Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Βλάβη λογισμικού στο PS4

10 Mar 2019 16:33 #223939 by Κωστας Σουφλακος
Χαχαχαχ ισχυει , το farming μπορει να ειναι κουραστικο καποιες φορες

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Mar 2019 16:49 #223941 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Close Application

The Creed wrote: Χαχαχαχ ισχυει , το farming μπορει να ειναι κουραστικο καποιες φορες


Οντως και αρκετά μονότονο,ειδικά όταν είσαι level 199 στο Bloodborne.Το πολύ πολύ μπορώ να βάζω κάποιο παιχνίδι στο PC από το μπαινοβγάζω το δισκάκι του PS4 κάθε δύο ώρες αλλά απ'οτι κατάλαβα αν το προσέχω,δεν παθαίνει ζημιά,όσες φορές και αν το αφαιρώ. (αναφέρομαι φυσικά για ώρες,όχι για δευτερόλεπτα)

Σε άλλες περιπτώσεις μπορεί να χρησιμοποιούν το PS4 και δύο-τρία άτομα (στην περιπτωσή μου το χρησιμοποιώ μόνο εγώ )...ο ένας θέλει να παίξει FIFA και ο άλλος να παίξει AC Odyssey και αλλάζουν δισκάκι δύο-τρείς φορές την ημέρα.Αν ήταν τόσο ευάλωτο,θα χάλαγε σε πολλούς.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Nov 2020 12:27 - 18 Nov 2020 23:31 #241299 by Blood Prince
Τώρα τελευταία κυρίως όταν έπαιζα Dark Souls Remastered αλλά και μια φορά στο Fifa 19 για δευτερόλεπτα μου εμφάνιζε μπλέ οθόνη και μετά επανερχόταν.Δεν ξέρω που οφείλεται !

Επίσης εγώ παίζω με τα ακουστικά στο Dualshock 4....έχω παρατηρήσει κάτι που μου το έκανε και παλιότερα...κάποιες φορές ο ήχος ακούγεται "αλλοιωμένος ή βραχνιασμένος" και για να το διορθώσω βάζω και ξαναβγάζω τα ακουστικά ή κάνω επανεκίνηση το Dualshock 4.

Παλιότερα είχα πρόβλημα και με είχε εκνευρίσει αρκετά πως δεν μου αναγνώριζε το USB Stick αλλά τελικά δεν ήταν θέμα κονσόλας καθώς βάζω άλλο USB και το αναγνωρίζει άμεσα οπότε τσάμπα ο εκνευρισμός.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Nov 2020 23:34 #241314 by Blood Prince

Blood Prince wrote: Τώρα τελευταία κυρίως όταν έπαιζα Dark Souls Remastered αλλά και μια φορά στο Fifa 19 για δευτερόλεπτα μου εμφάνιζε μπλέ οθόνη και μετά επανερχόταν.Δεν ξέρω που οφείλεται !

Επίσης εγώ παίζω με τα ακουστικά στο Dualshock 4....έχω παρατηρήσει κάτι που μου το έκανε και παλιότερα...κάποιες φορές ο ήχος ακούγεται "αλλοιωμένος ή βραχνιασμένος" και για να το διορθώσω βάζω και ξαναβγάζω τα ακουστικά ή κάνω επανεκίνηση το Dualshock 4.

Παλιότερα είχα πρόβλημα και με είχε εκνευρίσει αρκετά πως δεν μου αναγνώριζε το USB Stick αλλά τελικά δεν ήταν θέμα κονσόλας καθώς βάζω άλλο USB και το αναγνωρίζει άμεσα οπότε τσάμπα ο εκνευρισμός.


Σήμερα έλιωσα το Fifa 19 όλη μέρα και δεν μου εμφάνισε την μπλέ οθόνη.Οταν έπαιζα Dark Souls Remastered την εμφάνιζε και 3 φορές μέσα σε 10 λεπτά....

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Nov 2020 02:09 #241318 by Αναστασία Κεραμάρη
Μου έβγαλε μπλε οθόνη χθες στο Witcher 3
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Nov 2020 20:46 - 19 Nov 2020 20:47 #241340 by Blood Prince

TutuOfTutunia wrote: Μου έβγαλε μπλε οθόνη χθες στο Witcher 3


Εμένα την εμφάνιζε για δύο δευτερόλεπτα μόνο...αλλά λογικά αν ήταν πραγματικά πρόβλημα θα την εμφάνιζε συχνά και όταν έπαιζα Fifa 19...

Το θέμα με τον ήχο το έχεις παρατηρήσει ; Κάποιες φορές αλλοιώνεται σαν να γίνονται παρεμβολές και πρώτη φορά το παρατήρησα πρίν δύο χρόνια παίζοντας Witcher 3.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Nov 2020 01:22 #241345 by Αναστασία Κεραμάρη
Θα το παρατηρήσω αύριο που θα παίξω. Πάντως δε μου βγάζει συχνά μπλε οθόνη για να ανησυχώ

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Nov 2020 03:19 - 20 Nov 2020 03:51 #241347 by Blood Prince

TutuOfTutunia wrote: Θα το παρατηρήσω αύριο που θα παίξω. Πάντως δε μου βγάζει συχνά μπλε οθόνη για να ανησυχώ


Εγώ ανησύχησα λίγο και με ενόχλησε όταν έπαιζα Dark Souls Remastered (δεν μου έβγαζε error,απλά αναβόσβηνε για δευτερόλεπτα σε μπλέ χρώμα και επανερχόταν,χωρίς να διακόπτεται το παιχνίδι) (εκεί που έπαιζα δηλαδή εμφάνιζε μια μπλέ οριζόντια γραμμή στην οθόνη για δευτερόλεπτα ),αλλά δεν ήταν σε τέτοιο βαθμό ώστε να μην μπορώ να παίξω (3 φορές πχ σε 1 ώρα παιχνιδιού) απλά θα προτιμούσα να μην το κάνει γιατί μου χάλαγε την εμπειρία.

Στο Fifa 19 έπαιξα τόσες ώρες χθές και σήμερα και μου το έκανε μια φορά προχτές μόνο όπου αφού εμφανίστηκε και εξαφανίστηκε η μπλέ γραμμή εμφάνισε το pause menu του παιχνιδιού.'

Update

Υποψιάζομαι το έκανε στο Dark Souls επειδή δεν έχω PS Plus και έπαιζα offline και προσπαθούσε να με μεταφέρει σε site για PS Plus ή μήπως πατούσα συνδυασμό πλήκτρων καταλάθος στο χειριστήριο.

Ανυσήχησα πιο πολύ όταν το έκανε προχτές μια φορά και στο Fifa 19 την Τρίτη αλλά Τετάρτη και Πέμπτη δεν το ξαναέκανε.

Μια άλλη πιθανότητα είναι να επηρεάζει το PS4 Theme.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Dec 2020 16:04 - 27 Dec 2020 16:05 #243614 by Blood Prince
Το τριήμερο στο οποίο έπαιζα Murdered Souls Suspect δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Υποψιάζομαι πως ο ήχος ακούγεται βραχνιασμένος κάποιες φορές επειδή είχε χυθεί Coca Cola πάνω στο χειριστήριο,την πρώτη μέρα που το αγόρασα τον Σεπτέμβριο 2018.Πάντως το πρόβλημα με τον ήχο δεν το εμφανίζει πάντα και στις υπόλοιπες λειτουργίες το χειριστήριο ανταποκρίνεται κανονικά.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Mar 2021 14:54 - 14 Mar 2021 14:58 #247837 by Blood Prince
Εχει παρατηρήσει κάποιος θέμα με τον ήχο ενώ έχει τα ακουστικά στο dualshock 4 ; 

Πολύ σπαστικό...ανά διαστήματα ακούγεται σαν να προέρχεται από χαλασμένο ραδιόφωνο που δεν πιάνει καλά την συχνότητα και για να το επαναφέρω, κάνω επανεκίνηση το dualshock 4.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification