Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Πωλήσεις σε games και κονσόλες

18 Oct 2007 23:38 #37984 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
Πες μου εναν high τίτλο επιπέδου Halo 3 (οχι οτι μου αρέσει και το συγκεκριμένο) για το PS3. εγω προσωπικά περιμένω το μεγάλο μπαμ για το PS3 (δεν έγινε ακόμα)!
Το playstation το είχα αγοράσει γιατι βγήκαν τα Resident Evil, Formula one, GT, Metal Gear Solid, ISS Pro 98...
Το ίδιο έγινε με το Ps2 οποτε με καταλαβαίνεις πιστέυω.
Τέλος, συμφωνώ μαζί σου απλα δεν θα τα αγοράσω τώρα

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Oct 2007 23:48 #37985 by a Guest

Freak\ wrote: Λοιπον, τα - που εχει η καινουρια εκδοση ειναι 2 λιγοτερες USB και καθολου BC.

Φίλε μου ξεχνάς και την αφαίρεση των υποδοχών κάρτας μνήμης. Δεν είναι κάτι στο σημαντικό αλλα δεν παύει να είναι μια έλλειψη

Freak\ wrote: καθολου BC. Τι σημασια εχει ομως? Επαιξε κανεις παιχνιδια του ps sto ps2?? Κ αν θελουν καποιοι τοσο πολυ BC ρε παιδια......Παιζετε PS2.

Αυτη την στιγμή το BC και τα PS2 είναι μια λύση για πολλούς κατόχους PS3. Τι να παίξουν δηλαδή βρε φίλε σήμερα? To heavenly sword των 6 ωρών, το motorstorm που σε 3 ημέρες το τελειώνεις, το warhawk που είναι μόνο online,

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2007 00:08 #37987 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
Φίλε μου SA7 νομίζω οτι τώρα τα "ρίχνεις" κατα κάποιον τρόπο στο PS3 και κλαίγεσαι για το 360!!!
Δεν νομίζω το 360 να εχει BC καθότι το υποσύστημα γραφικών του είναι τελείως διαφορετικό απο το παλιό απλό Xbox. Και για να μην με κακοχαρακτηρίσεις τονίζω ότι έχω 360 (α, και που κάηκε φυσικά!!!!)...
Νομιζω, οτι το γενικοτερο πρόβλημα είναι προφανές... Ελλειψη ΚΑΛΩΝ τίτλων. Το 360 περιμενε την είσοδο του PS3 για να αρχίσει να κυκλοφορεί καλα παιχνίδια.. και δεν το λέω μόνο εγώ αυτό.

Σε αυτό το θεμα μιλάμε αν αξίζει το Ps3 με την τιμή που έχει τώρα.

Και ενα τελευταίο σχόλιο για την πολιτικη της microsoft.
Πόσοι πουλάνε τα 360 τους για να αγοράσουν Elite???
Πόσες εταιρίες έβγαλαν τέτοια special έκδοση απαξιώνοντας ουσιαστικά την προηγούμενη εκδοχή?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2007 00:13 #37988 by a Guest
1)Φίλε μου δεν κατάλαβες καλά. δεν τα ρίχνω στο PS3, απλώς βλέπω ακριβώς τα ίδια λάθη, στην περίπτωση της MS να γίνεται χαμός, και στην περίπτωση της SONY αβαβα.
2)Το 360 έχει BC υπάρχει και σχετική λίστα τίτλων που μπορώ να σου δώσω.
3) Η προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν αξίζει τα 400 ευρώ η συγκεκριμένη έκδοση. Χίλιες φορές να δώσω 600 αλλα να πάρω μια ολοκληρωμένη κονσόλα και όχι μια ευνουχισμένη

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2007 00:14 #37989 by Κωνσταντίνος Κουτσούμπας
μμμμ....Λοιπον...UT 3. δεν θαργησει ναρθει, Assassins creed...Ninja Gaiden Sigma, Heavenly sword, Area 51,Uncharted,Haze

Ειναι ολα καραμπινατα και βγαινουν πριν τα Χριστουγεννα :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2007 00:20 #37990 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
αν έχεις money διάβαινε!!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2007 00:27 #37991 by a Guest
Freak για 1.243.676.768 φορά θα το ξαναγράψω:Έχουν αφαιρεθεί και οι εισοδοι για κάρτες μνήμης!!!!!!! Ξαναλέω δεν είναι τίποτα το σημαντικό, απλώς το αναφέρω
Επίσης έχω PS2 και δεν έχω σκοπό να φτιάξω ένα βουνό απο κονσόλες. Καλό θα ήταν λοιπόν να υπήρχε BC

Freak\ wrote: Η αποδοση ειναι ιδια.Οχι οπως η microsoft που εβγαζε ενα 1080i και το αλλο 1080p. Εδω οι τυποι σου λενε θαχεισ 2 λιγοτερες USB........ΣΙΓΑ

Ναι φίλε μου αλλα η MS σου δίνει δικαίωμα επίλογης. Δεν σε εκβιάζει λέγοντας "Σου κόβω τον 60άρη, αμα θες πάρτο τώρα που υπάρχει ακόμα"

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2007 09:33 #37992 by a Guest
Σωστο μεν....μπορεις ομως να βαλεις μονος οτι δισκο γουσταρεις. Ασε που οι δισκοι που μπορεις να βαλεις μονος ς δουλευουν καλυτερα απο τον 60αρι του ps3, Καθως οι υπολοιποι τρεχουν στα 7200rpm ενω του ps3 5000κατι :D
Εξακριβωμενο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Nov 2008 15:10 #48972 by Μάνος Γρυπάρης
10/08: Wii και DS πρώτα σε πωλήσεις. Το PSP τελευταίο
Η παραδοσιακή ιαπωνική υπερδύναμη Nintendo, κατάφερε να κυριαρχήσει στην Αμερικάνικη αγορά για τον μήνα Οκτώβριο. Φαίνεται απίστευτο κι όμως έγινε πραγματικότητα. Ενώ κάποιοι θεωρούν την Nintendo τρίτη στην μάχη των κονσολών εξαιτίας του software, οι αριθμοί συνεχίζουν να αποδεικνύουν το τελείως αντίθετο. Σύμφωνα με έρευνα της NPD Group, η Nintendo κατέκτησε τις δύο πρώτες θέσεις (!) στην λίστα πωλήσεων κονσολών για τον μήνα Οκτώβριο με το Wii και το DS αντίστοιχα να ξεπερνούν κατά πολύ τους αντιπάλους τους. Αυτό ίσως οφείλεται κατά κύριο λόγο στο ότι η Nintendo κατάφερε να φέρει κοντά της τους casual gamers πολύ περισσότερο από τους άλλους δύο ανταγωνιστές της. Οι αριθμοί αυτοί αφορούν αποκλειστικά και μόνο την Αμερικανική ήπειρο.



Αναλυτικά η κατάταξη πωλήσεων:
1)Wii (Nintendo): 803.000
2)DS (Nintendo): 491.000
3)Xbox 360 (Microsoft): 371.000
4)PS3 (Sony): 190.000
5)PSP (Sony): 136.000


Όπως μπορείτε να δείτε κι εσείς, το PSP ήταν αναμενόμενο να παραμείνει στην τελευταία θέση. Η φορητή κονσόλα της Sony είναι απορίας άξιο πως φέτος σε ένα φθινόπωρο με δεκάδες μεγάλες κυκλοφορίες, έμεινε απ' έξω όχι μόνο σε exclusive τίτλους (αυτό είναι το λιγότερο) αλλά και σε multiplatform games τα οποία κατά έναν περίεργο τρόπο κυκλοφορούσαν πολλές φορές στο DS και όχι στο PSP. Η Sony θα πρέπει να κάνει κάτι άμεσα για να αντιστρέψει το αρνητικό κλίμα των μέχρι τώρα πωλήσεων, πάντα σε σύγκριση με τους ανταγωνιστές της.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Nov 2008 19:03 #48976 by Κωνσταντίνος
Λογικό και αναμενόμενο ....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification