Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Bloodborne

07 Mar 2019 20:57 #223878 by Βασίλης Σπετσιέρης
Δεν έχω παίξει ποτέ co-op ή pvp σε Souls game και δεν χρειάστηκε ποτέ να ανέβω πάνω από SL 120-125 για κανένα platinum πλην του DS2 καθώς έκανα farming τον Rotten για να ανοίξω το shrine of winter στο NG+1 και NG+2.
Τα Souls είναι RPG και φυσικά ισχύουν οι ίδιοι κανόνες με τα υπόλοιπα (ή περισσότερα) RPG. To power-leveling τα κάνει πιο εύκολα

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Mar 2019 02:53 - 08 Mar 2019 02:55 #223889 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Bloodborne

Sephiroth wrote: To power-leveling τα κάνει πιο εύκολα


Υπό κάποιες προϋποθέσεις..υπάρχουν κάποια bosses όπως ο Fume Knight στο DS2 όπου αν παίζεις NG+4 και lvl 838 να είσαι,είναι δύσκολος.Τα έβρισκα σκούρα NG+4 και lvl over 700 με Fume Knight και χρειάστηκα να παίξω co-op για να κερδίσω.

Στο Bloodborne εκτός του οτι δεν έχω PS Plus μέχρι και Orphan of Kos κέρδισα solo....ίσως με διευκολύνει το Dualshock 4 , δεν ξέρω......

Αυτή η Amygdala στο Defiled Chalice είναι ζόρικη και το παράτησα για την ώρα καθώς είναι weak στο Arcane και έχω Arcane 20 μέχρις στιγμής.Η μάχη είναι αρκετά αργή και είναι εκνευριστικό να χάνω πρός στο τέλος.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Mar 2019 03:29 - 08 Mar 2019 03:32 #223891 by Βασίλης Σπετσιέρης
Ο πιο εύκολος τρόπος για την Amygdala είναι το Hunter Axe transformed.Πηγαίνεις γρήγορα πίσω της, όχι πάρα πολύ πίσω, ίσα ίσα να μην μπορεί να σε χτυπήσει με τα χέρια της (κοντά στην ουρά της). Περιμένεις να πηδήξει και τότε κρατάς το R2. Θα κάνεις το double-circle-slash και θα την βρεις στο κεφάλι (προσπάθησε να στοχεύσεις).Με αυτό τον τρόπο δεν μπορεί να σε χτυπήσει ποτέ. Αφού την πετύχεις, αμέσως κάνε double roll πίσω της και επανέλαβε.Μου πήρε 3 προσπάθειες και στις πρώτες 2 την πήγα στο 1%, εγκατέλειψα την μέθοδο ώστε να την αποτελειώσω με regular attacks και με έκανε one-shot
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Mar 2019 14:42 - 08 Mar 2019 15:07 #223893 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Bloodborne
Thanks a lot,νομίζω περιγράφεις αυτό που κάνει ο τύπος στο παρακάτω βίντεο.Αν κρίνω από τα σχόλια φαίνεται επιτυχημένη και γρήγορη σχετικά λύση.Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

Από όπλο έχω το Moonlight Holy Blade που χρησιμοποιώ two hands το οποίο κάνει και Arcane Damage.Το βρήκα από το expansion the old hunters.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Mar 2019 18:05 - 09 Mar 2019 20:59 #223916 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Bloodborne
Είδα και αυτό το βίντεο που ο τύπος ακολουθεί παρόμοια τακτική με μένα αλλά πάντα στην τελευταία φάση (τελευταίο 25 %) χάνω από Amygdala εκεί που κρατάει τα χέρια της.

Στο βίντεο ο τύπος την κάνει να φαίνεται ευκολότερη και η τελευταία φάση δεν υπάρχει καθόλου.Μάλλον πρέπει να δοκιμάσω το όπλο που χρησιμοποιεί ή να δοκιμάσω Fire ή Bolt....μέχρις στιγμής δεν χρησιμοποιώ Fire και Bolt γιατί θέλουν πολλά Echoes για να τα αποκτήσω και βαριέμαι.

Απ'οτι είδα χρησιμοποιεί Uncanny Saw Cleaver + 10 αλλά εγώ έχω +4 και χρησιμοποιώ Uncanny Saw Spear + 10.........το Saw Cleaver μπορώ να το αναβαθμίσω μέχρι +6 :(

Πάντως και το Saw Spear +10 είναι καλό...........btw με έχει ζαλίσει αυτό το boss.



Φωτό

https://gameworld.gr/forum/attachment/9125

Νομίζω πως μετά από update patch η Amygdala είναι πιο δύσκολη τώρα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Mar 2019 21:04 - 11 Mar 2019 02:00 #223926 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Bloodborne
H Amygdala τώρα είναι δυσκολότερη από παλιότερα καθώς ακολούθησε Patch.Το παρακάτω βίντεο είναι μετά το Patch. edit: Η λύση είναι να ανέβω άλλα 79 levels και να αυξήσω την Arcane σε 99.Αν δεν έχω αποτέλεσμα θα αυξήσω το Bloodtinge.

edit:Το πρόβλημα με Bloodborne είναι πως δεν μπορώ να κάνω realocate όπως στα Dark Souls και είναι αρκετά σκληρό να είμαι Level πάνω από 200 και να πρέπει να αναβαθμίσω Arcane καθώς διαβάζω πως μετά τα 50 αξίζει. www.reddit.com/r/bloodborne/comments/70bjsv/how_important_is_99_arcane/

Το boss είναι δυσκολότερο από Orphan of Kos.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Mar 2019 17:18 #223944 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Bloodborne
Καλά τι κάνει ο Dude στο βίντεο ; Ο συγκεκριμένος Youtuber είναι γνωστός για φοβερά πράγματα στα SoulsBorne games.

Στο συγκεκριμένο βίντεο ισχυρίζεται πως χωρίς Mod/Cheat μπορεί να μαζέψει πάνω από 650.000 echoes το λεπτό για Leveling Up , ενώ εγώ μαζεύω κάπου 50.000 το λεπτό από τα Ch.Dungeons αλλά είναι NG+7 και εγώ είμαι NG+2 !


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2019 15:27 #224009 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Bloodborne
Τα Executioner's Gloves με τα οποία θέλω να κερδίσω την Amygdala στο Defiled Chalice είναι πιο αποτελεσματικά με 99 Arcane.Θα τα δοκιμάσω και όταν θα έχω 70 Arcane αλλά έχω διαβάσει πως μετά από 80 είναι περισσότερο αποτελεσματικά.........δεν είναι ότι καλύτερο να είμαι Level 227 με 56 Arcane και να πρέπει να αναβαθμίσω μέχρι 99....πολύ εκνευριστικό.

Δείτε το παρακάτω βίντεο όπου ο τύπος μόνο με Executioner's Gloves και 82 Arcane κερδίζει Amygdala στο Defiled Chalice :


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Mar 2019 13:28 - 14 Mar 2019 13:28 #224058 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Bloodborne
Η κοπελιά παίζει και Bloodborne με Dancepad εκτός από Dark Souls 3 .

Δείτε το παρακάτω βίντεο με Father Gascoigne.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Mar 2019 14:04 - 20 Mar 2019 02:36 #224117 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Bloodborne

Sephiroth wrote:

Blood Prince wrote:
Κάποιοι "έξυπνοι" το τερματίζουν μια φορά,το αποθηκεύουν στο cloud λόγω PSPlus ή σε κανένα USB Stick και επαναφέρουν παλιότερα saves κάνοντας διαφορετικές επιλογές.Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια βιασύνη.Κερδίζουν το Platinum και μετά τι ;


Παίζουμε άλλα παιχνίδια.


To Bloodborne ήταν πανεύκολο όπως και το πολυδιαφημισμένο expansion The Old Hunters.

Τα τελικά bosses στα προαιρετικά Ch.Dungeons Depth 4 ήταν τα δυσκολότερα όλου του παιχνιδιού.

Επιπλέον δεν βρίσκω λόγο να κατακτήσω το Platinum για να παίξω άλλα παιχνίδια.Παίζω και χωρίς αυτό.Εδώ άλλοι δεν ασχολούνται καθόλου με τα Trophies και με το που το τερματίζουν μια φορά,τέλος.

Εγώ το έφτασα 92 % στα Trophies ( και 100 % στο The Old Hunters όπου θα έπρεπε να υπήρχε ξεχωριστό Platinum) .

Ισως στο μακρινό μέλλον, πάλι.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification