Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

PS4: Συζήτηση/Νέες ειδήσεις

23 Apr 2018 23:09 #214705 by Grigoris


Είναι αλήθεια αυτό παιδιά?

Έχει σπάσει όντως το ps4?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 May 2018 07:36 - 10 May 2018 07:36 #214990 by Μάνος Γρυπάρης

fits79 wrote:



Είναι αλήθεια αυτό παιδιά?

Έχει σπάσει όντως το ps4?


Όπως βλέπεις από τα likes και τα σχόλια όντως ισχύει το tutorial.

Απλά αν προσέξεις στα σχόλια, όσοι το εφαρμόζουν και μετά πάνε για online multiplayer γίνονται ban.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 May 2018 07:49 - 10 May 2018 07:53 #214991 by Grigoris

Manos wrote:

fits79 wrote:



Είναι αλήθεια αυτό παιδιά?

Έχει σπάσει όντως το ps4?


Όπως βλέπεις από τα likes και τα σχόλια όντως ισχύει το tutorial.

Απλά αν προσέξεις στα σχόλια, όσοι το εφαρμόζουν και μετά πάνε για online multiplayer γίνονται ban.

Το οτι θα σε μπαναρουν απο το online εννοειτε δεν ειπε κανεις οτι θα παιζεις με αντιγραφες και θα εισαι και στο psn plus.

Αλλα με βαση τα συμφραζόμενα το ps4 εχει σπασει?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jun 2018 18:11 #215238 by Γιάννης Σιδηρόπουλος
Οι κατσαρίδες "αγαπούν" το PS4
Ένας επισκευαστής κονσολών εξήγησε τους λόγους για τους οποίους τα PS4 αποτελούν ιδανικό μέρος διαμονής για κατσαρίδες.

Το XCubicle, είναι ένα μαγαζί στην Νοτιοανατολική μεριά του Μανχάταν, το οποίο επισκευάζει διάφορες προβληματικές κονσόλες. Ο συνιδρυτής του, Patrick Che, καταγράφει συνεχώς τα διάφορα προβλήματα που ενδέχεται να συναντήσετε στις κονσόλες και γνωρίζει να επισκευάζει. Ανάμεσά τους, αποκαλύπτει πως είναι πολύ πιθανό να βρείτε κατσαρίδες εγκλωβισμένες στο εσωτερικό των κονσολών PS4.

Ο ίδιος υποστηρίζει πως το να βρει κατσαρίδες κρυμμένες σε κάποιο PS4 είναι ένα αρκετά συχνό φαινόμενο, τόσο που χρεώνει τον καθαρισμό του από αυτές μόλις 25 δολάρια. Συγκεκριμένα δήλωσε πως βρίσκει ένα PS4 στο οποίο έχουν εισχωρήσει κατσαρίδες τουλάχιστον μία φορά την εβδομάδα, ενώ σχεδόν οι μισές από τις κονσόλες που έχουν φτάσει στα χέρια του για επισκευή παρουσίασαν αυτό το πρόβλημα.

Σε ένα βίντεο που ανέβασε στο YouTube εξηγεί αναλυτικά γιατί συμβαίνει περισσότερο στο PS4 σε σύγκριση με τις άλλες κονσόλες.
Σύμφωνα με τον ίδιο, το design του PS4 από μόνο του ευθύνεται για την φιλοξενία περισσότερων κατσαρίδων. Αρχικά το σύστημα αερισμού της κονσόλας περιλαμβάνει πιο ανοικτές υποδοχές που καθιστούν ευκολότερη την είσοδο των κατσαρίδων σε αυτό. Το σκοτεινό περιβάλλον στο οποίο βρίσκονται συνήθως οι κονσόλες, σε συνδυασμό με την αυξημένη θερμοκρασία του PS4 σε σύγκριση με το Xbox One για παράδειγμα, δημιουργεί ένα πιο οικείο περιβάλλον για τις κατσαρίδες, που φυσικά και δεν δυσκολεύονται στο να χωθούν και στα πιο δύσκολα σημεία.

Ακόμα πιο δυσάρεστες ήταν οι δηλώσεις του Matt Zieminski, που επίσης επισκευάζει κονσόλες, ο οποίος ισχυρίζεται πως οι κατσαρίδες προκαλούν προβλήματα στα PS4 όχι μόνο με την φυσική τους παρουσία αλλά και αφήνοντας ακαθαρσίες. “Οι ακαθαρσίες τους ξεχωρίζουν και έχουν συγκεκριμένη μυρωδιά. Γνωρίζουμε περίπου αν έχουν αφήσει κάτι τέτοιο πίσω τους ή αν επηρεάζουν κατά αυτό τον τρόπο την λειτουργία των κονσολών”, όπως δήλωσε στο Kotaku. Επομένως καλό είναι να ελέγχετε που και που την κατάσταση της κονσόλας σας, ειδικά τώρα το καλοκαίρι όπου οι κατσαρίδες έχουν συχνή παρουσία στα μέρη μας.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Aug 2018 16:53 - 24 Aug 2018 17:27 #218589 by Blood Prince
Παίδες επειδή σκέφτομαι να αγοράσω PS4 θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Καταρχήν το PS4 μπορώ να το συνδέσω με κάθε τύπου τηλεόραση ή μόνο με 4Κ HD ; Νομίζω πως αυτό ισχύει για το PS4 Pro κυρίως.

Επιπλέον αν δεν κάνω λάθος το PS4 δεν περιλαμβάνει scart σε περίπτωση που θέλω να το συνδέσω με μια από τις παλιές τηλεοράσεις που έχω παρά μόνο καλώδιο HDMI.Ισχύει ;

Σε κανένα χρόνο θα κυκλοφορήσει το PS5 και αργότερα PS6 κ.λ.π.Αυτό σημαίνει πως μετά από λίγο καιρό θα σταματήσουν να κυκλοφορούν παιχνίδια για PS4 ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2018 05:56 #218601 by A
Ο μόνος τρόπος για να συνδέσεις το PS4 σε μια τηλεόραση είναι το HDMI. Το scart ειναι ξεπερασμένο και δεν μπορεί να μεταφέρει οπτικοαουστικό υλικό τέτοιας ποιότητας! Το PS4 pro δεν παίζει μόνο σε τηλεοράσεις 4Κ, απλα σε αυτές φαίνονται καλύτερα τα videogames. Οταν κυκλοφορήσει το PS5 δεν θα πάψει να υποστηρίζεται το 4 άρα τα παιχνίδια θα κυκλοφορούν και σε αυτό, συνήθως έτσι γίνεται στην αρχή μιας νέας γενιάς.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2018 16:35 - 25 Aug 2018 17:46 #218611 by Blood Prince

efane wrote: Ο μόνος τρόπος για να συνδέσεις το PS4 σε μια τηλεόραση είναι το HDMI. Το scart ειναι ξεπερασμένο και δεν μπορεί να μεταφέρει οπτικοαουστικό υλικό τέτοιας ποιότητας! Το PS4 pro δεν παίζει μόνο σε τηλεοράσεις 4Κ, απλα σε αυτές φαίνονται καλύτερα τα videogames. Οταν κυκλοφορήσει το PS5 δεν θα πάψει να υποστηρίζεται το 4 άρα τα παιχνίδια θα κυκλοφορούν και σε αυτό, συνήθως έτσι γίνεται στην αρχή μιας νέας γενιάς.


Οπότε λογικά αν αγοράσω μια Full HD HDMI τηλεόραση θα μπορώ να παίξω και με την κονσόλα PS4 Pro...αν και το πιθανότερο με βλέπω για PS4 γιατί σε περίπτωση που η τηλεόραση δεν είναι 4Κ δεν θα υπάρχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ PS4 και PS4 Pro νομίζω.

edit: Απ'οτι ξέρω 4 χρόνια μετά την κυκλοφορία του PS5 το πιθανότερο να σταματήσει να υποστηρίζεται το PS4....όπως συνέβη και με το PS2 και θα συμβεί και με το PS3.Οπότε αναρωτιέμαι μήπως αξίζει να περιμένω την κυκλοφορία του PS5 και να προβώ σε αγορά μετά ; Το PS5 θα υποστηρίζεται για τα επόμενα 10 χρόνια και το PS4 για άλλα 5.Βέβαια έχουν κυκλοφορήσει ήδη αρκετά πολύ ωραία παιχνίδια για PS4.Επιπλέον το PS5 νομίζω θα παίζει σε 4KHD τηλεοράσεις αποκλειστικά.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Aug 2018 20:18 #218667 by A

Blood Prince wrote:

efane wrote: Ο μόνος τρόπος για να συνδέσεις το PS4 σε μια τηλεόραση είναι το HDMI. Το scart ειναι ξεπερασμένο και δεν μπορεί να μεταφέρει οπτικοαουστικό υλικό τέτοιας ποιότητας! Το PS4 pro δεν παίζει μόνο σε τηλεοράσεις 4Κ, απλα σε αυτές φαίνονται καλύτερα τα videogames. Οταν κυκλοφορήσει το PS5 δεν θα πάψει να υποστηρίζεται το 4 άρα τα παιχνίδια θα κυκλοφορούν και σε αυτό, συνήθως έτσι γίνεται στην αρχή μιας νέας γενιάς.


Οπότε λογικά αν αγοράσω μια Full HD HDMI τηλεόραση θα μπορώ να παίξω και με την κονσόλα PS4 Pro...αν και το πιθανότερο με βλέπω για PS4 γιατί σε περίπτωση που η τηλεόραση δεν είναι 4Κ δεν θα υπάρχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ PS4 και PS4 Pro νομίζω.

edit: Απ'οτι ξέρω 4 χρόνια μετά την κυκλοφορία του PS5 το πιθανότερο να σταματήσει να υποστηρίζεται το PS4....όπως συνέβη και με το PS2 και θα συμβεί και με το PS3.Οπότε αναρωτιέμαι μήπως αξίζει να περιμένω την κυκλοφορία του PS5 και να προβώ σε αγορά μετά ; Το PS5 θα υποστηρίζεται για τα επόμενα 10 χρόνια και το PS4 για άλλα 5.Βέβαια έχουν κυκλοφορήσει ήδη αρκετά πολύ ωραία παιχνίδια για PS4.Επιπλέον το PS5 νομίζω θα παίζει σε 4KHD τηλεοράσεις αποκλειστικά.


Αν πάρεις μια Full HD εννοείται πως θα πάρεις το απλό ps4. Μια χαρά θα παίζεις και σ' αυτό!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Aug 2018 15:19 - 29 Aug 2018 20:35 #218677 by Blood Prince
Αυτό που μου έκανε εντύπωση βλέποντας διάφορες τιμές είναι η αναφορά σε Slim 500 GB και 1 Τ.Β αλλά απ'οτι είδα αφορά την χωρητικότητα του σκληρού δίσκου.Μάλλον θα αγοράσω 1 Τ.Β αν και θα μου κοστίσει λίγο περισσότερο.

edit:btw Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων την βρίσκω παράλληλα με παιχνίδι. :woohoo: Δεν πειράζει απλά θα προτιμούσα να αγόραζα το παιχνίδι της επιλογής μου και την κονσόλα σε χαμηλότερη τιμή.Δηλαδή θα πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε God of War και Call Of Duty: WWII.Μάλλον προς God of War πάω και θα αγοράσω και κάποιο άλλο παιχνίδι ξεχωριστά άλλη φορά.Είναι αδικία πάντως..........:huh:

Το παρήγγειλα τελικά από το Πλαίσιο το Sony Playstation 4 Slim 1 TB + God Of War με 359 €.Αν και δεν ξετρελαίνομαι με το συγκεκριμένο παιχνίδι ας ελπίσω να απολαύσω την κονσόλα για αρκετά χρόνια με αρκετές ώρες gameplay. :lol:

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2018 16:10 #218687 by Blood Prince
Από τηλεόραση έχω μια HDMI 32 ίντσες αλλά το θέμα είναι πως μια μέρα έπαθε black out και έχει ένα θέμα με τον ήχο.Οπότε μέχρι να αγοράσω καινούργια εφόσον δεν με ικανοποιεί ο ήχος μπορώ εναλλακτικά να χρησιμοποιήσω τον μηχανισμό Remote Play και να συνδέω την κονσόλα με το Laptop !


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification