Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Έχετε τεχνικό πρόβλημα; Γράψτε το εδώ!

20 Aug 2020 17:10 #237651 by Aνέστης Αδαμίδης


Αν αγνοήσετε τα τζιτζίκια και τον επεξεργαστή, αυτό είναι το άλλο μέρος του προβλήματος, που προσπαθώ να ανοίξω ένα φάκελο και συμβαίνει αυτό που βλέπετε. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει, αλλά όταν αρχίσει, δεν μπορώ να δω τίποτα και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση τον υπολογιστή.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Aug 2020 20:12 #237656 by Μάνος Γρυπάρης
Hard Disk Sentinel στειλε screenshot την κεντρική σελιδα με το που ανοιγεις το προγραμμα που δειχνει health σκληρών δίσκων.
Όσον αφορά το βίντεο, αν μπορείς να δανειστείς ενα σκληρό, να κανεις mirror τον παλιο (ή να περάσεις νεα Windows) και να κανεις copy μερικα αρχεια να δεις αν σου κανει το ιδιο προβλημα θα ησουν οκ.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Aug 2020 21:35 #237658 by Aνέστης Αδαμίδης
Ορίστε και η εικόνα που ζητήθηκε.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2020 23:17 #237828 by Μάνος Γρυπάρης
Οκ δοκίμασε να κάνεις Scandisk, μετά Defrag και τέλος αν γίνεται το ίδιο να βάλεις 2ο σκληρό δίσκο και να κάνεις τα αρχεία mirror εκεί και να αποσυνδέσεις τον άλλο. Μπορείς να δανειστείς ενα σκληρό που δεν χρειάζεται κάποιος ή να βρεις ένα φθηνό HDD. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Aug 2020 12:53 #237838 by Ανδρέας Γρυπάρης
Antivirus χρησιμοποιείς ; αν ναι ποιο ; έκανες ένα full system scan ?
99% αν όχι ιός, σίγουρα προβληματικός SSD !

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Aug 2020 11:40 #237847 by Aνέστης Αδαμίδης

Pokemon wrote: Antivirus χρησιμοποιείς ; αν ναι ποιο ; έκανες ένα full system scan ?
99% αν όχι ιός, σίγουρα προβληματικός SSD !


Avast Antivirus. έκανα πλήρη έλεγχο κατόπιν της σύστασης, βρήκε 4 πράγματα στον φάκελο Downloads, που παρατήρησα αρχικά το πρόβλημα. Θεωρητικά το τακτοποίησε. Σε κάθε περίπτωση, κοιτάζω για δίσκους hdd να κάνω αυτό που πρότεινε ο Μάνος και αν συνεχίσει να παρουσιάζεται το πρόβλημα, θα προχωρήσω την αλλαγή.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Aug 2020 11:43 #237878 by Ανδρέας Γρυπάρης

TheReaper wrote:

Pokemon wrote: Antivirus χρησιμοποιείς ; αν ναι ποιο ; έκανες ένα full system scan ?
99% αν όχι ιός, σίγουρα προβληματικός SSD !


Avast Antivirus. έκανα πλήρη έλεγχο κατόπιν της σύστασης, βρήκε 4 πράγματα στον φάκελο Downloads, που παρατήρησα αρχικά το πρόβλημα. Θεωρητικά το τακτοποίησε. Σε κάθε περίπτωση, κοιτάζω για δίσκους hdd να κάνω αυτό που πρότεινε ο Μάνος και αν συνεχίσει να παρουσιάζεται το πρόβλημα, θα προχωρήσω την αλλαγή.

Θα υπάρχουν άλλα 3000 πράγματα που δεν βρήκε το Avast (που είναι ότι χειρότερο σε Antivirus). Κάνε μια σάρωση με malwarebytes και θα σου βρει πολλά, πιθανά να λύσει το θέμα. www.malwarebytes.com/

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Oct 2020 10:34 #240120 by Blood Prince
Τα νεύρα μου όλα....έχω ένα ποντίκι ενσύρματο που συνδέεται με την θύρα usb και κατά διαστήματα δεν ανταποκρίνεται και χρειάζεται να το αποσυνδέω και να το επανασυνδέω. Και το προηγούμενο ποντίκι τα ίδια μου έκανε.Μάλλον θα έπρεπε να αγοράσω ασύρματο.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Oct 2020 16:39 #240125 by Giorgos Tsolaridis
Χθες μόλις πήρα ένα έτοιμο PC με ενσωματωμένα τα Window 10. Κάτω δεξιά μου έχει βγάλει τις προτάσεις ΄΄Ενεργοποιήστε τα Windows. Μετάβαση στις ρυθμίσεις για ενεργοποίηση των Windows΄΄.
Πάω στις ρυθμίσεις και9 μου ζητάει κλειδί. Πρέπει να απευθυνθώ στο κατάστημα όπου αγόρασα τον υπολογιστή?
Αυτό εδώ πήρα


I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Oct 2020 17:46 #240151 by Μάνος Γρυπάρης

Blood Prince wrote: Τα νεύρα μου όλα....έχω ένα ποντίκι ενσύρματο που συνδέεται με την θύρα usb και κατά διαστήματα δεν ανταποκρίνεται και χρειάζεται να το αποσυνδέω και να το επανασυνδέω. Και το προηγούμενο ποντίκι τα ίδια μου έκανε.Μάλλον θα έπρεπε να αγοράσω ασύρματο.

Ποια μοντέλα ποντικιών είναι? (εταιρεία και μοντέλο) και σε πόσο διάστημα σου έβγαλαν πρόβλημα?
Δοκίμασε και με ένα τρίτο ποντίκι που ξερεις οτι δουλεύει 100% σε άλλο PC ή laptop και αν εκεινο δουλεύει ΟΚ τοτε φταίνε τα ποντίκια. Αν σου κάνει τα ίδια προβλήματα τότε φταίει η θύρα USB.

@Big Greek Gamer : Ρώτησε το κατάστημα αν σου έταξαν αυθεντικά Windows ή όχι. Αν δεν σου έταξαν τότε με πολύ λίγα ευρώ θα βρεις εδώ:
gameworld.gr/component/content/article/192-2014-05-19-05-51-22/41272

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
The following user(s) said Thank You: Blood Prince, Giorgos Tsolaridis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification