Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Game of the Year: Κανονισμοί & Απορίες

25 Jan 2023 10:51 #269295 by Nikos Georgopoulos
Game of the Year 2022: Τα βραβεία των εταιρειών




Δύο ακόμη πρωτότυπες κατασκευές.

Ο διαγωνισμός Game of the Year 2022 δεν δίνει μόνο δώρα αξίας 6.000 ευρώ σε όλους εσάς τους νικητές που ψηφίσατε τα games της χρονιάς, αλλά και δύο βραβεία στις νικήτριες εταιρείες σύμφωνα με τις ψήφους σας.

Τα φετινά βραβεία αποτελούνται από υλικά κατασκευασμένα από μεικτή τεχνική, με βάση από μάρμαρο και διάκοσμο από φύλλα χρυσού. Θα τα παραλάβουν η νικήτρια αντιπροσωπεία του Game of the Year και η ελληνική εταιρεία ανάπτυξης που κέρδισε το Greek Game of the Year. Μείνετε συντονισμένοι για το νέο άρθρο, που θα έχει τις βραβεύσεις των εταιρειών.

Τα βραβεία κατασκευάζονται στο GameWorld και είναι όπως πάντα κάθε χρόνο διαφορετικά.

Κατασκευή βραβείων: Φαέθων Γρυπάρης. Επισκεφθείτε το website και την Facebook page .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Feb 2023 10:49 #269912 by Nikos Georgopoulos
Game of the Year 2022: Οι βραβεύσεις των εταιρειών




Sony και Redsoup παρέλαβαν τα δώρα τους.

Το GameWorld ανακοινώνει τις βραβεύσεις των εταιρειών για τον διαγωνισμό Game of the Year 2022.

Από το 2009 μέχρι σήμερα μοιράζουμε κάθε χρόνο δύο βραβεία, ένα στην αντιπροσωπεία που κερδίζει το Game of the Year και ένα σε μία ελληνική εταιρεία ανάπτυξης για το Game of the Year. Για το 2022 βραβεύσαμε τις εξής εταιρείες.

Game of the Year: God of War Ragnarok
Η Sony παρέλαβε το βραβείο της και δήλωσε: «Η ομάδα του PlayStation Greece ευχαριστεί για το βραβείο!»

Greek Game of the Year: RedSoup Studio
Η RedSoup, δήλωσε: «Θέλουμε να ευχαριστήσουμε πολύ όλο το κοινό του GameWorld. Νιώθουμε πολύ χαρούμενοι που με το πρώτο παιχνίδι μας καταφέραμε να ευχαριστήσουμε έστω και μία μερίδα ανθρώπων και ελπίζουμε να μην απογοητεύσουμε κανέναν στα μελλοντικά μας σχέδια. Θέλουμε να πιστεύουμε ότι το μέλλον της Redsoup είναι μπροστά μας και γεμάτο νέες επιτυχίες, τις οποίες θα μοιραστούμε μαζί.

Σχετικά με τα επόμενα σχέδια της RedSoup, αυτή τη στιγμή ολοκληρώνεται το τελευταίο μεγάλο update για το Westwood Shadows καθώς και οι μεταφράσεις και έπειτα θα ακολουθήσει ένα διαφορετικό είδους παιχνίδι για το οποίο θα χαρούμε πολύ να μιλήσουμε στο μέλλον καθώς είμαστε ακόμα σε πολύ πρώιμο στάδιο. Το Westwood Shadows έχει αυτή τη στιγμή σχεδόν όλο το περιεχόμενο και όλη την εμπειρία που θα υπάρχει και στο τελικό release , με μερικά μικροfixes σε visual θέματα και την προσθήκη όλων των γλωσσών».

Κατασκευή βραβείων: Φαέθων Γρυπάρης .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Dec 2023 12:42 #274100 by Ελευθέριος
Δεν εμφανίζει κουμπάκι για share στο Facebook σύμφωνα με τις οδηγίες για τον κανονισμό. Έχει μόνο για Linked in και X post. Δεν ξέρω αν κοιτάω λάθος ή έχει πρόβλημα ο browser μου

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Dec 2023 01:23 #274107 by Aνέστης Αδαμίδης

Δεν εμφανίζει κουμπάκι για share στο Facebook σύμφωνα με τις οδηγίες για τον κανονισμό. Έχει μόνο για Linked in και X post. Δεν ξέρω αν κοιτάω λάθος ή έχει πρόβλημα ο browser μου
Μόλις το έκανα εγώ και μου εμφανίζει κανονικά το κουμπί για κοινοποίηση. Δες το ξανά στο άρθρο ή δες μήπως χρειάζεται να κάνεις ενημέρωση στον browser που χρησιμοποιείς.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Dec 2023 08:47 #274108 by Ελευθέριος
Εντάξει ευχαριστώ! Up to date είναι, Θα το ψάξω λίγο, θα κάνω απεγκατάσταση ή θα βάλω άλλο browser. Γενικότερα όμως έχω θέματα, δεν κάνει login από τον chrome του κινητού να κάνω διαδικασία από εκεί, έμενε να γυρίζει ο ρότορας συνέχεια...ελπίζω να τα καταφέρω και φέτος να πάρω μέρος! Καλημέρα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Dec 2023 12:24 #274393 by Nikos Georgopoulos
Διαγωνισμός για 15 games (PC, PS5, Xbox) από την Ave (Game of the Year 2023)




Προστέθηκαν στα ήδη υπάρχοντα.

Στο διαγωνισμό Game of the Year 2023 έχουμε ένα νέο entry καθώς πλέον μπορείτε να κερδίσετε άλλα 15 games, προσφορά της AVE.gr .

Η AVE  προσφέρει τα παρακάτω games:
1 Ad Infinitum (PS5)
1 Blood Bowl 3 (PS5)
1 Dordogne (PS5)
1 The Lord of the Rings: Gollum (PS5)
1 Gangs of Sjerwood (PS5)

1 Call of Duty: Modern Warfare 3 (PC)
1 Starfield (PC)
1 Aliens: Dark Descent (PC)
1 Chef Life (PC)
1 Gangs of Sjerwood (PC)

1 Call of Duty: Modern Warfare 3 (Xbox)
1 Clash: Artifacts of Chaos (Xbox)
1 Crime Boss (Xbox)
1 Miasma Chronicles (Xbox)
1 Warhammer 40.000: Boltgun (Xbox) 

Πως θα δηλώσετε συμμετοχή για να τα κερδίσετε
Τα games αυτά είναι πλέον μέρος του διαγωνισμού Game of the Year 2023 και μπορείτε να τα δηλώσετε. Κάθε αναγνώστης δηλώνει μόνο ένα δώρο. Αν έχετε ήδη δηλώσει κάποιο άλλο δώρο και θέλετε να δηλώσετε ένα από τα games αυτά (σ.σ. θα έχετε περισσότερες πιθανότητες σε σχέση με τα μεγάλα δώρα) τότε μπορείτε να αλλάξετε την δήλωση του δώρου σας. 

Λάβετε μέρος στο Διαγωνισμό Game of the Year 2023.

Σενάριο 1: Αν δεν έχετε δηλώσει συμμετοχή στο διαγωνισμό Game of the Year 2023
Σε αυτή την περίπτωση κάντε κλικ στο παραπάνω link και δηλώστε συμμετοχή στο διαγωνισμό επιλέγοντας ένα από τα δώρα.

Σενάριο 2: Αν έχετε ήδη δηλώσει συμμετοχή στο διαγωνισμό Game of the Year 2023
Κάθε αναγνώστης θα πρέπει να δηλώσει ένα δώρο. Αν έχετε ήδη δηλώσει συμμετοχή στο διαγωνισμό Game of the Year και θέλετε ένα από τα παραπάνω δώρα αντί για το δώρο που ήδη δηλώσατε τότε θα πρέπει να το δηλώσετε στο forum topic του διαγωνισμού Game of the Year 2023 απευθείας.

A) Κάντε επεξεργασία το παλιό σας σχόλιο (θα το βρείτε σε μία από τις προηγούμενες σελίδες).
B) Αν δεν καταφέρετε να βρείτε το παλιό σας σχόλιο, τότε μπορείτε να αφήσετε μία νέα απάντηση στο τέλος του forum topic και να δηλώσετε το δώρο σας. Απλά θα πρέπει να γράψετε:
(Όνομα δώρου εδώ)
Ακυρώστε την προηγούμενη συμμετοχή μου

Καλή επιτυχία σε όλους! 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jan 2024 23:50 #274695 by Aνέστης Αδαμίδης
Μια ερώτηση έχω, θα γίνουν κληρώσεις για την οθόνη ή την καρέκλα ή κάποιο άλλο από τα μεγάλα δώρα live σε κάποιο δίκτυο;

Ανυπομονώ να δούμε τα αποτελέσματα, αν και για το παιχνίδι της χρονιάς, φαίνεται ήδη το Baldur's Gate ότι είχε πάρει μεγάλο προβάδισμα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2024 20:57 #274860 by Emmanouil Zis
Καλησπέρα μια ερώτηση για τα δώρα απο Bandai Namco τα εχει κάνει κανείς register και που? Στο site της Bandai, το key είναι πολύ μεγάλο(έχει μόνο 4ψηφία με 3 διαστήματα για κωδικό, ενώ το key είναι 4ψηφία x 5 διαστήματα)
Επίσης για το steam δεν είναι έγκυρο και ούτε EPIC ούτε εκεί το παίρνει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification