Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Κινητά τηλέφωνα/tablets: Προτάσεις αγοράς/Τι κινητό θέλετε να αγοράσετε?

21 Apr 2017 18:32 #197252 by Μάνος Γρυπάρης


Η Ulefone έχει μπει πολύ δυνατά στην αγορά της κινητής τηλεφωνίας, καθώς κατασκεύασε ένα "τούμπανο" κινητό, με πολύ δυνατές προδιαγραφές (ειδικά στη RAM και στις κάμερες) αλλά και μπαταρία που αντέχει όσο καμία άλλη.

Το Ulefone Power 2 4G, διαθέτει οθόνη 5,5", 4GB RAM και επεξεργαστή MTK6750T Octa-Core στα 1,5Ghz. Αυτό που το κάνει να ξεχωρίζει είναι η μπαταρία 6050mAh, η οποία υπόσχεται αρκετές ημέρες αντοχής. Συν τις άλλοις, το Ulefone Power 2 διαθέτει 16 megapixels κάμερα στο πίσω μέρος και 13 megapixels στο μπροστινό (με flash) για να τραβάτε τις ιδανικές selfies.


Το κινητό είναι dual sim και παρέχεται με 64GB αποθηκευτικό χώρο, ενώ υποστηρίζει λειτουργικό σύστημαAndroid 7.

Ακόμη πιο εντυπωσιακή είναι η τιμή του, καθώς πωλείται στα 180 δολάρια (168 ευρώ) σε προσφορά.

Κάντε κλικ εδώ για να το αποκτήσετε .

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 May 2017 20:59 - 06 May 2017 20:59 #197995 by Νικηφόρος Μητράκος
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω τις γνώμες όλων όσων έχουνε κάποια από τις συσκευές που θα αναφέρω ή έχουν γνώση επι του θέματος.

Σκέφτομαι να αφήσω στο ράφι το LG G2 mini που με υπηρέτησε πιστά 5 χρόνια τώρα (τις έφαγες τις τούμπες του). Θα το αντικαταστήσω με ένα Huawei και είμαι μεταξύ του P8 Lite (2017) και P9 Lite. Ποιο απο τα δύο μου προτείνετε;

Το budget μου τα καλύπτει και τα δύο αλλά όχι παραπάνω, fyi :P (ναι ειμαι φτωχός, το ξέρω).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 May 2017 17:36 #199093 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Coolpad Max A8 4G


Με δυνατές επιδόσεις και χαμηλό κόστος.

Η εταιρεία Coolpad μπορεί να μην είναι ιδιαίτερα γνωστή στο χώρο των smartphones, ωστόσο η νέα της ναυαρχίδα αποτελεί μια ιδανική πρόταση αγοράς.
Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Jun 2017 16:48 #200236 by Πιέρρος Φουστέρης
Maze Alpha



Η Κινέζικη εταιρεία Maze μπαίνει στην αγορά των smartphones με το Maze Alpha.

Πρόκειται για ένα smartphone που διαθέτει οθόνη 6 ιντσών στα 376ppi ανάλυσης 1080p, 4GB RAM, Helio P25 CPU στα 2.5Ghz, αποθηκευτικό χώρο 64GB, GPU Mali-T880 στα 900Mhz, dual rear κάμερες στα 13 και 5 Megapixels και λειτουργικό σύστημα Android 7.0.

Πωλείται στα 161 ευρώ ή στα 143 ευρώ για τα πρώτα 10 κομμάτια που θα πουληθούν κάθε πρωί στις 07:00 και για το διάστημα 21-25 Ιουνίου.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Jun 2017 17:49 #200246 by Καλλινίκη

Phobos wrote: Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω τις γνώμες όλων όσων έχουνε κάποια από τις συσκευές που θα αναφέρω ή έχουν γνώση επι του θέματος.

Σκέφτομαι να αφήσω στο ράφι το LG G2 mini που με υπηρέτησε πιστά 5 χρόνια τώρα (τις έφαγες τις τούμπες του). Θα το αντικαταστήσω με ένα Huawei και είμαι μεταξύ του P8 Lite (2017) και P9 Lite. Ποιο απο τα δύο μου προτείνετε;

Το budget μου τα καλύπτει και τα δύο αλλά όχι παραπάνω, fyi :P (ναι ειμαι φτωχός, το ξέρω).


Παρότι έχω το P8 Lite και το έχω περίπου πέντε μήνες, εφόσον έχεις το budget για να πάρεις το P9 Lite, θα σου έλεγα αγόρασε το. Είναι σαφώς καλύτερο από το P8 Lite ως προς την ισχύ του επεξεργαστή, την ανάλυση και τα MP της μπροστινής κάμερας. Πρέπει και η μπαταρία του διαρκεί περισσότερο στο P9 Lite αλλά δεν είμαι σίγουρη να στο πω μιας και έχω το P8 Lite και πραγματικά είναι πολύ καλό για τα λεφτά που έδωσα. Δεν το μετάνιωσα καθόλου, απλώς το μόνο κακό στο P8 Lite είναι ότι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία του, βέβαια έχω και πολλές εφαρμογές ανοικτές. Οπότε πιστεύω εξαρτάται και από την χρήση.
Επίσης, θα σου πρότεινα να το πάρεις με double sim μιας και στη double sim μπορείς να βάλεις και κάρτα μνήμης αντί για Sim. Τουλάχιστον στα P8 Lite αυτό ισχύει, λογικά το ίδιο θα 'ναι και στα P9 Lite.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jun 2017 16:57 #200441 by Aνέστης Αδαμίδης
Ψάχνω για ένα κινητό σε αρκετά καλή τιμή και με προδιαγραφές για άτομο που ναι μεν σκαμπάζει από τεχνολογία, αλλά δεν είναι master. Κοίταζα για μοντέλα της εταιρείας Oppo, αλλά μου φαίνονται για τηλέφωνα που παίρνουν άτομα με προγραμματιστικές ικανότητες στην πλειοψηφία τους.

Έχετε καμιά πρόταση;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Aug 2017 19:00 #203851 by Angel
Elephone P8


Τα Elephone smartphones είναι από τα πιο γνωστά της αγοράς χάρις στο συνδυασμό υψηλών χαρακτηριστικών και χαμηλής τιμής. Η φήμη και η αξιοπιστία των Elephone συσκευών μεγαλώνει μέρα με τη μέρα, καθώς κάθε νέα συσκευή που κυκλοφορεί αποσπά περισσότερες θετικές κριτικές από την προηγούμενη. Σήμερα σας έχουμε ένα από τα πιο αγαπητά μοντέλα, το Elephone P8.

Το Elephone P8 διαθέτει οθόνη 5,5 ιντσών (1920*1080) και κατασκευή από μέταλλο και πλαστικό σε τέσσερα υπέροχα χρώματα, μαύρο, κόκκινο, καφέ και χρυσό. Επιπλέον η συσκευή έχει 6GB RAM, Android 7.0, οκταπύρηνο επεξεργαστή στα 2,5GHz και μπαταρία στα 3600mAh.

Όσον αφορά την κάμερα, θα τραβήξετε πολύ καλές φωτογραφίες χάρις στα 21MP που διαθέτει η βασική και στα 16MP που έχει η μπροστινή, ιδανική για selfies. Η συσκευή είναι σίγουρα ένας πολύ σοβαρός ανταγωνιστής για πολλά μοντέλα που κυκλοφορούν στην αγορά.

Μπορείτε να αποκτήσετε το Elephone P8 στα €180.59 κάνοντας κλικ εδώ.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Aug 2017 19:30 #203854 by Aνέστης Αδαμίδης
Ενδιαφέρουσα επιλογή, έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά. Και δείχνει να είναι αξιόπιστο. Κινέζικη μάρκα είναι και η Elephone, σωστά;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Aug 2017 22:00 - 19 Nov 2017 12:20 #204075 by Κώστας Προμπονάς
Καλησπερα. Βρηκα ένα iPad 2 σε τιμή 150€. Το χρειάζομαι για να το δώσω στον πατέρα μου (60+), αποκλειστικά για χρήση web browsing. Μήπως τυχαίνει καποιος αναγνώστης να εχει κάποιο στην κατοχή του ώστε να μου πει αν είναι ανεκτό για αυτη τη δουλειά; κάθε γνώμη απο κάποιον που το χρησιμοποιεί θα είναι ευπρόσδεκτη. Σας ευχαριστω

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Nov 2017 02:31 - 19 Nov 2017 12:21 #208515 by Angel
Ulefone MIX και Armor 2


Η Ulefone έχει μπει δυνατά στην αγορά των smartphones με δύο εξαιρετικές προτάσεις που δίνουν υψηλά τεχνικά χαρακτηριστικά με χαμηλές τιμές.Πρόκειται για τα Ulephone MIX και Ulefone Armor 2. Θα βρείτε όλες τις πληροφορίες τους στην σχετική είδηση.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
The following user(s) said Thank You: Μάνος Γρυπάρης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification