Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

29 Dec 2018 12:16 #222044 by Νικολής Ασημάκης
Κάψιμο με το Super Smash Bros. Το παιχνίδι είναι λατρεία!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2019 16:15 - 12 Jan 2019 16:17 #222421 by Blood Prince
Σήμερα πρίν λίγο έπαιξα την τοποθεσία Isle of Mist στο The Witcher 3

Μου άρεσε τόσο πολύ και το έκανα Save δευτερόλεπτα πρίν βρώ την Ciri ώστε να ξαναδώ τους διαλόγους από την αρχή.Μπορεί να τραβήξω και βίντεο.

Δεν είχα καμία αποστολή failed παρά την προειδοποίηση γιατί πολύ απλά τις έχω κάνει όλες.

Στην τοποθεσία Kaer Morhen
Warning: Spoiler!
χαχαχα βέβαια
Warning: Spoiler!
, περίμενα περισσότερο συναίσθημα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jan 2019 13:54 #222508 by Blood Prince
Απ'οτι ξέρω πολλοί gamers σε open world παιχνίδια που επιτρέπουν το Free Roam μετά τον τερματισμό,προτιμούν να παίζουν κυρίως το Main Quests πρώτα και με το που το τερματίζουν ισχυρίζονται "πως υπάρχουν ακόμα αρκετά secondary quests να ασχοληθούν"

Σε παιχνίδια όπως το Skyrim μπορεί να ισχύει για όλους λόγω του ότι κάποια quests δεν τελειώνουν ποτέ αλλά στο The Witcher 3 δεν ισχύει το ίδιο με το Skyrim,καθώς τα quests δεν είναι επαναλαμβανόμενα.

Στο the witcher 3 έδωσα προτεραιότητα στα secondary quests με αποτέλεσμα να έχω ολοκληρώσει όλα τα Treasure Hunts (+ Scavenger) στο βασικό παιχνίδι και στο expansion Heart of Stone,όλα τα Witcher Contracts,έχω καθαρίσει όλα τα Monster's Nests στον χάρτη Novigrad-Velen με Trophy Pest Control και σχεδόν όλα στα Skellige Isles και έχω ολοκληρώσει σχεδόν όλα τα Secondary Quests στο βασικό παιχνίδι και στο Heart of Stone με εξαίρεση δύο τα οποία συνδέονται με το Main Quest και δεν γίνεται να τα αρχίσω χωρίς να παίξω το Main και το The Taxman Cometh (που απαιτεί 35.000 Crowns) .

Στην ουσία δηλαδή έχω ολοκληρώσει τα πάντα και αυτό που μένει είναι μόνο το Main Quest αποκλειστικά για το Heart of Stone και το Wild Hunt Act 3,και μόλις το τερματίσω δεν θα υπάρχει κάτι να ασχοληθώ μέσω Free Roam παρά μόνο το Expansion (Blood and Wine)

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jan 2019 16:45 - 25 Jan 2019 16:58 #222623 by Blood Prince
Μετά από 190 ώρες τερμάτισα το Wild Hunt και το expansion Heart of Stone.

Είχα το "καλό τέλος" καθώς η Ciri
Warning: Spoiler!
αλλά και στο expansion
Warning: Spoiler!


Μου άρεσε περισσότερο το quest Scenes from a Marriage μέχρι στιγμής στο παιχνίδι και η τοποθεσία Von Everec Estate από τις καλύτερες στο παιχνίδι.

Οσον αφορά τους χάρτες,ο χάρτης των Skellige Islands μου άρεσε λιγότερο σε σχέση με τους άλλους καθώς έχει πολύ θάλασσα και πολλές βραχονησίδες και είναι ο μοναδικός με ερωτηματικά,δηλαδή σημεία που δεν έχω επισκεφτεί σε θαλλάσσιες περιοχές.

Οπότε τώρα μόνο το Blood and Wine expansion δεν έχω παίξει καθόλου το οποίο περιέχει και ένα νέο χάρτη που δεν έχω επικεφτεί στην περιοχή της Toussaint αλλά δεδομένου πως απ'οτι έχω δει,δεν έχει θάλασσα όπως ο χάρτης των Skellige είμαι σίγουρος πως δεν θα αφήσω καμία ανεξερεύνητη περιοχή.

Από Level είμαι Level 38 (λίγο πρίν το Level 39) και δεν αναμένω να έχω θέμα στο expansion Blood and Wine,το οποίο συνιστά Level 34 τουλάχιστον.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jan 2019 10:28 #222632 by A
Αφού έλιωσα το απίστευτο Red Dead Redemption ii τερμάτισα το Life is strange before the storm, Life is strange 2 episode 1 και τώρα ξεκινάω το Abzu, σειρά θα πάρει μετά το We Happy Few!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2019 00:38 #222670 by Άκης Ζαχαριάδης
Εγώ λιώνω στο resident evil 2 remake, πολυ καλα γραφικα και εχει ενδιαφέρων. Το μονο μείον που βρίσκω είναι λίγο ελλιπείς τα πυρομαχικά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2019 00:39 #222671 by Άκης Ζαχαριάδης
Εγώ λιώνω στο resident evil 2 remake, πολυ καλα γραφικα και εχει ενδιαφέρων. Το μονο μείον που βρίσκω είναι λίγο ελλιπείς τα πυρομαχικά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2019 00:50 - 27 Jan 2019 00:53 #222672 by Κωστας Σουφλακος
Εγω συνεχιζω το Past Cure . Φαινεται αρκετα ενδιαφερον για indie τιτλος και για τα 20€ ειναι ικανοποιητικο . Το μονο κακο ειναι τα οχι και τοσο καλα γραφικα του

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2019 01:34 - 27 Jan 2019 01:36 #222673 by Blood Prince
Αφού τερμάτησα το Wild Hunt και το expansion Heart of Stone σταμάτησα να παίζω Witcher 3 για την ώρα.

Τώρα σκέφτομαι κατά πόσο όταν ξαναπαίξω Witcher 3 ξεκινήσω το Blood and Wine για πρώτη φορά ή παίξω από την αρχή πάλι το παιχνίδι από το μηδέν σε αυξημένο επίπεδο δυσκολίας (στο Blood and Broken Bones) με διαφορετικές επιλογές.........δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Επιπλέον κάποια στιγμή σκέφτομαι να ξαναρχίσω στο PC κάποιο παιχνίδι από αυτά που έχω.Παλιότερα είχα κάψει τα Call of Duty και το τελευταίο διάστημα έχω κολλήσει με RPG αποκλειστικά.Ισως επιστρέψω κάποια στιγμή.Για Bloodborne και God of War δεν έχω κάποια επιθυμία να τα συνεχίσω για την ώρα.

Το θέμα είναι πως μέσα από το The Witcher 3 έχω συνηθίσει τα γραφικά του PS4 και τα γραφικά στο PC ,μου φαίνονται χάλια. :woohoo:

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jan 2019 14:44 - 28 Jan 2019 14:48 #222696 by Blood Prince

Blood Prince wrote: Αφού τερμάτησα το Wild Hunt και το expansion Heart of Stone σταμάτησα να παίζω Witcher 3 για την ώρα.

Τώρα σκέφτομαι κατά πόσο όταν ξαναπαίξω Witcher 3 ξεκινήσω το Blood and Wine για πρώτη φορά ή παίξω από την αρχή πάλι το παιχνίδι από το μηδέν σε αυξημένο επίπεδο δυσκολίας (στο Blood and Broken Bones) με διαφορετικές επιλογές.........δεν έχω αποφασίσει ακόμα.


Επιχείρισα να ξεκινήσω από την αρχή το The Witcher 3 στο Blood and Broken Bones και παρατήρησα πως η βασική διαφορά σε σχέση με το Sword and Story είναι πως δεν θεραπεύομαι μέσα από το Meditation (το The Witcher 3 σε καμία περίπτωση δεν είναι Dark Souls αλλά ενημερωτικά ακόμα και στο Dark Souls υπάρχει δυνατότητα για θεραπεία,όταν ο παίκτης κάθεται στα Bonfire)....επιπλέον άρχισα να βαριέμαι,να ξαναπαίζω τα ίδια οπότε πάλι καλά που δεν έσβησα την προοδό μου μέχρι εκεί που είχα φτάσει και τελικά αποφάσισα όταν θα έχω όρεξη να το συνεχίσω με το expansion Blood and Wine που δεν έχω παίξει.Από την αρχή ίσως το ξεκινησω μετά από καιρό,όταν ξεβαρεθώ.....

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification