Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Collector's Editions και συλλεκτικά

22 Aug 2014 11:01 - 22 Aug 2014 11:10 #148098 by Πιέρρος Φουστέρης


Δύο Card Decks θα συνοδεύουν την συλλεκτική έκδοση του The Witcher 3! Για περισσότερες πληροφορίες, διαβάστε το σχετικό άρθρο από τον Παντελή Δασκαλέλο!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Aug 2014 11:15 #148103 by Πιέρρος Φουστέρης


Την ίδια μέρα με το επόμενο expansion του World of Warcraft (το οποίο θα κυκλοφορήσει στις 13 Νοεμβρίου, η Blizzard ανακοίνωσε πως θα κυκλοφορήσει και μια Collector's Edition του Warlords of Draenor! Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το τι θα περιέχει η συλλεκτική έκδοση, διαβάστε το σχετικό άρθρο από τον Γιώργο Λόλα!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Aug 2014 22:11 #148504 by Μάνος Γρυπάρης
Μιας και είναι καλοκαιράκι και δεν παίζουν πολλά νέα reviews καθώς και συλλεκτικές εκδόσεις, αποφάσισα να σας δείξω σε ένα βίντεο δύο συλλεκτικές εκδόσεις που αγόρασα μεταχειρισμένες στις αρχές της χρονιάς αλλά μέχρι σήμερα δεν είχα χρόνο να παρουσιάσω.

Πρόκειται για την Deus Ex: Human Revolution - Collector's Edition (την οποία αγόρασα στα 50 ευρώ) που δεν πωλείται στην Ελλάδα αλλά κοστίζει σε online shops γύρω στα 100 ευρώ, καθώς και την Mass Effect 3 N7 Collector's Edition την οποία αγόρασα στα 30 ευρώ και που πωλείται στα 60 ευρώ.

Δείτε το σχετικό βίντεο:

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 14:13 - 25 Aug 2014 14:14 #148553 by Βασίλης Γαϊτανίδης
Ένα θέμα όπου θα βάζουμε τις συλλογές μας ( ΠΡΟΣΟΧΗ! : Δεν αναφέρεται σε συλλεκτικές εκδόσεις παιχνιδιών αλλά σε διαφορές συλλογές που έχουμε κάνει από παιχνίδια, βιβλία, κονσόλες κλπ.)

Θα κάνω έτσι την αρχή και θα προσθέσω την συλλογή μου για το Assassin's Creed (και ναι είμαι fanboy!)




Η συγκεκριμένη φωτογραφία δεν είναι ολόκληρη η συλλογή μου.

Φιγούρες:
1,2,3,4) Ezio Auditore Complete Figurine Edition. (4 φιγούρες στο κάτω ράφι)
5) Captain Edward Kenway Figurine (46cm) από Buccaneer Edition
6) Edward Kenway: The Assassin Pirate
7) Connor's Figurine από Freedom Edition
8 ) Connor: The hunter Figurine
9 και 10) Ezio Auditore da Firenze Assassin's Creed II Action Figures White-Black από NECA

Δεν είναι στην φωτογραφία
11) Altair Action Figure από Neca
12) Ezio Auditore da Firenze Assassin's Creed Brotherhood Action Figure Ivory Hooded 18 cm από NECA
13) Ezio Auditore da Firenze Assassin's Creed Revelations Action Figure 18 cm από NECA
14) Blackbeard: The Legendary Pirate

Από Βιβλία:
1) Assassin's Creed: The Secret Crusade
2) Assassin's Creed: Renaissance
3) Assassin's Creed: Brotherhood
4) Assassin's Creed: Revelations
5) Assassin's Creed: Forsaken
6) Assassin's Creed: Black Flag
όλα τα παραπάνω του Oliver Bowden

Comic:
7) Assassin's Creed: Subject Four (σπάνιο κομμάτι)

Graphic Novels:
8,9,10) Assassin's Creed: The Ankh of Isis Trilogy
11) Assassin's Creed 4: Hawk

Δεν είναι επίσης στη φωτογραφία:
Games(PS3):
1) Assassin's Creed
2) Assassin's Creed II: Game of the Year Edition
3) Assassin's Creed: Brotherhood + All DLCs
4) Assassin's Creed: Revelations Collectors Edition
5) Assassin's Creed III Freedom Edition + Season Pass
6) Assassin's Creed IV: Black Flag Buccaneer Edition + Season Pass (Freedom Cry)
7) Assassin's Creed Liberation (PSN)
Η κάθε συλλεκτική περιλαμβάνει και όλα τα αντικείμενα της (Soundtracks, Lithographs, Artbooks, Embers, George Washington's notebook, Steelbook κλπ.)

+assassin's creed iv black flag map the castaways prize

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 15:45 #148556 by Μάρκος Ασκανιάν
Ωραία η συλλογή Assassinio! Nice!!! Όποιος θέλει μπορεί να δει το Game Maniacs 19Α να δει τι έχω αν και η αλήθεια είναι ότι προστέθηκαν κι άλλα πολλά μετά το γύρισμα... Χεχε... :P :P :P Μπορείτε να τσεκάρετε και στο προφίλ μου photos από τη συλλογή μου ;)

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 16:15 #148558 by Βασίλης Γαϊτανίδης
Ευχαριστώ! Η φώτο είναι από τον Ιανουάριο και έτσι λείπουν ορισμένα κομμάτια της συλλογής μου.

Ps. Άνοιξα νέο thread γιατί θεώρησα ότι θα έπρεπε να υπάρχει ξεχωριστό θέμα για συλλογές (παιχνιδιών, κονσολών, κλπ.) από τις συλλεκτικές που βγαίνουν για κάθε παιχνίδι ξεχωριστά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Aug 2014 18:01 #148648 by Βαγγέλης Δασκαλάκης
Από περιέργεια, πόσο περίπου σου έχει κοστίσει όλη η συλλογή από Assassin's creed τίτλους;
Btw η συλλογή σου είναι τρομερή!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Aug 2014 21:39 #148672 by Βασίλης Γαϊτανίδης
Κατ' αρχάς να διευκρινίσω πως πολλά από τα αντικείμενα ήταν ίσως και μετά από ψάξιμο μηνών.. Και εφόσον τα έβρισκα σε ικανοποιητική τιμή για τις δυνατότητες μου τα παράγγελνα. Για φιγούρες κυρίως από εξωτερικό διότι είχαν μεγαλές διαφορές τιμής με αυτές του εσωτερικού.

Φιγούρες:
1,2,3,4) Ezio Auditore Complete Figurine Edition. (4 φιγούρες στο κάτω ράφι) (95+10 μεταφορικά από ιταλικό amazon)
5) Captain Edward Kenway Figurine (46cm) από Buccaneer Edition
6) Edward Kenway: The Assassin Pirate (ήταν δώρο, 40-50 ευρώ απο εσωτερικό)
7) Connor's Figurine από Freedom Edition
8 ) Connor: The hunter Figurine (40 ευρώ απο εσωτερικό)
9 και 10) Ezio Auditore da Firenze Assassin's Creed II Action Figures White-Black από NECA (40-45 ευρώ από ebay)

Δεν είναι στην φωτογραφία
11) Altair Action Figure από Neca (20 ευρώ από εσωτερικό)
12) Ezio Auditore da Firenze Assassin's Creed Brotherhood Action Figure Ivory Hooded 18 cm από NECA (20 ευρώ από εσωτερικό)
13) Ezio Auditore da Firenze Assassin's Creed Revelations Action Figure 18 cm από NECA (20 ευρώ από εσωτερικό)
14) Blackbeard: The Legendary Pirate (το συγκεκριμένο το έψαχνα καιρό σε μια προσιτή τιμή.. το έβρισκα γύρω στα 40-45 ευρώ από amazon, κάποια στιγμή έπεσε στα 15 ευρώ+10 μεταφορικά! - το παρήγγειλα κατευθείαν. Επίσης από ιταλικό amazon)

Από Βιβλία:
1) Assassin's Creed: The Secret Crusade
2) Assassin's Creed: Renaissance
3) Assassin's Creed: Brotherhood
4) Assassin's Creed: Revelations
5) Assassin's Creed: Forsaken
6) Assassin's Creed: Black Flag
όλα τα παραπάνω του Oliver Bowden. (Όλα τα παραπάνω από τα public 7-10 ευρώ το καθένα, 48 ευρώ περίπου)

Comic:
7) Assassin's Creed: Subject Four (σπάνιο κομμάτι) (20+5 μεταφορικά από ebay)

Graphic Novels:
8,9,10) Assassin's Creed: The Ankh of Isis Trilogy
11) Assassin's Creed 4: Hawk (από bookdepository 25 ευρώ και τα 2)

Δεν είναι επίσης στη φωτογραφία:
Games(PS3):
1) Assassin's Creed (20 ευρώ)
2) Assassin's Creed II: Game of the Year Edition (το αγόρασα μαζί με το PS3)
3) Assassin's Creed: Brotherhood + All DLCs (40+10)
4) Assassin's Creed: Revelations Collectors Edition (75 ευρώ)
5) Assassin's Creed III Freedom Edition + Season Pass (100+ 15 ευρώ)
6) Assassin's Creed IV: Black Flag Buccaneer Edition + Season Pass (Freedom Cry) (100+10 ευρώ)
7) Assassin's Creed Liberation (PSN) (10 ευρώ)
Η κάθε συλλεκτική περιλαμβάνει και όλα τα αντικείμενα της (Soundtracks, Lithographs, Artbooks, Embers, George Washington's notebook, Steelbook κλπ.)

+assassin's creed iv black flag map the castaways prize (pre order από την Assassin's Creed IV: Black Flag Buccaneer Edition)

Όλα τα παραπάνω βγαίνουν στα 800 ευρώ. Είναι η πρώτη φορά που τα υπολογίζω. :P

Επιπλέον αν προσθέσεις και το preorder της Assassin's Creed Unity Guillotine Collector Case (165 ευρώ) που έχω σκοπό να κάνω +(60-80 ευρώ arno και elise figurines + 50 Altaïr : The Legendary Assassin) πάμε κοντά στα 1100.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2014 06:44 #149538 by Άρης Κς

Σας παρουσιάζω μερικές εικόνες από την GTA V COLLECTOR'S EDITION PS3, την οποία και είχα παραγγείλει τον περασμένο Σεπτέμβριο όταν και πρωτοβγήκε το παιχνίδι στην Ελληνική αγορά.


Μάλιστα κάναμε με έναν φίλο και επιστολή στη Rockstar η οποία είχε ξεχάσει να βάλει κουμπί προπαραγγελίας για την Ελλάδα. Τελικά έβαλαν κουμπί προπαραγγελίας και από ότι είδαμε παίζει όλα και όλα 3-4 πακέτα να έστειλαν. Ε το 1 το έχω εγώ, το άλλο ο φίλος μου... Τα άλλα 2 ή γενικά τα υπόλοιπα συλλεκτικά και μονοψήφια σε αριθμό πακέτα δεν ξέρω ποιος τα έχει. Αν τα έχει κάποιος μακάρι να μου στείλει μήνυμα για να μάθω τον ακριβή αριθμό της Collector edition Ps3 που ήρθε τελικά Ελλάδα.


Η τιμή του ήταν στα 130 ευρώ, ενώ τώρα έχουν περισσέψει κάποια τεμάχια για xbox 360 όπως είδα στο skroutz με τιμές από 133,0 ως 174,0 ευρώ. Εξτρά είναι τα μεταφορικά, δηλαδή υπολογίστε 4-5 ευρώ συν το λιγότερο. Όταν την πήρα άξιζε τα λεφτά της διότι είχα πάρει Ps3 μόνο και μόνο γι' αυτό το game 1 χρόνο πριν. Έχω και το GTA IV και το GTA IV episodes. Έχω και άλλα game εννοείται...

Περιλαμβάνει: Ειδική σιδερένια θήκη collector's edition με το παιχνίδι μέσα, έναν 2πλο χάρτη του GTA V, ένα κουτί το οποίο περιέχει μέσα (μπλε μυστικό χάρτη, συλλεκτικό καπέλο GTA V και ποιοτικά σχεδιασμένο τσαντάκι με κλειδαριά ασφαλείας και κλειδί GTA V). Πέρα από αυτά, μέσα στο παιχνίδι, σου δίνει extra όπλα, αυτοκίνητα και να οδηγάς το Ζέπελιν και σου δίνει και extra γκαράζ για 5 αυτοκίνητα στο κάθε χαρακτήρα. Τέλος, στο online game, στην αρχή σου δίνει δωρεάν γκαράζ για το αμάξι σου.

Ελπίζω να δείτε το θέμα μου και το φωτογραφικό μου υλικό.


Παρακάτω βλέπετε συλλεκτικό χάρτη που με ειδικό λέιζερ σου δείχνει κρυφά σημεία για να κάνεις κάποιες αποστολές στο game ;)


Sorry για το μέγεθος που έχουν οι εικόνες αλλά δεν είχα χρόνο να τις κάνω πιο μικρές στο photoshop... :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2014 10:23 #151002 by Αντώνης Καλογερής
Στις 17 Οκτώμβρη που ήταν τα γενέθλιά μου το πρώτο δώρο που πήρα ήταν το Watch Dogs Dedsec Edition!

Psn:a37111988
Video Games Is My Life!!
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification