Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Πωλήσεις σε games και κονσόλες

19 May 2007 11:47 #31660 by Σπύρος Κλαουδάτος
αφου θελεις τοσο πολυ τετοιο site τοτε κοιτα vgchartz.com. ειναι σχετικα πιο ακριβες αλλα και παλι για μενα δεν εχει νοημα ολο αυτο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 May 2007 17:55 #31675 by Georgios Liatopoulos
"Το 'χω ανάγκη πολύ, δεν κρατιέμε", που λέει και ο Βεντουράς. Νε, το ξέρω αυτό το site, αλλά ενημερώνετε πιο σπάνια. Σίγουρα είναι πιο πραγματικό. Βλέπω τα νουμεράκια να αλλάζουν και χέρομε. Εκώς από αυτό, δεν έχουν καθόλου καλή ενημέρωση για ευρώπη. Θα ήθελα να δώ πως θα επιρεάσει τις πωλήσεις το Mario strikers.

Πάντως το παρακάτω διάγραμα στο chartz είναι αρκτετά καλο. Το ps3 γαμοτό πάει για πάτο. Μέχρι να αποφασίσω να το πάρω θα κλείσει η sony

vgchartz.com/hwcomps.php?cons1=W ... l&weekly=1

Επίσης τα δυο παρακάτω στα links βλέπουμε τις πολήσεις της προηγούμενης βδομάδας Αμερική και Ιαπονία. Πουλάει τρελά το ds και το wii. Ρε γαμότο, ακόμα και εγώ που τα στηρίζω αναγνωρίζω οτι από games δεν έχουν να δείξουν κάτι σπουδέο. Μπορεί κάποιος να το εξηγήσει;

vgchartz.com/japweekly.php#hard

vgchartz.com/aweekly.php#hard

Πάντως δεν θα ήθελα να βγεί από το παιχνίδι η sony. Θα είναι καταστροφή. Θα περιοριστούμε στο mario και στι λογική xbox-pc

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 May 2007 18:34 #31676 by Γιώργος Πάσχος
Επειδή και εγώ παλιά βρήκα αυτό το site φίλτατε συνονόματε και τα παιδιά εδώ μου ανοίξαν τα μάτια σύγκρινε το vgchartz και το nexgenwars για τις πωλήσεις περί ps3 να δεις που έχει τις μικρότερες πωλήσεις. Ενώ η διαφορά τους στο xbox360 είναι περίπου 1.000.000 κονσόλες. Απο χιλιόμετρα μακριά βρωμάει ότι ή μισούν το PS3 ή είναι υποχείριο της M$ ή της Nintendo. Και τα news τους αν δεις θα δυσκολευτείς να βρεις ps3 news σε αντίθεση με 360 και wii. Ακόμη και όταν το game είναι multi για το 360 το αναφέρουν μόνο.

Μόνο popup δεν έχουν που να γράφει "We Hate Sony"

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 May 2007 20:05 #31685 by Σπύρος Κλαουδάτος
ΛΟΛ, ρε Γιωργη δε θα κλεισει η Σονυ. Οταν η κονσολα κανει 600 ο αλλος κοιταει πολυ προσεκτικα αν θα την παρει η οχι. Με αυτην την τιμη δεν παει πουθενα οντως, αλλα δε θα κλεισει κιολας. Τσεκαρες καθολου τα παιχνιδακια που παρουσιαστηκαν στο gamer's day? Το μονο που χρειαζεται ειναι να πεσει η τιμη, δεν ειναι αυτη τιμη για παιχνιδοκονσολα. Και ας θελει η Σονυ να μας το πασαρει οπως θελει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2007 10:50 #31749 by Georgios Liatopoulos
Πάντως και στα δυο site τα πράγματα δεν είναι καλά για τη sony.

Και, το ps2

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2007 15:05 #31754 by Γιώργος Πάσχος
Διάγραμμα:



Τώρα δεν ξέρω πόσο απόλυτα ισχύει αλλά πρέπει να είναι ενδεικτικό, αν και με παραξενεύει η πορεία του ps1. Τόσο χάλια ήταν αρχικά? :?

Edit: Άσχετο αλλά απλώς το αναφέρω. Το e-shop δίνει το Ps3 650 Ε :roll: . Price cut δεν θέλατε? :mrgreen:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2007 19:26 #31783 by Georgios Liatopoulos
γνώρισα ένα έλληνα παίζωντας Pro online. έχεί μαγαζί και δίνει το ps3 αμερικάνικο 620.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2007 20:07 #31786 by Σπύρος Κλαουδάτος
Ωχ ωχ μου ρχονται μνημες απο net electric....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2007 20:47 #31788 by Χριστόφορος
Μη μιλάτε γιατί το τοπικό videoclub το δίνει στα 630 με δώρο ένα δέυτερο sixaxis και το f1.Επίσης υπάρχει και ένα 360 core+gears ή pro 6 279 ευρώ.

PSN: personGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 May 2007 00:02 #31802 by Georgios Liatopoulos
Σπύρο, το παιδί είναι εγγύηση. Είναι καλός φίλος πλέον. Αλλά δεν νομίζω οτι είναι καλή τιμή 620 για αμερικάνικο. Εσείς τι λέτε;

Οι τιμές που δίνει ο person είναι πολύ καλές. Ειδικά του ps3 και αν θές το F1. Εγώ βέβαια θα είθελα το motorstorm. Γλυτώνεις περίπου 150 euro πάντως. Μιλάς για καινούργια και ευροπαική κονσόλα; Μήπως είναι κανένα δουλεμένο στο μαγαζί;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification