Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Horizon: Zero Dawn

28 Jan 2018 06:41 #211900 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic Horizon: Zero Dawn
Εψαξα μηπως τον βρω αλλα δεν βρηκα κατι.
Το ξερω γινομαι κουραστικος.
Αν δεν σου κανει κοπο να μου δειξεις στο χαρτη σε ποιο ακριβως σημειο μπορω να βρω αυτον τον "Ohlgrud".

Αν τον εχω βρει, σκοτωσει και το οπλο μου μου εδωσε το εκανα drop(Δεν ξερω το λογο ισως γιατι τοτε δεν το ειδα σαν καλο οπλο) τελος δεν μπορω με καποιο τροπο π.χ. να τον ξαναπολεμισω να το παρω παλι εε?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2018 13:17 #212017 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Αυτός ο Ohlgrund από ότι είδα βρίσκεται στο Stone Yield Camp, στην περιοχή "The Cut". Είναι το μόνο camp στη περιοχή.
The following user(s) said Thank You: Grigoris

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2018 19:15 #212037 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic Horizon: Zero Dawn
Τον βρηκα.
Σε ευχαριστω πολυ.
Να σας πω το dlc εχει end video? Γιατι ενω τελειωσα ολες τις αποστολες για το dlc δεν ειδα καποιο βιντεο τελους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2018 14:25 #212072 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Με Aloy και Aratak να μιλάνε βλέπω υπάρχει ένα βίντεο, δεν ξέρω αν στο έδειξε αυτό.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2018 17:42 #213008 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
7.6 εκατομμύρια πωλήσεις

Η Sony ανακοίνωσε ότι το Horizon Zero Dawn έχει πουλήσει 7,6 εκατομμύρια αντίτυπα. Το εγχείρημα της Guerilla Games αποτελεί την πρώτη σε πωλήσεις νέα σειρά στο PS4. Ο αριθμός συμπεριλαμβάνει και τις ψηφιακές πωλήσεις.

Με αφορμή το συγκεκριμένο επίτεημα, η Guerilla Games θα κυκλοφορήσει αύριο ένα δωρεάν πακέτο με PS4 avatars που περιλαμβάνει πορτραίτα των χαρακτήρων της σειράς, ενώ το Photo mode περιέχει διάφορες αγαπημένες φωτογραφίες χρηστών που φτιάχτηκαν στο Photo Mode του παιχνιδιού.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Nov 2018 17:56 #220089 by Giorgos Tsolaridis
Φανταστικό γλυπτό της Aloy του Horizon Zero Dawn
Εξαιρετική λεπτομέρεια στον σχεδιασμό της.



Ένας γλύπτης δημιούργησε εντυπωσιακά αγάλματα του Horizon Zero Dawn.

Πρόκειται για ένα από τα πιο αγαπημένα αποκλειστικά games του PS4 πράγμα που φάνηκε και από τις πωλήσεις που έχει σημειώσει. Η περιπέτεια της Aloy συγκλόνισε τους πάντες το 2017, ακόμα και τους καλλιτέχνες διαφόρων ειδών. Μέσω ενός post στο Reddit από τον χρήστη u/Rey1000, παρουσιάστηκαν οι εικόνες της προσπάθειάς του να δημιουργήσει γλυπτά γύρω από το Horizon Zero Dawn, επηρεαζόμενος από την αγάπη του για το RPG της Guerilla Games. Μάλιστα, ισχυρίζεται πως πρόκειται για την πρώτη του δημιουργία από την στιγμή που εντάχθηκε σε σχολή γλυπτικής.

Ο σχεδιασμός της Aloy αλλά και ενός Watcher επιτεύχθηκε υπό τις οδηγίες των καθηγητών του με τον ίδιο να δηλώνει: “Γεια παιδιά. Αυτό είναι το πρώτο γλυπτό πάνω στο οποίο δούλεψα στην Gnomon School of VFΧ and Games. Ήμουν τυχερός γιατί είχα εξαιρετικό δάσκαλο. Το να σχεδιάσω την επιφάνειά της ήταν αρκετά δύσκολο. Έλαβα έμπνευση από ορισμένα άλλα concepts και έδωσα την δική μου πινελιά σε αυτά. Λατρεύω το Horizon Zero Dawn. Το παιχνίδι με έκανε να νιώσω ξανά παιδί με την περιήγηση και την μάχη με τεράστιους, μηχανικούς δεινόσαυρους σε μία άγνωστη περιοχή. Ανυπομονώ για το sequel. Σας ευχαριστώ”.

Τα σχόλια που έλαβε ήταν άκρως θετικά παρά το γεγονός το ότι το πρόσωπο της Aloy δεν είναι τόσο ακριβές. Σίγουρα πάντως πρόκειται για μία εξαιρετική δημιουργία, ειδικά αν πρόκειται για την πρώτη του προσπάθεια. Ίσως η Guerilla Games του κάνει το χατίρι και ανακοινώσει το sequel του Horizon Zero Dawn, που θα ήταν άκρως αποδεκτό από την πλειονότητα των fans που έχουν στην κατοχή τους ένα PS4.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Mar 2019 11:55 #223712 by Ελένη Παρούτογλου
10 εκατομμύρια πωλήσεις

Μετά από δύο χρόνια κυκλοφορίας το Horizon Zero Dawn κατάφερε να πουλήσει 10 εκατομμύρια αντίτυπα παγκοσμίως.

Όταν κυκλοφόρησε το παιχνίδι σημείωσε τις περισσότερες πωλήσεις σαν νέο IP και first-party του PS4.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jul 2019 03:56 #225926 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Horizon: Zero Dawn
Ξέρω,το παιχνίδι έχει πολλούς θαυμαστές.

Εγώ έχω παίξει διάφορα open world παιχνίδια όπως Witcher 3,Skyrim τα οποία μου άρεσαν και Assassin's Creed όπου μου άρεσε το Origins αλλά με το Horizon Zero Dawn δεν έχω ενθουσιαστεί.

Εχω ολοκληρώσει 18 main quests 10 sides και 8 errands αλλά δεν...

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Aug 2019 20:50 #226064 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Horizon: Zero Dawn

Blood Prince wrote: Ξέρω,το παιχνίδι έχει πολλούς θαυμαστές.

Εγώ έχω παίξει διάφορα open world παιχνίδια όπως Witcher 3,Skyrim τα οποία μου άρεσαν και Assassin's Creed όπου μου άρεσε το Origins αλλά με το Horizon Zero Dawn δεν έχω ενθουσιαστεί.

Εχω ολοκληρώσει 18 main quests 10 sides και 8 errands αλλά δεν...



Από τα side quests ολοκλήρωσα 13,είδα και τους τίτλους τέλους όμως δεν ενθουσιάστηκα...από το DLC έχω ολοκληρώσει 2 στις 4 βασικές αποστολές.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2019 17:02 #226074 by A
Replied by A on topic Horizon: Zero Dawn
Για να πω την αλήθεια η ιδέα ρομπότ δεινόσαυροι στην αρχή δεν με ενθουσίασε καθόλου, όταν όμως το έπαιξα (και μάλιστα το είχα κερδίσει σε διαγωνισμό από το site), το βρήκα πανέμορφο και δέθηκα πολύ με τη ηρωίδα. Γενικά δεν αγοράζω τις πλήρες εκδόσεις γιατί κάπου εκεί κουράζουν με ελάχιστες εξαιρέσεις όπως το The Witcher iii. Για μένα το Horizon είναι από τα πιο βαριά όπλα του ps4

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification