Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Games και Cinema

18 Feb 2007 15:45 #27303 by penny
Replied by penny on topic Games και Cinema
O σκηνοθέτης/παραγωγός/σεναριογράφος της κινηματογραφικής μεταφοράς του best-selling video game της Κonami Castlevania, Paul W.S. Anderson, μιλώντας αποκλειστικά στο IGN Filmforce είπε πως τα γυρίσματα θα ξεκινήσουν περίπου στις αρχές του Σεπτέμβρη.

Είπε πως θέλει να γυρίσει στην Τρανσιλβανία μιας εκεί γεννήθηκε ο Βλάντ Τέπες και ο μύθος του Δράκουλα και έχει φυσικά απίστευτες τοποθεσίες.

Ο σκηνοθέτης επίσης είπε πως τα εσωτερικά γυρίσματα του κάστρου θα γίνουν στην Βουδαπέστη.

Τέλος το post production και τα εφέ της ταινίας θα γίνουν στο Λονδίνο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jul 2007 16:59 #34380 by Μπάμπης Χαραλάμπους

Manos\ wrote: Επειδή τα Games αρχίζουν όλο και περισσότερο να αναπτύσσουν...σχέσεις με το Cinema, δεν θα μπορούσε να λείπει ένα τέτοιο topic στο οποίο θα γράφουμε ποια Games έγιναν ταινίες, ποιες ταινίες έγιναν Games αλλά και ποια Games θα ακολουθήσουν τον δρόμο της 7ης τέχνης και θα τα δούμε στην μεγάλη οθόνη. Αυτό τον καιρό όπως έχουμε αναφέρει παίζεται ήδη το Doom στις Αίθουσες ενώ μέσα στο 2006 θα δούμε και το Dungeon Siege!

Στο Site μας υπάρχει και κατηγορία ειδήσεων για τα Games στο Cinema απ' όπου μπορείτε να ενημερώνεστε για τα Games που έγιναν ή που θα γίνουν μελλοντικά ταινίες. Σχετικό link:
www.gamesradio.gr/modules.php?na ... w_topic=30

Ψηφίστε την αγαπημένη σας Game Movie στο γκάλοπ του site:
www.gamesradio.gr/modules.php?na ... s&pollID=7

Αναλυτικά η λίστα, την οποία θα ανανεώνω ανάλογα με τα Replies που θα κάνετε!


I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jul 2007 18:56 #34391 by a Guest
Replied by a Guest on topic Games και Cinema
Θα γίνει και καμία ταινία για τα παχνίδια driver :?:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Sep 2007 09:30 #37008 by Αντώνης Παπαθανασίου
Ορίστε και μια λίστα από αναμενόμενες ταινίες βασισμένες στα αγαπημένα μας video games! Η λίστα αφορά ταινίες που βρίσκονται ήδη στο στάδιο της παραγωγής (είτε pre-production είτε past-production), πάρθηκε κατευθείαν από το wikipedia, οπότε θεωρείται αρκετά έγκυρη.

Σε παρένθεση αναγράφεται η αναμενόμενη χρονιά κυκλοφορίας της κάθε ταινίας, ενώ το TBA σημαίνει πως η ημερομηνία αυτή δεν έχει αποφασιστεί/ανακοινωθεί ακόμα. Enjoy!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Sep 2007 12:11 #37012 by Petros Kitsaras
Replied by Petros Kitsaras on topic Games και Cinema
LOL OMG τη είναι αυτά που λες ρε φίλε? τα μονά που ξέρω ότι θα βγουν είναι το Far cry το οποιο το φτιάχνει και ο γνωστός μας Άχρηστος σκηνοθέτης Uwe Boll o οποίος για ακόμη μια φορά παίρνει ένα παιχνίδι και το κάνει σαν τα μούτρα του. Ελπίζουμε όλα τα άλλα που ανέφερες να μην τα πάρει ο ιδίως..... επίσης ξέρω ότι θα βγει το Halo και φαντάστηκα για Doom2. Ελπίζω να δω τα αγαπημένα μου παιχνίδια στο κινηματογράφω και να τα χαρώ!

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Sep 2007 15:17 #37017 by Χριστόφορος
Βασικά το θέλω να δω σε ταινία το Elder Scrolls III: Morrowind...Αλλά που..

PSN: personGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Sep 2007 03:19 #37023 by Petros Kitsaras
Replied by Petros Kitsaras on topic Games και Cinema

person\ wrote: Βασικά το θέλω να δω σε ταινία το Elder Scrolls III: Morrowind...Αλλά που..


in your dreams :P δεν υπάρχει περιπτώσει να δεις κατί τέτοιο γιατί δεν μπορούν να βγάλουν ταινία είναι πολύ δύσκολο να μου πεις τώρα βγάζουν The sims ταινία άρα όλα είναι πιθανά τελικά.

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Sep 2007 12:01 #37025 by Νικολής Ασημάκης
Προσωπικά δεν πιστεύω πως είναι εφικτό να βγάλουν ένα RPG σε ταινία. Ποιόν θα βάλουν για βασικό ήρωα; Άλλοι θα θέλουν να έχουν elf μάγο, άλλοι dwarf priest, άλλοι human paladin και άλλοι halfling rogue. Τι θα κάνουν; Θα βγάλουν και από μια ταινία για κάθε είδος χαρακτήρα έτσι ώστε να χαίρονται όλοι; Δεν το νομίζω.

(edit) Ελπίζω να μην έχει αναλάβει την σκηνοθεσία καμιάς από τις ταινίες που ανέφερες Αντώνη ο γωστός φλούφλης συν άχρηστος Uwe Boll, αλλιώς R.I.P.. (Εκτός από το Postal εννοώ, αυτό το ξέρω)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Sep 2007 15:47 #37026 by Esperos
Replied by Esperos on topic Games και Cinema

Nikolis\ wrote: Τι θα κάνουν; Θα βγάλουν και από μια ταινία για κάθε είδος χαρακτήρα έτσι ώστε να χαίρονται όλοι; Δεν το νομίζω.

(edit) Ελπίζω να μην έχει αναλάβει την σκηνοθεσία καμιάς από τις ταινίες που ανέφερες Αντώνη ο γωστός φλούφλης συν άχρηστος Uwe Boll, αλλιώς R.I.P.. (Εκτός από το Postal εννοώ, αυτό το ξέρω)


ΤΣ ΤΣ ΤΣ....Πόσο λίγο μυαλό αλλά και φαντασία έχεις...Το ενδεχόμενο να βγει η ταινία σε στιλ Lord of the rings με κεντρικό ήρωα έναν μόνο από όλους αυτούς και οι υπόλοιποι να είναι είτε σα φίλοι του είτε σαν τελικοί εχθροί θα ταν άσχημο? Αυτό που θέλει να δει ο θεατής είναι τα skills που αγάπησε πάνω στον παίχτη του να τα κάνει ένας άνθρωπος, με special εφε και τα σχετικά, τώρα αν θα είναι και ο κεντρικός ήρωας του έργου, Ε..ας μη τα θέλουμε και όλα δικά μας.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Sep 2007 21:34 #37034 by Χριστόφορος

Nikolis\ wrote: Προσωπικά δεν πιστεύω πως είναι εφικτό να βγάλουν ένα RPG σε ταινία


Βασικά το Morrowind, είχε συγκεκριμένο χαρακτήρα το Nerevarine...Και επειδή το Morrowind είναι πατρίδα των Dark Elves(κοινώς dunmers)θα μπορούσαν να τον κάνουν ξωτικό...

PSN: personGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification