίρνεις πλατινένιο μετάλλιο... ε άντε και @#$^5#.. :P


Θαυμάζω την υπομονή σου.


Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. χαχαχαχα Το χειρότερο είναι άλλο.. Όταν ισοφαρίζεις το σκορ σου και δεν το περνάς.. Κάπως έτσι είναι η αντίδρασή μου.

[youtube:1vado1a2]
[/youtube:1vado1a2]

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2014 19:12 #140170 by Νότης Σιδεράκης

SirLvr wrote:

WastedReaper wrote:

SirLvr wrote: Μετά από πολύ κόπο, ιδρώτα και κάτι καντήλια που του κατέβασα, έφτασα το σκορ μου στο 37. Άμα στα 40 παίρνεις πλατινένιο μετάλλιο... ε άντε και @#$^5#.. :P


Θαυμάζω την υπομονή σου.


Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. χαχαχαχα Το χειρότερο είναι άλλο.. Όταν ισοφαρίζεις το σκορ σου και δεν το περνάς.. Κάπως έτσι είναι η αντίδρασή μου.

[youtube:1fq8ss8g]
[/youtube:1fq8ss8g]

:lol: :lol:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2014 23:07 #140181 by Γιώργος Κύρος
83 το δικό μου μέχρι στιγμής. Ένας φίλος το έφτασε στο 183. Μόνο 100 μου έριξε.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification