Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

23 Feb 2018 15:15 #212785 by Αγγελική Γοργορίνη

Shikabane_Hime7 wrote: Από τα Sniper Elite είχα παίξει το πρώτο και είχα απογοητευτεί, πολύ ατσούμπαλο gameplay. Κάποια στιγμή θα ασχοληθώ με τα υπόλοιπα της σειράς, μιας και το "sniper rifle" είναι το αγαπημένο μου όπλο σε παιχνίδια.


Για το πρώτο δεν είχα διαβάσει καλές κριτικές, γι' αυτό αποφάσισα να ξεκινήσω απ' το δεύτερο της σειράς. Το gameplay του είναι αρκετά τίμιο πάντως. Σου προτείνω κι εγώ να ασχοληθείς, αφού σου αρέσουν τόσο τα sniper rifles.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Feb 2018 16:28 #212795 by Angel

Dovahkiin wrote:

Shikabane_Hime7 wrote: Από τα Sniper Elite είχα παίξει το πρώτο και είχα απογοητευτεί, πολύ ατσούμπαλο gameplay. Κάποια στιγμή θα ασχοληθώ με τα υπόλοιπα της σειράς, μιας και το "sniper rifle" είναι το αγαπημένο μου όπλο σε παιχνίδια.


Για το πρώτο δεν είχα διαβάσει καλές κριτικές, γι' αυτό αποφάσισα να ξεκινήσω απ' το δεύτερο της σειράς. Το gameplay του είναι αρκετά τίμιο πάντως. Σου προτείνω κι εγώ να ασχοληθείς, αφού σου αρέσουν τόσο τα sniper rifles.


Εγώ έχω παίξει το 2 και το 3 αν θυμάμαι καλά...Τίποτα το ιδιαίτερο...Ξεκάθαρα για να περάσεις την ώρα σου.
Εγώ συνεχίζω το AC: Origins against my better judgement.Έχει δώσει κάποιες δυνατές στιγμές (ελάχιστες) μέχρι τώρα αλλά στο σύνολο του παραμένει πολύ μέτριο.Το setting εχει κάνει θαύματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι.Περισσότερο χαζεύω τα τοπία αριστερά και δεξιά παρά παίζω... :P

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Feb 2018 00:49 #212862 by Angel
Τερμάτισα το AC: Origins και ήταν ακριβώς όπως το περίμενα.Κακό.Αντιγράφει παντού το Witcher 3 και το κάνει με κακό τρόπο.Πέρα απο το πολύ όμορφο setting και όμορφα γραφικά δεν προσφέρει κάτι άλλο.Τα side quests όλα ίδια.Μετρημένα στα δάχτυλα εκείνα που ίσως να μείνουν στη μνήμη σου.Soundtrack πιο απαρατήρητο δεν μου έχει τύχει ακόμα.Ακόμα και το stealth κακό είναι!Η έντονη παρουσία του rpg στοιχείου τελικώς του έκανε κακό.Καταλαβαίνω γιατί σε πολλούς μπορεί να αρέσει αλλά προσωπικά το βρίσκω στην καλύτερη, μέτριο.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Feb 2018 19:44 #212897 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Μόνο ένα παιχνίδι σηκώνει πλέον το PC μου και δεν κρασάρει και η μοίρα θέλει να είναι και το αγαπημένο μου ever. Deus Ex! Αυτό παίζω λοιπόν με το Revision Mode και φτάνω για μια ακόμη φορά κοντά στον τερματισμό. Θα ακολουθήσουν και άλλα πολλά playthroughs καθώς θέλω να κάνω όλα τα achievements που έχουν βάλει με το Revision. Όταν και αν πάρω νεο PC το πρώτο που θα παίξω θα είναι το Deus Ex: Mankind Divided και ας μην έχω ακούσει τόσο καλά λόγια, δεν γίνεται να μην τιμήσω την αγαπημένη μου σειρά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Feb 2018 20:07 #212902 by A

Shikabane_Hime7 wrote: Μόνο ένα παιχνίδι σηκώνει πλέον το PC μου και δεν κρασάρει και η μοίρα θέλει να είναι και το αγαπημένο μου ever. Deus Ex! Αυτό παίζω λοιπόν με το Revision Mode και φτάνω για μια ακόμη φορά κοντά στον τερματισμό. Θα ακολουθήσουν και άλλα πολλά playthroughs καθώς θέλω να κάνω όλα τα achievements που έχουν βάλει με το Revision. Όταν και αν πάρω νεο PC το πρώτο που θα παίξω θα είναι το Deus Ex: Mankind Divided και ας μην έχω ακούσει τόσο καλά λόγια, δεν γίνεται να μην τιμήσω την αγαπημένη μου σειρά.


Συνήθως αυτοί που κράζουν ένα παιχνίδι δεν το έχουν παίξει κιόλας. Κυρίως η πλειοψηφία αυτών! Ε, αυτό ισχύει και με το Mankind. Κάπου διαβάσανε η άκουσαν κάτι κακό και το αναμασάν. Είναι ιδιαίτερο. Με την πρώτη ευκαιρία παιξτο, η τιμή του είναι ήδη χώμα.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Feb 2018 19:14 #212922 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Όντως, συνήθως ισχύει αυτό που λες. Εγώ σπάνια επηρεάζομαι από γνώμες και κριτικές άλλων, περιμένω πάντα να δω κάτι ο ίδιος. Είχα αγοράσει την Collector's edition, οπότε όταν θα έχω τη δυνατότητα θα το παίξω να δω τι ισχύει και τι όχι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Mar 2018 20:21 #213153 by Αγγελική Γοργορίνη
Τις προηγούμενες μέρες ασχολήθηκα με το δεύτερο και τρίτο μέρος του dlc του Little Nightmares (Secrets of the Maw). Η εμπειρία έφτασε στο αποκορύφωμά της στην τελευταία σκηνή η οποία είναι ανατριχιαστικά και σοκαριστικά θλιβερή, αν κάποιος τη συνδέσει με την αντίστοιχη στο κανονικό παιχνίδι. Πολύ ωραίο κλείσιμο του παιχνιδιού.

Συνεχίζω αργά αλλά σταθερά με Nioh, ενώ χθες ξεκίνησα το Stories: The Path of Destinies. Η αφήγηση της ιστορίας από έναν και μόνο voice actor που θυμίζει παραμύθι, σε συνδυασμό με τις επιλογές που καλείσαι συχνά να κάνεις κι έχουν αντίκτυπο στην ιστορία σε καθηλώνουν και ανυπομονείς για τη συνέχεια. Όμορφο και ευχάριστο παιχνίδι. Όλα τα λεφτά η στιγμή που έγινε μια αναφορά στα Dark Souls με τη χαρακτηριστικότατη φράση "Praise the Sun"!

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2018 19:21 #213371 by Αγγελική Γοργορίνη
Κατέληξα στο συμπέρασμα πως πρέπει να είμαι αρκετά ανώμαλη, για να παίζω στο PS4 το Nioh και στο PC το Dark Souls II. :lol: Διψάω για κανένα καρδιακό επεισόδιο φαίνεται. Αρκετά κρατήθηκα τόσο καιρό μακριά απ' την αγαπημένη μου σειρά, έπρεπε να γίνει κι αυτό! Παράλληλα παίζω κι ένα puzzle adventure παιχνίδι, το The Cat Lady, το οποίο απ' την αρχή με κέρδισε με το άκρως ενδιαφέρον στόρυ και την horror ατμόσφαιρά του.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2018 19:48 #213373 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Το ξέρω το The Cat Lady, καλό παιχνίδι. Είναι λίγο "κάπως" με τη θεματολογία του οπότε έχε το νου, εφόσον το παίζεις λογικά καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2018 20:02 #213378 by Αγγελική Γοργορίνη
Καταλαβαίνω, ναι. Εδώ κι αρκετά χρόνια με τραβάει αυτή η θεματολογία όπως και παραπλήσιες, είτε σε βιβλία είτε σε ταινίες κλπ και μπαίνω στο ζουμί τους μέχρι το βαθμό που πρέπει.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification