Football Manager 2019

13 Jul 2018 13:07 #215787 by Γιώργος Λόλας
Football Manager 2019

Η Sports Interactive διεξάγει αυτή την στιγμή μια ψηφοφορία για το επόμενο Football Manager.

Μέσω αυτής, μπορείτε να ψηφίσετε ποια πρωταθλήματα θα θέλατε να προστεθούν στο νεότερο μέρος της δημοφιλούς Football Management σειράς. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Κύπρος βρίσκεται στην πρώτη θέση με 12.3%, ενώ ακολουθούν Εσθονία, Σαν Μαρίνο και Αζερμπαϊτζάν.

Κάντε κλικ εδώ για να δείτε την ψηφοφορία .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2018 17:16 #216476 by Μάνος Γρυπάρης
Θα κυκλοφορήσει στις 2 Νοεμβρίου και θα έχει κανονικά πλήρη δικαιώματα του Γερμανικού πρωταθλήματος.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Oct 2018 02:00 #219231 by Μάνος Γρυπάρης
Συνάντησα τον Miles Jacobson, Managing Director της Sports Interactive, για 4η ή 5η φορά στη ζωή μου (αλήθεια έχω χάσει το μέτρημα). Τον είδα στην Gamescom 2018 όπου ήρθε για πρώτη φορά μιας και η Sega έχει συνάψει συμφωνία για τα πλήρη δικαιώματα του Γερμανικού πρωταθλήματος. Anyway, μας μίλησε για το VAR, την προπόνηση κ.α. Δείτε την συνέντευξη:



Επίσης, η Sports Interactive έδωσε στη δημοσιότητα και το σύστημα VAR. Θεωρώ ότι τα γραφικά είναι αρκετά πίσω και θέλουν πολύ δουλειά, κάτι που έχω επισημάνει και στον Miles. Το VAR θα εμφανίζεται μόνο σε όσα πρωταθλήματα και διεθνείς διοργανώσεις το υποστηρίζουν.


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Nov 2018 12:46 #220040 by Giorgos Tsolaridis
Football Manager 2019: Demo
Διαθέσιμο αυτή τη στιγμή στο Steam.


To Football Manager 2019 κυκλοφόρησε με επιτυχία αυτή την εβδομάδα για να εκπληρώσει όλα σας τα ποδοσφαιρικά όνειρα, χωρίς να χρειαστεί να πατήσετε στο γρασίδι. Όσοι δεν το έχετε ακόμη στα χέρια σας ή δεν έχετε πειστεί για αγορά, μπορείτε να δοκιμάσετε το νέο Μanager δωρεάν σε demo που θα βρείτε στην σελίδα του στο Steam .

Το demo σας επιτρέπει να παίξετε μισό season σε διάφορα leagues, ενώ σας δίνει και την δυνατότητα να διατηρήσετε την πρόοδό σας όταν μεταβείτε στο full game, εφόσον αποφασίσετε να το αγοράσετε. Είναι διαθέσιμο αυτή τη στιγμή στο Steam προς όλους. Αν το απολαύσετε αρκετά για να βάλετε το χέρι στην τσέπη, το Football Manager 2019 διατίθεται στα 54.99€.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Nov 2018 18:12 - 08 Nov 2018 18:12 #220053 by Μάνος Γρυπάρης


Football Manager 2019 review

Με εξέπληξε ευχάριστα φέτος καθώς περιέχει μεγάλες αναβαθμίσεις στα Tactics και το Training. Στα Tactics προτείνει στυλ παιχνιδιού και κάθε στυλ έχει έτοιμες οδηγίες μέσα του. Με αυτό τον τρόπο οι οδηγίες που θα δώσετε έχουν μια συνοχή μεταξύ τους. Υπάρχουν 10 διαφορετικά στυλ παιχνιδιού με έτοιμες οδηγίες.

Στην προπόνηση επιστρέφει το μοντέλο του Championship Manager 4, το οποίο εδώ έχει πολύ περισσότερα σετ προπονήσεων. Διαλέγετε την κατηγορία και στη συνέχεια αν θέλετε συγκεκριμένη άσκηση, ενώ κάθε άσκηση αναπτύσσει συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Πλέον έχετε τον απόλυτο έλεγχο και στην προπόνηση.

Αν είστε αρχάριοι πάντως, το tutorial θα σας βοηθήσει πολύ στο να καταλάβετε και τους δύο τομείς.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Nov 2018 16:49 #220058 by A
Replied by A on topic Football Manager 2019
Χαίρομαι πολύ που βελτιώθηκε. Έχω να ασχοληθώ παρα πολυ καιρό με το FM και η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι, δεν θα βγαίνω από το σπίτι....

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2018 13:39 - 14 Nov 2018 14:46 #220182 by Frank
Replied by Frank on topic Football Manager 2019
Καλησπερα παιδες, ισως σας ενδιαφερει το παρακατω σχετικα με το FM19. Οι τρομπες της Sports Interactive εκαναν μια τρελη γκαφα. Την 3η χρονια στο παιχνιδι που απ οτι καταλαβαινω αλλαζουν οι κανονισμοι του πρωταθληματος οπως θα γινουν στην πραγματικοτητα, μηδενιζονται οι βαθμοι των ομαδων και μπαινεις στα playoff και playout με μηδεν βαθμους. Πχ εχεις μια μικρη ομαδα, κανεις την υπερβαση να μαζεψεις χ βαθμους και στα playoff/out ολοι εχουν 0 βαθμους οποτε ολη η δουλεια που κανεις για να μαζεψεις βαθμους ειναι για το τιποτα. Το προβλημα ειχε αναφερθει στην SI απο 1η Νοεμβριου (τελευταια μερα της beta) και διορθωθηκε μολις χτες, το θεμα ειναι ομως οτι απαιτει new game η διορθωση καθως δεν μπορουν να το αλλαξουν για τα τρεχοντα save file το οποιο ναι μεν ειναι λογικο, ειναι ομως και απαραδεκτο να μην το εχουν τεσταρει/διορθωσει πριν την full version που αγορασε ο καθε πικραμενος που δεν το ηξερε. Εγω πχ εμαθα για αυτο χτες διαβαζοντας τα patchnotes του update και εχει παει στραφι το 32ωρο save μου με τον ΟΦΗ οπως και πολλων αλλων που δεν το ηξεραν ωστε να μην ξεκινησουν πριν το update.
The following user(s) said Thank You: Μάνος Γρυπάρης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Feb 2019 18:05 #223497 by Ελένη Παρούτογλου
Τερματοφύλακας σκόραρε για την εθνική του ομάδα χάρις στο Football Manager


Αναδείχθηκε μέσα από το δημοφιλές video game.



Ένας επαγγελματίας τερματοφύλακας αναδείχθηκε μέσω του Football Manager και έφτασε μέχρι και να σκοράρει με τα χρώματα της χώρας του.

Στο παρελθόν υπήρξαν αρκετοί βετεράνοι του αθλήματος που σχολίασαν το Football Manager και την επιρροή αυτού στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο. Είτε μιλάμε για τις παλιές δηλώσεις του Ole Gunnar Solskjaer, είτε για την ανάδειξη του Roberto Firmino, το δημοφιλές video game έχει τραβήξει πολλάκις τα βλέμματα. Αυτή την φορά έχουμε την περίπτωση του Kai McKenzie Lyle, που χάρις στο Football Manager έφτασε από την πέμπτη κατηγορίας Αγγλίας, να αγωνίζεται με τα χρώμα της εθνικής Γουιάνα, για την οποία και σκόραρε.



Ένα από τους εθελοντές researchers του Football Manager, υπεύθυνος για να ελέγχει παίκτες και να προσφέρει πληροφορίες στο παιχνίδι, είδε τότε τον νεαρό τερματοφύλακα της Barnet να έχει εξαιρετικές προοπτικές και με τα όσα δεδομένα παρείχε έφτασε να φορέσει τα χρώματα της Γουιάνα από την οποία και κατάγεται. Κάπως έτσι, οδηγήθηκε και στο πρώτο του γκολ με αυτήν, πράγμα που δεν συμβαίνει συχνά για έναν τερματοφύλακα, πόσο μάλλον χάρις σε ένα video game. Αξίζει να ακούσετε την ιστορία του παρακολουθώντας το παραπάνω βίντεο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Mar 2019 00:23 - 26 Mar 2019 00:27 #224316 by Βασίλης
φιλαρακια,εχω αυτο το λαπτοπ
το σηκωνει το παιχνιδι η τζαμπα θα το αγορασω?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification