PS4: Προτάσεις αγοράς νέων games

22 Jun 2020 14:04 #235798 by Ηλιας
Τι ρεσιντεντ Ιβιλ ειναι αυτο, χωρις Ζομπις;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2020 15:26 - 14 Nov 2020 15:28 #241148 by Blood Prince
Βλέπoντας πολλούς να βιάζονται και να τρέχουν να αγοράσουν Day One ή στον πρώτο χρόνο κονσόλα next gen με πιάνει η επιθυμία να κάνω και εγώ το ίδιο.Από την άλλη σκέφτομαι πως έχω τόσα παιχνίδια να χαρώ στο PS4 και δεν έχω λόγο να βιαστώ.

Εχουμε και λέμε.

2021 (αγοράζω παιχνίδια του 2019,με φτηνότερη τιμή)

A Plague Tale Innocence
Death Stranding
Sekiro
ίσως NBA 2K

2022 (αγοράζω παιχνίδια του 2020,με φτηνότερη τιμή)

Last of Us Part 2
Ghosts of Tsushima
Assassin's Creed Valhalla
Nioh 2

Οπότε την βγάζω άνετα και δεν έχω λόγο να πληρώσω 500 € και άλλα 500 € για τηλεόραση 4Κ και άλλα 70-80 € για ένα παιχνίδι PS5.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Nov 2020 14:58 #241619 by Blood Prince

Blood Prince wrote: Βλέπoντας πολλούς να βιάζονται και να τρέχουν να αγοράσουν Day One ή στον πρώτο χρόνο κονσόλα next gen με πιάνει η επιθυμία να κάνω και εγώ το ίδιο.Από την άλλη σκέφτομαι πως έχω τόσα παιχνίδια να χαρώ στο PS4 και δεν έχω λόγο να βιαστώ.

Εχουμε και λέμε.

2021 (αγοράζω παιχνίδια του 2019,με φτηνότερη τιμή)

A Plague Tale Innocence
Death Stranding
Sekiro
ίσως NBA 2K

2022 (αγοράζω παιχνίδια του 2020,με φτηνότερη τιμή)

Last of Us Part 2
Ghosts of Tsushima
Assassin's Creed Valhalla
Nioh 2

Οπότε την βγάζω άνετα και δεν έχω λόγο να πληρώσω 500 € και άλλα 500 € για τηλεόραση 4Κ και άλλα 70-80 € για ένα παιχνίδι PS5.


Καλά επεξεργασία στο δικό μου post γιατί δεν μπορώ να κάνω ;

Το Death Stranding το σκέφτηκα καλά και από gameplay βίντεο που είδα δεν με ενθουσιάζει.Το αν το αγοράσω στο μακρινό μέλλον δεν το ξέρω αλλά για τώρα λέω να κρατήσω τα λεφτά μου.

Το 2020 κυκλοφόρησαν αρκετά παιχνίδια που δεν χάνονται από μένα....1.Last of Us Part 2 , 2.Ghosts of Tsushima , 3. Cyberpunk 2077, 4. AC Valhalla.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jan 2021 12:46 #244886 by Frazzle

Blood Prince wrote:

Blood Prince wrote: Βλέπoντας πολλούς να βιάζονται και να τρέχουν να αγοράσουν Day One ή στον πρώτο χρόνο κονσόλα next gen με πιάνει η επιθυμία να κάνω και εγώ το ίδιο.Από την άλλη σκέφτομαι πως έχω τόσα παιχνίδια να χαρώ στο PS4 και δεν έχω λόγο να βιαστώ.

Εχουμε και λέμε.

2021 (αγοράζω παιχνίδια του 2019,με φτηνότερη τιμή)

A Plague Tale Innocence
Death Stranding
Sekiro
ίσως NBA 2K

2022 (αγοράζω παιχνίδια του 2020,με φτηνότερη τιμή)

Last of Us Part 2
Ghosts of Tsushima
Assassin's Creed Valhalla
Nioh 2

Οπότε την βγάζω άνετα και δεν έχω λόγο να πληρώσω 500 € και άλλα 500 € για τηλεόραση 4Κ και άλλα 70-80 € για ένα παιχνίδι PS5.


Καλά επεξεργασία στο δικό μου post γιατί δεν μπορώ να κάνω ;

Το Death Stranding το σκέφτηκα καλά και από gameplay βίντεο που είδα δεν με ενθουσιάζει.Το αν το αγοράσω στο μακρινό μέλλον δεν το ξέρω αλλά για τώρα λέω να κρατήσω τα λεφτά μου.

Το 2020 κυκλοφόρησαν αρκετά παιχνίδια που δεν χάνονται από μένα....1.Last of Us Part 2 , 2.Ghosts of Tsushima , 3. Cyberpunk 2077, 4. AC Valhalla.


Το Death Stranding σε θεμα gameplay δεν με εντυπωσιασε καθολου οποτε συμφωνω και εγω να κρατησεις τα λεφτα σου. Για το Valhalla, περιμενε για λιγα patches ακομα, το παιχνιδι εχει ακομα αρκετα θεματακια, οπως και το Cyberpunk. Το Ghost of Tsushima, με κλειστα ματια.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jan 2021 18:19 #244901 by Blood Prince

FrazzleGR wrote:
Το Death Stranding σε θεμα gameplay δεν με εντυπωσιασε καθολου οποτε συμφωνω και εγω να κρατησεις τα λεφτα σου. Για το Valhalla, περιμενε για λιγα patches ακομα, το παιχνιδι εχει ακομα αρκετα θεματακια, οπως και το Cyberpunk. Το Ghost of Tsushima, με κλειστα ματια.


Μάλλον δεν θα αγοράσω ούτε Cyberpunk αλλά Ghost of Tsushima και AC Valhalla οπωσδήποτε.

Δεν βιάζομαι βέβαια.Εχω να παίξω AC Origins και Odyssey NG Plus πρώτα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2021 08:28 #244906 by Frazzle

Blood Prince wrote:

FrazzleGR wrote:
Το Death Stranding σε θεμα gameplay δεν με εντυπωσιασε καθολου οποτε συμφωνω και εγω να κρατησεις τα λεφτα σου. Για το Valhalla, περιμενε για λιγα patches ακομα, το παιχνιδι εχει ακομα αρκετα θεματακια, οπως και το Cyberpunk. Το Ghost of Tsushima, με κλειστα ματια.


Μάλλον δεν θα αγοράσω ούτε Cyberpunk αλλά Ghost of Tsushima και AC Valhalla οπωσδήποτε.

Δεν βιάζομαι βέβαια.Εχω να παίξω AC Origins και Odyssey NG Plus πρώτα.


Valhalla ειναι στο 1.1.1 patch τωρα με τα river raids να βγαινουν Φεβρουαριο μαζι με το επομενο μεγαλο patch. Οποτε απο Φλεβαρη και μετα αξιζει. Καλο grind στο Odyssey μεχρι τα λεβελ 99 αν το συνεχισεις! B)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jun 2021 14:19 - 08 Jun 2021 14:20 #252115 by Blood Prince
Στο τρέχον διάστημα βρήκα το Cyberpunk σε τιμή χώμα και το αγοράζω άνετα αν θέλω, όμως εκτός του ότι είμαι τίγκα στα παιχνίδια, θα προτιμήσω το επερχόμενο βιβλίο Witcher που θα κυκλοφορήσει στα ελληνικά καλύτερα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Aug 2021 13:25 #254182 by Blood Prince
Αν αγόραζα τώρα νέο παιχνίδι θα έπαιρνα ή το Resi Evil Village ή το Ghosts of Tsushima.

Πάντως όταν βλέπεις το Resi Evil Village να κοστίζει πάνω κάτω το ίδιο με το Elden Ring δεν αξίζει.

Την πρωτοχρονιά θα δω, ποιό θα αγοράσω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2021 19:15 #256782 by Blood Prince
Το Elden Ring θα αγοραστεί 99 % Day One τελικά !

Δεν έχω λόγο να το καθυστερώ αφού το Sekiro που κυκλοφόρησε πρίν 3 χρόνια, όχι απλά κοστίζει πολύ αλλά και είναι άφαντο. 

Η μόνη ένσταση είναι που δεν κυκλοφορεί Ιανουάριο αλλά θα κάνω υπομονή. 'Εχω παιχνίδια να παίξω τους δύο πρώτους μήνες του νέου έτους.

Υπολογίζω στα 65 € max να το βρώ. Σκέφτομαι και για προπαραγγελία τον Ιανουάριο, αφού το έχω αποφασίσει. Ελπίζω μόνο να μην βγεί αποτυχία στην παλιά γενιά αλλά έχω εμπιστοσύνη στην From Software.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Apr 2023 19:53 #270662 by Blood Prince
Στις προάλλες αγόρασα το House of Ashes που είχα βρει σε προσφορά , είχα τερματίσει το act1 αλλά δεν με ενθουσίασε. Θα το τερματίσω βέβαια κάποια στιγμή αλλά το μετάνιωσα κάπως και μου στοίχισε 30 € η αγορά μαζί με το κατέβασμα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification