Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

AMD: Γενική συζήτηση

26 Jun 2006 03:24 - 30 Jun 2015 15:59 #15787 by Δημήτρης Σκιάννης


Σε αυτό το topic μπορούμε να συζητάμε για την AMD και όλα τα νέα από τις CPU και τις κάρτες γραφικών .

Dual GPU single κάρτες και από την ATi!
Χαράς ευαγγέλια για τον Δημήτρη Δερμάνη... :P Πάντως μην περιμένετε τέρας επιδόσεων...

Δείτε εδώ

Πότε να περιμένουμε dual core GPUs??? Ε?? Φανταστικές ΑΤι και nVidia?? :P
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2006 10:45 #15790 by Σπύρος Κλαουδάτος
Μητσο, αυτη τη στιγμη εχω μια 6600. Μου τραβηξε την προσοχη η "διπλη" nvidia στο αρ8ρο που ποσταρες πριν λιγο καιρο. Να περιμενω να πεσει η τιμη της και να την τσιμπισω η να παρω μια single πολυ δυνατη?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2006 12:21 #15794 by Δημήτρης Σκιάννης
Γνώμη μου είναι να προσανατολιστείς σε μια καλή single,όπως είπες.Η 6600 αρχίζει όντως και ξεπερνιέται,αλλά υπάρχουν ικανότατοι αντικαταστάτες εκεί έξω... :P

AGP ή PCI express είσαι?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2006 23:07 #15819 by Σπύρος Κλαουδάτος
AGP ειμαι, αλλα αν ειναι απαραιτητο τσιμπαω και μια μητρικη pci...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jun 2006 00:43 #15829 by Δημήτρης Σκιάννης
Για AGP: www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.519543

Πολλά λεφτά όμως για κάτι που αργοπεθαίνει κατά την γνώμη μου...

Για PCIe,έχουμε καλό πράμα και συμφέρον... :P

www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.510534

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jun 2006 10:49 #15840 by Σπύρος Κλαουδάτος
να σαι καλα ρε Δημητρη, μηπως θα μπορουσες να μου προτεινεις και κανενα σκληρο με χωρητικοτητα 80gb και καποιο καλο case, ειτε middle ειτε full?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jun 2006 21:42 - 29 Jun 2006 10:05 #15961 by Σπύρος Κλαουδάτος
ωραιος. τωρα το μονο που μενει ειναι να δω πως θα βρω λεφτα και για αναβαθμιση αλλα και για ps3...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jun 2006 23:18 #15965 by Δημήτρης Σκιάννης
Ελα μωρέ,το εύκολο άφησες τελευταίο??? :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jul 2006 04:54 - 20 Aug 2015 02:42 #17097 by Aris
Με μία Motherboard ASUS A8R32 MVP DLC με 2x1GB RAM (Kingston) και GeForce 6600LE, είδαμε ότι μετά από καιρό παίζει κάποια games με προβλήματα. Πιο συγκεκριμένα το Fable που δεν έχει τρελές απαιτήσεις ενώ ξεκινούσε κανονικά το loading στα 5 λεπτά άρχισε να κολλάει ασταμάτητα.

Αρχικά υποθέσαμε ότι έφταιγε είτε η κάρτα γραφικών, είτε η κάρτα τηλεόρασης από εταιρεία που είχε πολλά προβληματικά μοντέλα. Η CPU και η motherboard είναι πολύ καλές για να φταίνε κατά την γνώμη μου. Ακόμα και το VLC κολλούσε. Τέλος πάντων μετά από καιρό πίρα κι εγώ έναν 4400+ καθώς ήταν από τους καλύτερους, με ίδια motherboard αλλά με ATI X1900XT χωρίς κάρτα τηλεόρασης. Τα προβλήματα ήταν ακριβώς τα ίδια.

Τι φταίει? Η CPU? Η οποία σύμφωνα με τις απαιτήσεις του Fable έπρεπε να το έχει σαν να άνοιγε πασιέντζα? Έχω κι εγώ 2GB RAM. Να φταίει η Motherboard η οποία απ' όσο ξέρω είναι καλή? (εξαιρετικά δύσκολο να φταίει). Τα 2 PC χρησιμοποίησαν ακριβώς τα ίδια CD κατά την εγκατάσταση προγραμμάτων τους, ακόμα και το λειτουργικό XP. Λέτε να φταίει κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Light,In The Absence Of Eyes,Illuminates Nothing

OOOOOOOOOOOO!!!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification