Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Προτάσεις νέων games: "Ποιο παιχνίδι να αγοράσω?"

31 May 2011 00:20 #94109 by elnt
αυτο το εχω στα υποψιν μου αλλα φοβομουν μηπως δε παιζει σε co-op mode γιατι το killzone 2 δεν επαιζε. κανενα αλλο ξερεις? Ευχαριστω πολυ παντως!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2011 00:30 #94111 by eliminator

elnt wrote: αυτο το εχω στα υποψιν μου αλλα φοβομουν μηπως δε παιζει σε co-op mode γιατι το killzone 2 δεν επαιζε. κανενα αλλο ξερεις? Ευχαριστω πολυ παντως!!!


Οχι παιζει σιγουρα για το εχω και παιζω καμια φορα με κανα φιλο! Βγαλαμε και αρκετες αποστολες μαζι μαλιστα.
Ξερω αλλα δεν ειναι fps και θα το αναφερω γιατι εχει τρελη φαση. PES2011 online 2 εναντιον 2 στο ιντερνετ(γινεται και εναντιον του υπολογιστη).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2011 00:38 #94112 by elnt

eliminator wrote:

elnt wrote: αυτο το εχω στα υποψιν μου αλλα φοβομουν μηπως δε παιζει σε co-op mode γιατι το killzone 2 δεν επαιζε. κανενα αλλο ξερεις? Ευχαριστω πολυ παντως!!!


Οχι παιζει σιγουρα για το εχω και παιζω καμια φορα με κανα φιλο! Βγαλαμε και αρκετες αποστολες μαζι μαλιστα.
Ξερω αλλα δεν ειναι fps και θα το αναφερω γιατι εχει τρελη φαση. PES2011 online 2 εναντιον 2 στο ιντερνετ(γινεται και εναντιον του υπολογιστη).




οχι για on line. επι του καναπε... διπλα - διπλα! σε αλλα που εχουμε παιξει επρεπε να το εχει παιξει πρωτα ο ενας για να "ξεκλειδωσει" πιστες. δεν ηταν καθε αυτου απο την αρχη για να το παιξεις ειτε μονος σου ειτε διπλο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2011 00:47 #94113 by eliminator

elnt wrote:

eliminator wrote:

elnt wrote: αυτο το εχω στα υποψιν μου αλλα φοβομουν μηπως δε παιζει σε co-op mode γιατι το killzone 2 δεν επαιζε. κανενα αλλο ξερεις? Ευχαριστω πολυ παντως!!!


Οχι παιζει σιγουρα για το εχω και παιζω καμια φορα με κανα φιλο! Βγαλαμε και αρκετες αποστολες μαζι μαλιστα.
Ξερω αλλα δεν ειναι fps και θα το αναφερω γιατι εχει τρελη φαση. PES2011 online 2 εναντιον 2 στο ιντερνετ(γινεται και εναντιον του υπολογιστη).




οχι για on line. επι του καναπε... διπλα - διπλα! σε αλλα που εχουμε παιξει επρεπε να το εχει παιξει πρωτα ο ενας για να "ξεκλειδωσει" πιστες. δεν ηταν καθε αυτου απο την αρχη για να το παιξεις ειτε μονος σου ειτε διπλο!


Ναι αυτο λεω διπλα διπλα στον καναπε( P1-P2 )θα ειστε με την ιδια ομαδα, τον εναν παιχτη ελεγχει ο ενας τον αλλον ο αλλος και παει εναλλαξ και εχει πολυ φαση(θα πεσουν και φωνες "ανοιγομαι, βγαλε μου, βγαλε μου" και μετα "οχι τοσο δυνατα ρε μ@λ@κ@ θα το ειχαμε βαλει το γκολ") [ιστοριογραφος επρεπε να γινω]! Και απο κει και περα θα παιξετε ειτε εναντιον του υπολογιστη, ειτε εναντιον 2 αληθινων παιχτων μεσω ιντερνετ(που και αυτοι θα χειριζονται την ιδια ομαδα κλπ!) και πιστεψε με πολυ γελιο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2011 08:11 #94119 by Μπάμπης Χαραλάμπους
Και εμενα μονο το killzone μου έρχεται στο μυαλο

Manwlhs7 wrote: θελω προταση για παιχνιδια στον υπολογιστη και οχι πακ μαν και τετοια... τιποτα με αεροπλανα κλπ κλπ.....


Flight Simulator X
Tom Clancy's H.A.W.X (το 2 θα βγει σε μερικους μηνες)
Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2011 11:40 #94120 by Γιάννης Παναγιωτίδης
Καλό τόπικ! Δεν το είχα προσέξει.

Λοιπόν, η επόμενη αγορά μου θα είναι κάποιο απο τα παρακάτω:
Red Dead Redemption
Uncharted 2
God of War 3
Metal Gear Solid 4
Batman arkham asylum

Επειδή είναι αρκετά παλιά και σε προσφορά ίσως πάρω 2, απλά δεν μπορώ να αποφασίσω ποια. Επιθυμητό είναι το off line co op, για να παίζω με φίλους αν και απο ότι ξέρω αυτά τα παιχνίδια δεν έχουν (απλά δεν είμαι σίγουρος).
Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει η συνολική αξία της διάρκειας του παιχνιδιού. Μην είναι 5-6 ώρες. Να έχει replayability. Με βάση τα παραπάνω στοιχεία και φυσικά την συνολική διασκέδαση, με ποια σειρά θα τα βάζατε τα παιχνίδια?
Νομίζω δεν χρειάζεται να πω ότι έχω ps3 :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jun 2011 13:37 #94156 by nikos36
Ένα παιχνίδι για PS3 σαν το DC Universe online χωρίς συνδρομη;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jun 2011 15:06 #94162 by eliminator

IloveGames wrote: Καλό τόπικ! Δεν το είχα προσέξει.

Λοιπόν, η επόμενη αγορά μου θα είναι κάποιο απο τα παρακάτω:
Red Dead Redemption
Uncharted 2
God of War 3
Metal Gear Solid 4
Batman arkham asylum

Επειδή είναι αρκετά παλιά και σε προσφορά ίσως πάρω 2, απλά δεν μπορώ να αποφασίσω ποια. Επιθυμητό είναι το off line co op, για να παίζω με φίλους αν και απο ότι ξέρω αυτά τα παιχνίδια δεν έχουν (απλά δεν είμαι σίγουρος).
Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει η συνολική αξία της διάρκειας του παιχνιδιού. Μην είναι 5-6 ώρες. Να έχει replayability. Με βάση τα παραπάνω στοιχεία και φυσικά την συνολική διασκέδαση, με ποια σειρά θα τα βάζατε τα παιχνίδια?
Νομίζω δεν χρειάζεται να πω ότι έχω ps3 :P


Εχω παιξει το uncharted 2 το gow3 και το batman απο αυτα που αναφερεις. Ειναι πολυ καλα και τα 3 αλλα νομιζω πως υπερισχυει το uncharted 2 γιατι εχει πολυ καλο online κανονικη διαρκεια και μετα μπορεις να διαλεξεις οποιο chapter θελεις για να ξαναπαιξεις. Το gow 3 εχει ενα τρομερο σεναριο τελεια γραφικα αλλα οχι και τοσο μεγαλη διαρκεια(καλη ειναι δηλαδη αλλα οχι το απολυτο, πιθανον να σε απασχολησει για καμια βδομαδα πανω κατω) δεν εχει multi και αυτο το χαλαει λιγο...Το batman εχει ενα πολυ ωραιο σεναριο καλη διαρκεια και τελεια γραφικα, το επαιξα πριν απο καιρο δεν ξερω αν ειχε online γιατι τοτε δεν ειχα ιντερνετ στο ps3 και δε με απασχολουσε ετσι και αλλιως. Ειναι πολυ καλες επιλογες ολα οσα γραφεις και το RDR και το MGS4 παρα πολυ καλα λογια ακουω αλλα δεν τα εχω παιξει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jun 2011 21:06 #94168 by Φουντουλάκης Θανάσης

IloveGames wrote: Καλό τόπικ! Δεν το είχα προσέξει.

Λοιπόν, η επόμενη αγορά μου θα είναι κάποιο απο τα παρακάτω:
Red Dead Redemption
Uncharted 2
God of War 3
Metal Gear Solid 4
Batman arkham asylum

Επειδή είναι αρκετά παλιά και σε προσφορά ίσως πάρω 2, απλά δεν μπορώ να αποφασίσω ποια. Επιθυμητό είναι το off line co op, για να παίζω με φίλους αν και απο ότι ξέρω αυτά τα παιχνίδια δεν έχουν (απλά δεν είμαι σίγουρος).
Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει η συνολική αξία της διάρκειας του παιχνιδιού. Μην είναι 5-6 ώρες. Να έχει replayability. Με βάση τα παραπάνω στοιχεία και φυσικά την συνολική διασκέδαση, με ποια σειρά θα τα βάζατε τα παιχνίδια?
Νομίζω δεν χρειάζεται να πω ότι έχω ps3 :P







Οffline co op δεν εχει κανενα απο αυτα :-k αλλα αν θες online co-op το Uncharted 2 και το Red Dead Redemption εχουν πολυ χαβαλε. Τωρα για single player εμπειρια το God of War 3 Metal Gear Solid 4 ειναι τα καλλυτερα :wink:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jun 2011 17:09 #94365 by ouzododeka
Θα ηθέλα να μου κάνετε μια πρόταση για παιχνίδη PS3, που να ειναι παρόμοιο με το GTA, Read Dead, Mafia II κτλ. (πιο πολύ προς GTA). βλέπετε πσάχνω αρκετό καιρό, και τα Games που έχω κοιτάξει δε με έχουν ενθουσιάσει. Ουσιαστικά πσάχνω για ενα παιχνίδη open world, που οι αποφάσεις σου και οι ενέργειέις σου να κρίνουν την πορεία του παιχνιδιού (σκεφτειτε Infamous). Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση μου δώσετε.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification