Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Steam: Γενική Συζήτηση/Απορίες

24 Dec 2017 20:11 #210488 by Lyricaldemon
Πήγαινε steam,ρυθμίσεις,downloads,διάλεξε γερμανικό server και δοκίμασε.Για εμένα είχε δουλέψει.
www.howtogeek.com/175502/3-ways-to-make-steam-even-faster/

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Dec 2017 21:56 #210495 by Αλέξανδρος - Ηλίας Κορίνθιος
Όπως είπα παραπάνω, τα'χω ήδη δοκιμάσει αυτά. Έχω δοκιμάσει και γερμανικό server. Εκτός και αν ξέρεις κάποιον πιο συγκεκριμένο server που να'ναι γνωστός για την ταχύτητά του, μιας και δεν τους έχω δοκιμάσει όλους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Dec 2017 03:55 - 25 Dec 2017 03:56 #210509 by Angel

TheLuckyShamrock wrote: Όπως είπα παραπάνω, τα'χω ήδη δοκιμάσει αυτά. Έχω δοκιμάσει και γερμανικό server. Εκτός και αν ξέρεις κάποιον πιο συγκεκριμένο server που να'ναι γνωστός για την ταχύτητά του, μιας και δεν τους έχω δοκιμάσει όλους.


Μου έχει συμβεί και εμένα κατά την διάρκεια μεγάλων εκπτώσεων να πέφτει η ταχύτητα.Είναι μάλλον επειδή πολλοί χρήστες ταυτόχρονα κατεβάζουν τα παιχνίδια που αγόρασαν.Αυτό είναι το μόνο λογικό συμπέρασμα...Και το έχω παρατηρήσει στις μεγάλες και κύριες περιόδους εκπτώσεων του steam όπως τώρα των Χριστουγέννων.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Dec 2017 13:53 #210549 by Αλέξανδρος - Ηλίας Κορίνθιος
Αυτό συμβαίνει όμως εδώ και αρκετό καιρό, όχι μόνο στην περίοδο των εκπτώσεων.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Dec 2017 11:29 #210597 by Παναγιώτης Πολυδεύκης


Η Valve άσκησε έφεση στην απόφαση που της επεβλήθη φέτος τον Ιανουάριο σχετικά με την την επιστροφή χρημάτων (Steam refund) απέναντι στους Αυστραλούς χρήστες του Steam.

Με την έφεση αυτή, η αρχική ποινή των 3 εκατομμυρίων δολαρίων (2,5 εκατομμύρια ευρώ) μειώθηκε τελικά σύμφωνα με το PCGamesN στα 2,3 εκατομμύρια δολάρια, δηλαδή 1,94 εκατομμύρια ευρώ. Ωστόσο, η έφεση απορρίφθηκε, μιας και το δικαστήριο της Αυστραλίας πήρε την απόφαση με βάση την ισχύουσα καταναλωτική νομοθεσία της χώρας, κρίνοντας ότι η Valve εξαπάτησε τους gamers όσον αφορά στην επιστροφή χρημάτων στο Steam με τις ανακοινώσεις στις οποίες προέβη..

Θυμίζουμε ότι η πολιτική επιστροφής χρημάτων στο Steam ανακοινώθηκε το 2015 και ισχύει μόνο αν έχετε παίξει ένα παιχνίδι για λιγότερες από δύο ώρες ή το έχετε στο λογαριασμό σας για έως και 14 ημέρες. Μετά από όλα αυτά, αν υπάρχουν κι άλλες χώρες με ανάλογη νομοθεσία, διατηρούν το δικαίωμα να κινηθούν κι αυτές με την σειρά τους νομικά αξιώνοντας χρήματα από την Αμερικάνικη εταιρεία και το βέβαιο είναι ότι θα δικαιωθούν με βάση την ήδη υπάρχουσα απόφαση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Dec 2017 11:34 #210600 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Steam Awards 2017


Η ψηφοφορία για τα Steam Awards διεξάγεται και φέτος, καθώς οι gamers του Steam θα επιλέξουν τα αγαπημένα τους games για φέτος.

Οι ψήφοι καταχωρούνται στα προφίλ των παρακάτω games. Επιλέγετε ένα ανά κατηγορία κάθε ημέρα μέχρι και τις 2 Ιανουαρίου. Τα αποτελέσματα θα αναρτηθούν στις 3 Ιανουαρίου.

Κάντε κλικ εδώ για να ψηφίσετε.

Δείτε τις υποψηφιότητες στη σχετική είδηση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Dec 2017 02:33 #210659 by Angel
Η έφεση της Valve απορρίφθηκε



Η Valve άσκησε έφεση στην απόφαση που της επεβλήθη φέτος τον Ιανουάριο σχετικά με την την επιστροφή χρημάτων (Steam refund) απέναντι στους Αυστραλούς χρήστες του Steam.

Με την έφεση αυτή, η αρχική ποινή των 3 εκατομμυρίων δολαρίων (2,5 εκατομμύρια ευρώ) μειώθηκε τελικά σύμφωνα με το PCGamesN στα 2,3 εκατομμύρια δολάρια, δηλαδή 1,94 εκατομμύρια ευρώ. Ωστόσο, η έφεση απορρίφθηκε, μιας και το δικαστήριο της Αυστραλίας πήρε την απόφαση με βάση την ισχύουσα καταναλωτική νομοθεσία της χώρας, κρίνοντας ότι η Valve εξαπάτησε τους gamers όσον αφορά στην επιστροφή χρημάτων στο Steam με τις ανακοινώσεις στις οποίες προέβη..

Θυμίζουμε ότι η πολιτική επιστροφής χρημάτων στο Steam ανακοινώθηκε το 2015 και ισχύει μόνο αν έχετε παίξει ένα παιχνίδι για λιγότερες από δύο ώρες ή το έχετε στο λογαριασμό σας για έως και 14 ημέρες. Μετά από όλα αυτά, αν υπάρχουν κι άλλες χώρες με ανάλογη νομοθεσία, διατηρούν το δικαίωμα να κινηθούν κι αυτές με την σειρά τους νομικά αξιώνοντας χρήματα από την Αμερικάνικη εταιρεία και το βέβαιο είναι ότι θα δικαιωθούν με βάση την ήδη υπάρχουσα απόφαση.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Dec 2017 14:55 #210740 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Πολύ περίεργο. Για γράψε αν μπορείς και τα specs του PC σου αν και το πιθανότερο είναι ότι το θέμα είναι η σύνδεση του ίντερνετ. Χρησιμοποιεί και άλλος το ίντερνετ στο σπίτι; Έχεις ανοιχτό anti-virus ή κάτι άλλο;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Dec 2017 15:39 #210741 by Αλέξανδρος - Ηλίας Κορίνθιος
Έβαλα φωτογραφία με τα specs μου. Γνωρίζω τα βασικά και τα'χω ήδη κοιτάξει αυτά. Έχω εμποδίσει το antivirus να κάνει search στα downloads του steam. Χρησιμοποιούν και άλλοι το ίντερνετ, αλλά όχι πάντα. Το θέμα είναι ότι η ταχύτητα των downloads του steam, δε συνάδει με την ταχύτητα του ίντερνετ.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Dec 2017 10:25 #210770 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Τι άλλα regions έχεις δοκιμάσει να βάλεις για download; Είδα και άλλους από Ευρώπη να έχουν τέτοιο θέμα και δοκίμασαν να το αλλάξουν σε Τουρκία και τους πήγαινε κομπλέ. Δοκίμασε το αν δεν το έχεις κάνει ήδη και πες μου. Επίσης εδώ το Steam δίνει troubleshooting , αλλά τα περισσότερα λογικά τα έχεις κάνει ήδη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification